Czy to następna duża platforma analityczna?

Czy chcesz za jednym razem wyodrębnić przydatne wnioski z ogromnych biznesowych zbiorów danych, korzystając z kompleksowego rozwiązania do analityki w chmurze? Twój najlepszy strzał to Sigma Comuting!

Aplikacje do analizy chmury w czasie rzeczywistym, takie jak Obliczenia Sigmy zmieniają ekosystem analityki danych. Wystarczy podłączyć dane do narzędzia online i wybrać gotowy szablon, aby w ciągu kilku minut utworzyć niesamowite modelowanie danych, pulpity nawigacyjne danych, wizualizację danych i analizy dużych zbiorów danych. Nie mówiąc już o napisaniu ani jednej linijki kodu.

Brzmi interesująco? Czytaj dalej tę ostateczną recenzję Sigma Computing, aby dowiedzieć się dokładnie, czym ona jest, jakie są jej najlepsze funkcje, obsługiwane branże, przypadki użycia i porównania z konkurencją, dzięki czemu możesz podejmować decyzje oparte na danych podczas subskrybowania usługi analizy w chmurze.

Co to jest przetwarzanie danych Sigma?

Obliczenia Sigmy to najnowocześniejsza platforma analityczna w chmurze umożliwiająca analizę danych, wizualizację, współpracę w zakresie danych i analizę biznesową (BI) online. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs arkusza kalkulacyjnego, więc jeśli wiesz, jak korzystać z Excela lub Arkuszy Google, na pewno spodoba Ci się Sigma Computing.

To niewymagające kodu narzędzie do analityki w chmurze umożliwia bezproblemowe zagłębianie się w dane w hurtowniach danych w chmurze (CDW), takich jak Snowflake, Databricks, Google Big Query, PostgreSQL, dowolnej bazie danych CSV i wszystkich innych CDW. Pomaga w szybkim tworzeniu wglądu w dane przy użyciu szablonów lub niestandardowych przepływów pracy.

Weź bezpłatna wersja próbna dla Sigma Computing Teraz!

Rola Sigma Computing jako platformy analitycznej natywnej dla chmury

Jako natywne w chmurze narzędzie do analizy danych i BI, Sigma Computing jest tutaj, aby uczynić Twoje projekty analizy danych dużo łatwiejszymi i tańszymi. Jeśli jesteś właścicielem małej i średniej firmy i nie masz innego zespołu zajmującego się analizą danych, Sigma Computing jest dla Ciebie idealnym narzędziem do tworzenia takich samych wyników, jakie uzyskują duże przedsiębiorstwa dzięki wielomilionowym inwestycjom w zespoły zajmujące się analizą danych.

Ponadto starsze narzędzia do analizy danych, takie jak Excel, Arkusze Google, Looker itp., wymagają skomplikowanego podejścia ręcznego, aby narzędzia nadawały się do analizy danych w chmurze bez konieczności utrzymywania lokalnej lub lokalnej bazy danych.

Sigma Computing oferuje podejście typu „plug and play” oraz „przeciągnij i upuść” do analizy danych, tworzenia raportów i udostępniania. Istnieje wiele szablonów, które z pewnością spełnią wszystkie wymagania biznesowe dotyczące formatów i stylów analizy danych.

Korzyści z obliczeń Sigma

Znajdź poniżej zalety, jakie możesz czerpać, korzystając z Sigma do wszystkich celów związanych z analizą danych w chmurze i analizą biznesową w porównaniu z konkurencją, która korzysta ze starszych narzędzi do analizy danych:

 • To najprostsza platforma do analizy danych w chmurze, jaką możesz uzyskać.
 • Jako właściciel lub menedżer firmy możesz samodzielnie analizować, wizualizować i wydobywać przydatne spostrzeżenia z ogromnych baz danych.
 • Sigma pozwala zagłębić się w najmniejsze i najbardziej szczegółowe szczegóły Twoich biznesowych zbiorów danych.
 • Umożliwia także tworzenie wizualizacji danych wysokiego poziomu, zrozumiałych dla ogółu odbiorców, inwestorów i akcjonariuszy.
 • Możesz pracować na znanym interfejsie, jakim są arkusze kalkulacyjne przypominające Excel. Nie musisz więc inwestować czasu i zasobów w naukę nowego narzędzia. Dotyczy to w równym stopniu Twoich pracowników. Nie musisz inwestować w przeszkolenie grupy pracowników z nowego narzędzia. Wszyscy znają interfejs użytkownika Sigmy, odkąd pracowali w Excelu i Arkuszach Google.
 • Jeśli nie masz czasu czekać na cykl projektu analizy danych, aby poczekać na spostrzeżenia, Sigma to aplikacja, po którą chętnie sięgniesz w zakresie BI.
 • Możesz udostępniać skoroszyty Sigma współpracownikom zewnętrznym i wewnętrznym w celu wspólnej analizy danych.
 • Jest wyposażony w rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa i szyfrowania danych, które chronią wrażliwe dane klientów i dane finansowe.
 • Co więcej, za pomocą Sigmy możesz tworzyć polityki zarządzania danymi dla poszczególnych pracowników i kontrahentów.
 • Przyjrzyjmy się teraz najlepszym funkcjom obliczeń sigma.

