Jak uzyskać ruchome zdjęcie i retusz twarzy na Nexusach 5X i 6P

Google Pixel 2 jest dostarczany z bardzo ekskluzywną wersją aplikacji Google Camera. Ta konkretna wersja ma dwie funkcje, z których większość użytkowników Androida nie może się doczekać; Ruchome zdjęcie i retusz twarzy. Motion Photo to w zasadzie nazwa Google Live Photos. Retusz twarzy to wersja oświetlenia studyjnego Google. Porównanie tych funkcji z funkcjami iPhone’a to inna dyskusja. Chodzi o to, że obie funkcje są ograniczone do Pixela 2. Na szczęście programiści próbowali przenieść go na inne telefony i odnieśli sukces. Możesz korzystać z funkcji Motion Photo i Retusz twarzy na telefonach Nexus.

Na razie te dwie funkcje są dostępne tylko na Nexusie 5X i Nexusie 6P. Jesteśmy pewni, że to tylko kwestia czasu, zanim ktoś przeniesie aplikację na inne urządzenia. Programiści często przenoszą aplikację Aparat Google na inne urządzenia, aby odblokować jej niesamowite funkcje, takie jak robienie zdjęć RAW, dla innych użytkowników Androida.

Ruchome zdjęcia i retuszowanie twarzy na telefonach Nexus

Pobieranie Google Camera NX od XDA Developers. Istnieją dwie wersje tej aplikacji ZSL i nie-ZSL. ZSL odnosi się do zerowego opóźnienia migawki. To kolejna funkcja, która była dostępna tylko dla Pixela. Aparat Google NX wprowadził go do telefonów Nexus.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację i ją uruchomić. Funkcja Motion Photo działa zarówno z przednim, jak i tylnym aparatem. Zrozumiałe jest, że funkcja Retusz twarzy działa tylko z przednim aparatem.

Aplikacja ma dwa nowe przyciski; ten z twarzą umożliwia Retusz twarzy. Ten z literą A w kółku włącza Motion Photo.

Możesz ustawić funkcję Motion Photo tak, aby aktywowała się automatycznie lub była zawsze włączona. To tak, jak dwie opcje ustawień lampy błyskowej. Retusz twarzy ma tylko stan Włączony lub Wyłączony.

Aby wyświetlić zdjęcia ruchome, otwórz aplikację Zdjęcia. Ruchome zdjęcia są odtwarzane automatycznie po ich otwarciu i możesz dotknąć przełącznika, aby odtworzyć / zatrzymać zdjęcie. Aby zapisać zdjęcie jako zdjęcie, dotknij przycisku więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz z menu opcję „Zapisz jako zdjęcie”.

Przebieg może się różnić

Google Camera NX to zasadniczo ta sama aplikacja Aparat Google, którą masz na telefonie, ale z tymi dwoma dostępnymi tylko funkcjami Pixel. Retusz twarzy może, ale nie musi, uzyskać takie same wyniki, jak na telefonie Pixel. Zarówno Nexus 5X, jak i Nexus 6P mają dość przyzwoite aparaty i podczas testów zauważyliśmy, że Retusz twarzy poprawił oświetlenie autoportretów. Być może będziesz musiał zrobić kilka zdjęć, aby naprawdę odróżnić różnicę.