10 inspirujących filmów w serwisie Netflix, które mogą zmienić Twoje życie

Planujesz rozpocząć nowy etap w swoim życiu? A może potrzebujesz motywacji do nowej kariery lub nowego związku? Dlaczego więc nie zacząć od obejrzenia tych inspirujących filmów w serwisie Netflix?

Filmy to coś więcej niż tylko popcornowe filmy. Mogą zmienić sposób, w jaki żyjemy, kochamy, a nawet myślimy. Od dzieci wybiegających z kina, zarzucających sieci na nadgarstki, po dorosłych, którzy zdają sobie sprawę, że powstrzymuje ich największy strach – filmy mogą podnosić na duchu, inspirować, a nawet motywować.

Dlaczego warto oglądać inspirujące filmy w serwisie Netflix

Być może odpoczywasz na kanapie z pilotem od telewizora w dłoni. Być może podczas podróży sprawdzasz bibliotekę Netflix na tablecie lub po prostu chcesz się pośmiać w serwisie Netflix.

Możesz oglądać najlepsze programy Netflix, jakie widziałeś trzy razy, mimo że wiesz, że nadmierne oglądanie nie jest dla ciebie dobre. Ale czy nie byłoby lepiej obejrzeć jeden z tych inspirujących filmów w serwisie Netflix, który mógłby zmotywować Cię do poprawy swojego życia? Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ przygotowaliśmy listę inspirujących filmów Netflix.

Inspirujące filmy mają różne kształty i rozmiary. „Gdzie śpiewają raki” opiera się na powieści o tym samym tytule i zdecydowanie warto go obejrzeć.

Opowiada historię młodej kobiety, która samotnie pokonuje wyzwania, choć powinna mieć wokół siebie cały system wsparcia. Dorasta w trudnym środowisku, ale uczy się dbać o siebie i nie tylko przetrwać, ale także rozwijać się. Ludzie ją zawodzą, zaskakują, a ona mimo wszystko nie poddaje się.

Jednym z głównych przekazów filmu jest to, że nie należy oceniać książki po okładce – tłumy mogą ukryć się za oczami przeoczonego, porzuconego dziecka, a za oczami złotego chłopca można znaleźć potwora.

Rocky (1976) to klasyk nie bez powodu. Nadal jest uważany za jeden z najbardziej kultowych filmów, jakie kiedykolwiek powstały w gatunku sportu i lekkoatletyki. Sylvester Stallone napisał scenariusz do filmu i gra tytułową rolę.

Rocky to opowieść o wytrwałości i wierze w siebie na tyle, aby pokonać dystans i zaryzykować wszystko. To doskonały film, który popchnie Cię we właściwym kierunku i utwierdzi Cię w wierze w amerykański sen.

William Kamkwamba w wolnym czasie naprawia radia, gdy nie jest w szkole ani nie pomaga rodzinie. Kiedy jednak nie udaje się zebrać plonów i panuje głód, czuje, że musi działać. Kamkwamba wymyśla sposób zbudowania pompy wodnej napędzanej wiatrakiem, wykorzystując umiejętności elektrotechniki, których nauczył się w szkole.

Pokonując sprzeciw przyjaciół i rodziny (którzy w dużej mierze wątpią w praktyczność planu), Kamkwamba ostatecznie ujarzmia wiatr.

Film animowany przedstawia pełną mocy historię samoakceptacji i tego, jak niemożliwym jest zmusić innych do zaakceptowania siebie. Być może przeszedłeś tę podróż, ale nie możesz zmusić innych, aby podążali za twoimi wskazówkami i robili to, jeśli nie są chętni.

Ta funkcja wpycha Cię w świat tradycji i oczekiwań i uczy, że nie można zawsze podążać ślepo. To piękna historia o przyjaźni i sile, jakiej potrzeba, aby czasem być sobą.

Dumplin’ zaprasza Cię do świata konkursów piękności. Pokazuje, jak sztywne i niezachwiane są standardy urody niektórych ludzi, a co za tym idzie, jak szkodliwe mogą one być. Jest jednak światełko w tunelu.