  Najlepsze funkcje przetwarzania Sigma

  Oto funkcje Sigmy, które robią dużo szumu na rynku analityki danych w chmurze:

  #1. Złącza danych

  Sigma oferuje różne złącza danych, dzięki czemu możesz importować bazy danych ze wszystkich nowoczesnych CDW i analizować swoje dane już teraz. Natomiast to samo zadanie można byłoby wykonać w przypadku starszych narzędzi do analizy danych.

  W chwili pisania tego tekstu Sigma obsługuje następujące CDW:

  • Płatek śniegu
  • Amazonka Redshift
  • Wielkie zapytanie Google
  • PostgreSQL
  • Kostki danych
  • StopDB

  Możesz także hostować swoje bazy danych na dowolnej z następujących platform chmurowych i importować je do Sigmy:

  Wymaga parametrów połączenia, aby komunikować się z bazą danych za pośrednictwem łącznika danych. Ciąg może zawierać dane, takie jak adres serwera, identyfikator użytkownika, hasło, konfiguracje bazy danych, zasady bezpieczeństwa itp.

  Sigma automatycznie zarządza także odświeżaniem i zamykaniem połączeń ze źródłami danych. Dlatego nie musisz tracić czasu na konfigurowanie nowego połączenia po zamknięciu bieżącego zadania wysyłania zapytań do bazy danych.

  #2. Modelowanie danych

  Funkcja modelowania danych w Sigma pozwala tworzyć niestandardowe raporty i dashboardy dla Twojej unikalnej logiki biznesowej. Funkcja Dataset w interfejsie użytkownika Sigma umożliwia tworzenie niestandardowych modeli danych, takich jak poniższe:

  • Utwórz obliczenia
  • Dołączanie do kolejnych stołów
  • Wyodrębnianie JSON ze zbiorów danych
  • Filtrowanie zbioru danych
   • Filtry dat względnych
   • Filtry tekstowe
  • Połącz tabele
  • Dodaj plakietki, takie jak Zatwierdzone, Przestarzałe, Ostrzeżenie itp.

  Możesz zapisać nowo utworzony model danych jako szablon do wykorzystania w przyszłości. Ponadto szablony modeli danych można łatwo dostosować, dodając nowe metryki, odwołując się do nich na pasku formuły lub przeciągając i upuszczając z kolumny.

  Jego funkcja Materializacja umożliwia zapisanie zmian w zestawie danych w hurtowni danych w postaci tabel.

  #3. Wbudowany skoroszyt i analiza

  Możesz użyć osadzania skoroszytów, aby zaprezentować swoje skoroszyty i elementy danych w różnych aplikacjach mobilnych, aplikacjach internetowych i witrynach internetowych. Mogą to być Twoje właściwości wewnętrzne lub zewnętrzne. Twoje osadzone dane będą zawsze aktualne i synchronizują się ze zmianami w Twojej hurtowni danych.

  Analityka osadzania działa na poziomie skoroszytu, strony pojedynczego zestawu danych i poziomu pojedynczych elementów.

  Jeśli jesteś administratorem organizacji, możesz wybrać jeden z trzech typów osadzania w zależności od potrzeb. Osadzanie Sigma umożliwia trzy typy osadzania: publiczne, prywatne i osadzanie wspierane przez użytkownika.

  #4. Wizualizacja danych

  Aby dodać kontekst wizualny do baz danych CDW na Sigmie, możesz użyć różnych elementów wizualizacji za pomocą zaledwie czterech kliknięć. Umożliwia szybkie tworzenie kontekstów wizualnych przy użyciu tabeli, tabeli przestawnej i połączonej tabeli wejściowej. Aby uzyskać więcej wizualizacji, możesz również uzyskać dostęp do menu Wizualizacja.

  Zawiera 14 różnych obiektów do wizualizacji danych, takich jak wykresy słupkowe, wykresy wskaźników KPI, wykresy punktowe, wykresy kołowe/pierścieniowe, wykresy wskaźnikowe, mapy geograficzne i wiele innych.

  Funkcja Konfiguracje niestandardowe umożliwia dalszą personalizację tych obiektów za pomocą menu Właściwości i Formatowanie.

  Menu Właściwości elementu kontroluje takie elementy, jak kategorie osi, podpowiedzi, kolory, metryki, agregacja danych, orientacja wykresu itp.

