Jak naprawić zniekształcony obraz w systemie Windows 10 po aktualizacji Fall Creators

Użytkownicy systemu Windows 10, którzy przeszli na aktualizację Fall Creators Update, mają problemy ze swoimi monitorami. Kolory wyglądają źle lub są zniekształcone do tego stopnia, że ​​wydaje się, że żadne sterowniki graficzne nie zostały zainstalowane. Nie ma znanej przyczyny, ale wydaje się, że wpływa to na wielu użytkowników. To, co się dzieje, to albo resetowanie się profilu kolorów monitora, albo uszkodzenie go, albo konieczność zaktualizowania sterowników. Niektórzy użytkownicy korzystający z konfiguracji z wieloma wyświetlaczami widzą problem tylko na jednym ekranie. Oto jak naprawić zniekształcony obraz w systemie Windows 10.

Zniekształcony obraz w systemie Windows 10 jest spowodowany jednym z kilku problemów, więc niektóre z tych rozwiązań można wypróbować w dowolnym systemie, podczas gdy inne są ograniczone do posiadanego procesora graficznego.

Odinstaluj aplikacje, które modyfikują interfejs użytkownika

Jeśli masz zainstalowane aplikacje takie jak Rainmeter lub TranslucentTB, które modyfikują interfejs użytkownika, spróbuj je odinstalować. Najlepiej byłoby, gdybyś je wyłączył / odinstalował przed uaktualnieniem do aktualizacji Fall Creators. Aktualizacje często psują coś w rejestrze, jeśli są zainstalowane aplikacje modyfikujące interfejs użytkownika. To samo dotyczy każdej aplikacji, która modyfikuje menu Start. Spróbuj je usunąć, aby sprawdzić, czy problem zniknie.

Zaktualizuj sterownik karty graficznej Intel

Większość systemów ma chipset graficzny Intel, więc jest to pierwsze miejsce do rozwiązania tego problemu. Jest to ogólna poprawka, którą powinien wypróbować każdy, kto doświadcza zniekształconego obrazu w systemie Windows 10.

Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń urządzenia wyświetlające. Poszukaj chipsetu Intel i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz Aktualizuj sterownik z menu kontekstowego i pozwól sterownikowi na aktualizację. Uruchom ponownie system, a problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli nie ma dostępnej aktualizacji, możliwe, że sterownik został już zaktualizowany i nowa wersja sterownika powoduje problemy. W takim przypadku cofnij aktualizację.

GPU NVIDIA

Jeśli masz procesor graficzny NVIDIA, może być konieczne wyłączenie zadania w harmonogramie zadań. Ta poprawka dotyczy wyłącznie systemów wyposażonych w kartę graficzną NVIDIA. Sprawdzasz w Menedżerze urządzeń> Wyświetlacz, aby sprawdzić, czy masz, czy nie.

Otwórz Harmonogram zadań i rozwiń bibliotekę. Iść do;

MicrosoftWindowsWindowsColorSystem

Poszukaj zadania o nazwie Calibration Loader i kliknij je dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości. W oknie właściwości przejdź do zakładki Wyzwalacze i wyłącz oba wyzwalacze.

Zresetuj profil kolorów

W niektórych przypadkach problem może mieć proste rozwiązanie, takie jak resetowanie profilu kolorów. Albo profil kolorów został zresetowany, albo jest uszkodzony. W obu przypadkach należy pobrać profil kolorów monitora i zainstalować go ponownie. To znowu rozwiązanie, które może działać na każdym systemie, w którym występuje ten problem.

Zainstaluj sterowniki ekranu specyficzne dla systemu

Ta poprawka działa, jeśli masz laptopa lub system zmontowany przez producenta. Producenci tacy jak Dell, HP, Asus itp. Udostępniają bibliotekę sterowników specyficznych dla posiadanego modelu laptopa lub komputera stacjonarnego. Sprawdź oficjalną witrynę internetową producenta, aby sprawdzić, czy są dostępne nowe sterowniki ekranu dla Twojego systemu i je zainstaluj.

Warto również sprawdzić, czy producent jest świadomy problemu i wprowadził dla niego poprawki.

x