Film jest pełen słodyczy, wrażliwości i momentów rozdzierających serce. Oglądając ten film w serwisie Netflix, możesz się spodziewać, jak trudno jest sprzeciwić się temu, co jest społecznie akceptowalne, i podjąć próbę ponownego zdefiniowania „normy”.

Dumplin’ inspiruje Cię do wytrwałości i nieustannego przeciwstawiania się tym, którzy chcą Cię upokorzyć.

Człowiek imieniem Otto rzuca cię na głęboką wodę. Doskonale pokazuje, że niezależnie od tego, co przyniesie Ci życie i na jakim etapie życia się znajdziesz, zawsze możesz zmienić swoje postępowanie. Możesz nawiązywać kontakty, doskonalić się i odkrywać społeczność, która chce Cię przyjąć, nawet jeśli na początku nie byłeś na to gotowy.

Inspirująca historia pokazuje siłę i miłość, które można znaleźć w innych, oraz pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby znaleźć nowych ludzi, o których można się troszczyć.

Zion to krótkometrażowy film dokumentalny. Trwa tylko 11 minut, ale robi wrażenie. Pokazuje życie młodego czarnego mężczyzny, który urodził się bez nóg i musiał spędzić większość swojego życia w pieczy zastępczej. Jego życie zmienia się, gdy odkrywa swoje powołanie – konkurencyjne zapasy.

Zion to idealny zegarek, gdy chcesz obejrzeć coś inspirującego, ale nie masz czasu na pełnometrażowy film. Jeśli szukasz więcej inspiracji, zawsze możesz skorzystać z pomocy kuratora YouTube, aby znaleźć więcej krótkich filmów dokumentalnych.

Ich własna liga opowiada (fabularyzowaną) historię kobiet przedostających się do amerykańskiego baseballu. To klasyk sportu i choć jest to fikcja, historia widziana na ekranie wydaje się czasami aż nazbyt znajoma.

Film jest pełen koleżeństwa, wspólnej pracy na rzecz wspólnego celu i pięknie pokazuje, że czasem trzeba samemu stawić czoła przeciwnościom losu, aby utorować drogę innym, którzy za sobą podążają.

Historia małżeńska pozwala przyjrzeć się temu, jak małżeństwo się zaczyna, kończy i wszystko pomiędzy. Pokazuje, że czasami wszystko jest w porządku, gdy wszystko się kończy, i tak naprawdę może to być najlepsze dla wszystkich zaangażowanych stron.

Należy do grupy filmów inspirujących, które mogą być smutne, ale ostatecznie uczą ważnej lekcji. Zakończenie małżeństwa nie musi oznaczać rozpadu rodziny. Jest odwrotnie, film pokazuje, jak może się skończyć jedna rzecz, a mimo wszystko jednostka pozostaje rodziną.

Dre Parker zostaje wyrwany z domu, gdy jego mama dostaje nową pracę. Wykorzeniają swoje życie i przenoszą kraje, zaczynając od zera, a Dre jest całkowicie zagubiony. Znajduje niezwykłego przyjaciela w panu Han, który w wolnym czasie uczy go Kung Fu, aby Dre mógł się bronić i przezwyciężać swoje wyzwania.

Karate Kid to opowieść o pokonywaniu przeciwności losu, osiągnięciach i przystosowaniu się. Ostatecznie zadaje ci pytanie: czy kung fu oznacza przemoc czy pokój?

Zainspiruj się tymi inspirującymi filmami w serwisie Netflix

Nie codziennie ma się okazję usiąść i wybierać spośród tak szerokiego wyboru podnoszących na duchu filmów.

Jasne, możesz preferować strzelankę; Najnowsza „Mission Impossible” Toma Cruise’a to zawsze mocna opcja. Ale zamiast bicia złoczyńców, dlaczego by nie odpocząć i obejrzeć film, który może odmienić Twoje życie?

W końcu, jeśli jesteś gotowy na inspirację, te filmy z Netflix mogą naprawdę zmienić życie.

x