  Z drugiej strony format Element ułatwia edycję osi, tła, etykiet danych, odniesień do danych, linii trendu, legend itp.

  #5. Sztuczna inteligencja Sigmy

  Sigma AI to wstępnie wyszkolony transformator generatywny do analizy danych w oparciu o język naturalny. Zamiast samodzielnie tworzyć modele danych i wizualizacje, możesz zlecić narzędziu Sigma AI utworzenie ich za Ciebie, opisując Twoje potrzeby w naturalnym języku angielskim.

  Dzięki tej sztucznej inteligencji do analizy danych możesz także klasyfikować, automatycznie wypełniać, czyścić i wyodrębniać tabele danych w ciągu kilku sekund. Dostępny jest także chatbot AI, który pomoże Ci dowiedzieć się, co jeszcze możesz zrobić dzięki Sigma AI.

  #6. Tabele wejściowe

  Do strukturalnego wprowadzania danych do dynamicznych skoroszytów Sigma można używać tabel wejściowych. W ten sposób możesz wprowadzić nowe punkty danych do swojego projektu analizy danych. Możesz także rozszerzyć istniejące dane Databricks i Snowflake w celu szybkiej analizy typu „co by było, gdyby”, tworzenia prototypów, zaawansowanego modelowania, prognozowania itp.

  Tabele wejściowe mogą być źródłami elementów danych, takimi jak tabele przestawne, obiekty wizualizacyjne i tabele. Alternatywnie możesz używać tabel wejściowych z wyszukiwaniami i łączeniami do włączania danych.

  #7. Współpraca w Internecie

  Dzięki Sigma Computing nie musisz już kopiować treści ze skoroszytów analizy danych i wklejać ich do wiadomości e-mail. Możesz po prostu udostępnić skoroszyt autoryzowanym współpracownikom w celu edytowania skoroszytu, eksplorowania wzorców danych i udostępniania zawartości.

  Funkcja współpracy obejmuje następujące funkcje:

  • Zrób zrzut ekranu elementu i dodaj adnotację
  • Zapisz adnotacje do obrazów jako komentarze do elementów
  • Edycja na żywo skoroszytu ze współpracownikami
  • Udostępnij folder
  • Komentowanie skoroszytów

  #8. Bezpieczeństwo i zarządzanie

  Sigma nie buforuje, nie wyodrębnia ani nie przechowuje danych w transporcie. Twoje dane nigdy nie trafiają nigdzie indziej z Twojego magazynu. Co więcej, każda akcja, którą wykonujesz w Sigmie, jest szyfrowana protokołami SSL.

  Istnieją zasady dostępu oparte na rolach, które umożliwiają różnym pracownikom lub wykonawcom różne widoki tego samego skoroszytu. Na przykład jako właściciel firmy możesz przejść do najmniejszej hierarchii zestawu danych, która tworzy pulpit nawigacyjny wydajności. Z drugiej strony agent sprzedaży może zobaczyć tylko pulpit nawigacyjny najwyższego poziomu z danymi dotyczącymi wyników sprzedaży. Nie mają pojęcia, skąd pochodzą dane dotyczące sprzedaży.

  Sigma obsługuje protokoły zgodności danych, takie jak SAS70, RODO, HIPAA, AWS Private Link, CCPA, Privacy Shield, CSA, SOC 1 Type II, SOC 2 Type II i SOC 3.

  Sigma Computing dla różnych branż

  To niesamowite, działające w chmurze narzędzie do analizy danych jest odpowiednie dla każdej firmy i branży. Jednakże, następujące popularne sektory korzystają z Sigma Computing:

 • Analityka marketingowa
  • Analizuj wydajność punktu kontaktu z klientem, korzystając z takich wskaźników, jak współczynnik odrzuceń, koszt pozyskania klienta i średni czas spędzony na stronie
  • Optymalizuj targetowanie i koszty kampanii marketingowych, analizując dane pod kątem ROI
  • Śledź zaangażowanie marki według ruchu, liczby wyszukiwań itp.
 • Obroty
  • Wykonuj dokładne i szybkie planowanie przychodów
  • Szybko reaguj na zagrożenia związane z odejściem klientów
  • Twórz spostrzeżenia na temat możliwości sprzedaży dodatkowej
  • Utwórz panel prowizji dla agentów sprzedaży
 • Handel detaliczny i CPG
  • Analizuj stan zapasów i prognozuj stan zapasów pod kątem specjalnych wydarzeń sprzedażowych i sezonów w czasie rzeczywistym
  • Twórz ścieżki zakupowe klientów, łącząc Sigmę z hurtowniami danych, które przechowują dane z różnych punktów kontaktu z klientami
 • Usługi finansowe
  • Modelowe ryzyko portfela na ekspozycję
  • Utwórz regulowany dostęp do danych dotyczących wyników finansowych firmy dla zespołu wycen w Snowflake
  • Twórz łatwe do zrozumienia dashboardy dla klientów
  • Analiza ryzyka, analiza inwestycji i analiza tradera
 • Opieka zdrowotna
  • Świadczeniodawcy mogą zminimalizować wycieki w wydatkach na ubezpieczenie zdrowotne
  • Dokładnie monitoruj i przetwarzaj roszczenia oraz zapobiegaj oszustwom
  • Skuteczne i łatwe w obsłudze zarządzanie danymi klinicznymi (CDM) dla instytucji badawczych
 • Teraz przyjrzymy się przypadkom użycia obliczeń sigma.

