Czy weryfikacje przeszłości można udostępniać?

Jeśli obawiasz się, że przeprowadzane jest sprawdzenie przeszłości, możesz udostępnić je innym, oto artykuł, który musisz przeczytać. Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o sprawdzaniu przeszłości i przepisach określających, komu można, a komu nie można się dzielić. Zalecamy również najlepsze sprawdzenie przeszłości, aby zobaczyć, jakie informacje o sobie są tam dostępne.

Sprawdzanie przeszłości kandydatów do pracy jest obecnie dość standardową praktyką. Większość firm z większości sektorów chce sprawdzać ludzi przed przydzieleniem im roli w ich działalności.

Weryfikacja zatrudnienia jest faktem, ale nie oznacza to, że ludzie nadal nie cenią swojej prywatności. Dlatego wielu naszych czytelników kontaktuje się z nami, aby zapytać, czy wyniki weryfikacji zatrudnienia mogą być udostępniane innym.

Odpowiedź nie jest prosta, tak lub nie, więc w tym artykule zagłębimy się w szczegóły i podamy wszystkie potrzebne informacje.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Ważne jest, aby mieć jasność co do tego, co mamy na myśli, kiedy mówimy o sprawdzaniu przeszłości w tym kontekście.

Weryfikacja przeszłości to strona internetowa lub firma, która przeszukuje publicznie dostępne rekordy, aby znaleźć jak najwięcej informacji o kimś.

W USA jest o wiele więcej informacji o osobach znajdujących się w domenie publicznej, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. W przeszłości dostęp do tych informacji był trudny, ale cyfryzacja skutkowała większą przejrzystością, a obecnie istnieje mnóstwo firm, które przeglądają setki tysięcy rekordów w celu zestawienia raportów o kimkolwiek w kraju.

Informacje, do których mogą uzyskać dostęp, obejmują:

Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Historia edukacji (liceum i college)
Historia zatrudnienia
Księgi finansowe
Historia kredytowa
Autoryzacja do pracy
Rekord jazdy
Szczegóły licencji
Profile w mediach społecznościowych

Indywidualnie, tego rodzaju zapisy nie mówią wiele. Ale kiedy wszystkie dane zostaną zebrane w jednym raporcie, jak robi to większość witryn sprawdzających w tle, mogą stworzyć żywy obraz tego, jaka jest dana osoba.

Istnieją dwa główne typy witryn sprawdzających w tle. Firmy zwykle używają witryn służących do sprawdzania przeszłości klientów. Przestrzegają wszystkich niezbędnych przepisów i mogą dostosowywać swoje wyszukiwania do konkretnych potrzeb poszczególnych firm lub sektorów.

Publiczne witryny sprawdzające przeszłość są otwarte dla każdego, a te w zasadzie gromadzą tyle informacji, ile mogą znaleźć. Ludzie używają tych witryn z różnych powodów:

Kontrole kryminalne – jeśli masz podejrzenia co do kogoś w Twojej okolicy lub w miejscu pracy i zastanawiasz się, czy może on mieć przeszłość kryminalną, sprawdzenie tej osoby jest prostym sposobem, aby dowiedzieć się, czy ukrywa tajemną kryminalną przeszłość.
Odszukanie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – każdy ma w przeszłości kogoś, z kim stracił kontakt, niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel ze szkoły, czy dawno zaginiony krewny. Nawet jeśli prawie nic o kimś nie wiesz, witryna sprawdzająca przeszłość oferuje szybki i łatwy sposób, aby dowiedzieć się, gdzie on się znajduje i jak się z nim skontaktować.
Spojrzenie w czyjąś przeszłość – jeśli chcesz poznać swoją tajemniczą sąsiadkę lub starszą kobietę, z którą Twój syn właśnie zaczął się spotykać, sprawdzenie przeszłości to szybki i skuteczny sposób, aby dowiedzieć się wiele o prawie każdym aspekcie ich życia.
Sprawdzanie własnych danych – przy tak dużej liczbie łatwo dostępnych informacji o każdym w dzisiejszych czasach często rozsądnym środkiem ostrożności jest sprawdzenie, jakie informacje o sobie są jawnie dostępne dla innych. Może to pomóc, jeśli starasz się o pracę lub próbujesz wynająć dom. Czasami istnieje możliwość usunięcia plików i informacji o Tobie, co może okazać się prawdziwą pomocą w postępach.