  Przypadki użycia obliczeń Sigma

  Planowanie przychodów

  Jednym z najczęstszych przypadków użycia Sigmy w każdej firmie jest planowanie przychodów. Może zawierać szczegółową tabelę wyników sprzedaży, która daje wyobrażenie o sprzedaży i przychodach w poszczególnych kwartałach.

  Tutaj możesz zaplanować cele związane z przychodami i stworzyć prognozę przychodów. Analizując różnicę między tymi dwoma wskaźnikami, możesz ustalić strategię, czy musisz zwiększyć motywację do sprzedaży, czy nie.

  Śledzenie wydajności kampanii marketingowej

  Ten przypadek użycia Sigmy skupia się na trzech ważnych elementach kampanii marketingowej. To są:

  • Analiza danych pierwszego kontaktu w celu monitorowania współczynników konwersji i generowania leadów
  • Analizowanie kampanii marketingowych poprzez badanie ważnych wskaźników za pomocą gotowych filtrów
  • Regularnie monitoruj klientów, sprzedaż, potencjalnych klientów, konwersje, kontakty i ich trendy na pulpicie nawigacyjnym

  Monitorowanie kosztów płatka śniegu

  Możesz używać Sigmy do monitorowania wydatków na utrzymanie baz danych na CDW, takich jak Snowflake. Możesz utworzyć skoroszyt i importować dane ze swojego konta Snowflake. Następnie połącz wyniki obliczeń skoroszytu z obiektem pulpitu nawigacyjnego, aby monitorować następujące elementy:

  • Wykorzystanie kredytu
  • Koszt umowy i przechowywania
  • Całkowite wykorzystanie
  • Miesięczne wydatki
  • Oświadczenie o użytkowaniu

  Porównanie komputerów Sigma z konkurencją

  #1. Telewidz

  Telewidz to wyszukiwarka Google, która wyszukuje przydatne wnioski na podstawie surowych danych biznesowych. Pomaga analizować dane i tworzyć wizualizacje na podstawie surowych danych w chmurze.

  Jednak korzystanie z Sigmy jest łatwiejsze i tańsze niż Looker. Musisz wyznaczyć doświadczonego programistę LookML, który będzie dostarczał przydatnych informacji na temat Lookera. Jednak dzięki Sigmie możesz to wszystko zrobić samodzielnie, korzystając z szablonów i Sigma AI.

  Modele danych Lookera wiążą się również z wysokimi kosztami utrzymania w porównaniu do Sigma.

  #2. Domo

  Domo umożliwia tworzenie niestandardowych aplikacji biznesowych do analizy danych za pomocą metod pro-code i low-code. Jest to także popularna aplikacja do integracji danych, wizualizacji, zarządzania i bezpieczeństwa dla dużych firm.

  Sigma i Domo są prawie podobne, z wyjątkiem dodatkowej możliwości tworzenia aplikacji w Domo. Jednak interfejs użytkownika Sigma jest łatwiejszy niż Domo, ponieważ Sigma używa formatu arkusza kalkulacyjnego.

  Notka autora

  Z punktu widzenia funkcji i interfejsu użytkownika Sigma Computing jest zalecanym narzędziem do analizy danych w chmurze dla małych, średnich i start-upów.

  Możesz szybko rozpocząć pracę z Sigmą, ponieważ wiesz już, jak poruszać się po aplikacji arkusza kalkulacyjnego. Funkcje analizy danych, obiekty modelowania danych i elementy wizualizacji są również bardzo podobne do aplikacji arkuszy kalkulacyjnych.

  Co więcej, za pomocą kilku kliknięć możesz importować dane z różnych hurtowni danych i bezpiecznie manipulować danymi w celu uzyskania wglądu. Nie wspominając, że Sigma jest idealnym narzędziem do współpracy przy projektach związanych z analizą danych, ponieważ umożliwia bezpieczne i oparte na rolach funkcje udostępniania skoroszytów.

  Następnie sprawdź najlepsze oprogramowanie do analizy danych, aby uzyskać przydatne informacje.

  x