Jaka jest najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości?

Zanim bardziej szczegółowo zbadamy, czy informacje ujawnione podczas sprawdzania przeszłości można udostępniać, warto wyróżnić najlepsze publiczne witryny sprawdzające przeszłość, z których należy skorzystać, jeśli chcesz wiedzieć, jakie informacje o tobie mogą pojawić się podczas takiego sprawdzenia. .

Nasze trzy najczęściej polecane kontrole przeszłości to:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified jest naszą numerem jeden wśród polecanych witryn sprawdzających przeszłość. Jakość jej raportów i wszechstronna obsługa są wyjątkowe, a nasze testy wykazały, że przewyższa inne witryny. Nawet mając minimum informacji, BeenVerified może generować imponująco dokładne i szczegółowe informacje. Przedstawia te dane w czytelnych i pięknie zaprojektowanych raportach.

Użytkownicy BeenVerified mogą zarządzać wszystkimi swoimi wyszukiwaniami na znakomitym pulpicie nawigacyjnym, który jest dobrze zaprojektowany i łatwy w nawigacji. Mogą również korzystać z dedykowanych aplikacji na Androida i iOS, które są również niezwykle przyjazne dla użytkownika.

Subskrypcja BeenVerified kosztuje zaledwie 26,89 USD miesięcznie lub możesz zarejestrować się na dłużej i płacić tylko 17,48 USD miesięcznie za trzymiesięczny pakiet. W tym celu uzyskasz również dostęp do niezwykle pomocnego zespołu obsługi klienta, który poprowadzi Cię przez wszelkie problemy, które możesz napotkać. Podsumowując, BeenVerified oferuje usługi na najwyższym poziomie i oferuje wspaniały stosunek jakości do ceny.

2. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate to świetny wybór, jeśli chcesz szybko znaleźć informacje o kimś. Jak sama nazwa wskazuje, jest to błyskawiczna usługa, która może przeprowadzić pełne sprawdzenie w tle szybciej niż prawie każda testowana przez nas witryna. Te prędkości nie oznaczają również, że musisz iść na kompromis w kwestii jakości. Wyniki Instant CheckMate są również imponująco dokładne i wyczerpujące.

Istnieje dedykowany pulpit nawigacyjny na pulpicie, w którym użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi swoimi wyszukiwaniami. To jest proste, schludne i łatwe w użyciu. Aplikacje na Androida i iOS są podobnie przyjazne dla użytkownika i dobrze zaprojektowane. Na miejscu działa również imponujący zespół obsługi klienta, co oznacza, że ​​Instant CheckMate oferuje jedne z najbardziej pozytywnych doświadczeń użytkowników ze wszystkich witryn sprawdzających przeszłość.

Instant CheckMate jest dostępny za 34,78 USD miesięcznie lub możesz zapłacić 27,82 USD miesięcznie za trzymiesięczną subskrypcję. Przy tych cenach oznacza to, że nie jest to najtańsza strona sprawdzająca przeszłość. Ale jeśli chodzi o połączenie szybkości i dokładności z dobrą, wszechstronną obsługą, nie ma wielu lepszych witryn.

Pulpit nawigacyjny Instant CheckMate jest schludny i łatwy w nawigacji, a ich aplikacje były szczególnie imponujące. Można je pobrać na urządzenia z systemem Android i iOS i sprawić, że wyszukiwanie Instant CheckMate będzie prawdziwą przyjemnością. Dzięki pomocnemu zespołowi pomocy technicznej Instant CheckMate jest kolejną świetną witryną służącą do sprawdzania przeszłości.

3. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder to strona sprawdzająca w tle, która naprawdę zasługuje na swoją nazwę. Generuje imponująco dokładne wyniki, nawet jeśli podaje mylące lub niedokładne informacje. Jego algorytmy są wystarczająco inteligentne, aby przeoczyć niewłaściwe dane i zebrać wszystko, co może w oparciu o podane informacje, które mają sens. Rezultaty, jakie daje, są naprawdę imponujące.

TruthFinder gromadzi wszystkie znalezione dane i łączy je w dobrze zaprojektowanym i prostym raporcie. Możesz także śledzić wszystkie swoje wyszukiwania w imponujących aplikacjach i zgrabnym pulpicie nawigacyjnym online. TruthFinder jest naprawdę jedną z najbardziej użytecznych witryn sprawdzających w tle, które testowaliśmy.

Szczególną zaletą usługi TruthFinder była oferta obsługi klienta. Jest ona dostępna przez całą dobę pod bezpłatnym numerem, co oznacza, że ​​możesz uzyskać pomoc w wyszukiwaniu w dogodnym dla Ciebie momencie. Ceny również są konkurencyjne, a po połączeniu tych wszystkich wyników uzyskuje się imponującą witrynę sprawdzającą przeszłość, która ma wiele do zaoferowania.

Czy można udostępniać kontrole przeszłości?

W większości przypadków nie ma powodu, dla którego pracodawca chciałby udostępnić wyniki weryfikacji przeszłości po wykorzystaniu zawartych w nich informacji, aby zdecydować, czy dać Ci pracę, czy nie.

W przypadku większości firm i organizacji dane będą rozpatrywane w świetle wymagań dotyczących stanowiska. Jeśli wszystko się potwierdzi, zdecydują, czy jesteś najlepszym kandydatem i czy chcą zaoferować Ci tę rolę.

Jeśli w czeku jest coś, co uniemożliwia ci podjęcie roli, mogą, ale nie muszą, powiedzieć ci, informując cię, że nie zostałeś zatrudniony.

Tak czy inaczej, dane będą wykorzystywane zgodnie z firmowymi zasadami ochrony danych i chociaż mogą być przechowywane przez krótki czas, najprawdopodobniej zostaną usunięte lub zniszczone wkrótce po zakończeniu procesu aplikacyjnego.

Istnieje jednak kilka scenariuszy, w których pracodawca może zdecydować się na udostępnienie informacji dotyczących sprawdzenia przeszłości:

Agencja pracy tymczasowej – agencja zatrudniająca zazwyczaj sprawdza kandydatów przed podjęciem decyzji o przyjęciu ich do swojego personelu. Następnie sprzedają Twoje umiejętności innym firmom. Firmy te mogą również chcieć zobaczyć Twoją przeszłość i często agencja tymczasowa udostępnia im tę informację. Jeśli to zrobią, zostanie to szczegółowo opisane w warunkach umowy, którą z nimi podpisałeś, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, powinieneś zgłosić to bezpośrednio do nich. Jeśli nie wyrazisz zgody, nie powinni udostępniać tych informacji.
Wykonawcy – firmy i właściciele domów często zatrudniają inne firmy do prowadzenia prac budowlanych lub konserwacyjnych na ich nieruchomościach. W tego typu branży często korzysta się z usług wykonawców, a nie pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy. Mogą to być pracownicy zewnętrzni lub pracownicy innych firm. Firmy zwykle sprawdzają kontrahentów, ale jeśli ich klienci również chcą zobaczyć te informacje, mogą również chcieć je przekazać. Podobnie jak w przypadku agencji pracy tymczasowej, powinny to robić tylko za Twoją zgodą i zwykle jest to określone w umowie lub umowie z nimi.
Przejęcie firmy – jeśli pracujesz dla firmy, która jest następnie przejmowana przez inną firmę, ta nowa firma stanie się Twoim pracodawcą. W zależności od ustaleń dotyczących tego przejęcia, mogą chcieć przejrzeć twoją weryfikację jako część procesu weryfikacji ich nowych pracowników. Ponownie, jest to coś, na co będą wymagać Twojej zgody.

Zrozumienie przepisów

Istotną różnicą między weryfikacją konsumencką a publiczną weryfikacją przeszłości jest regulacja, którą pracodawcy określają, co mogą, a czego nie mogą robić.

Kluczowym aktem prawnym jest Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej (FCRA). Prawo to zapewnia prawo pracownika do prywatności w przepisach i oznacza, że ​​pracodawcy muszą wziąć to pod uwagę, przekazując dane z kontroli przeszłości.

FCRA została uchwalona w 1971 roku, więc żadna firma nie powinna twierdzić, że nie zna jej wymagań prawie 50 lat później. Zabrania wykorzystywania informacji takich jak rasa, płeć, wyznanie lub wiek jako decydujących czynników przy zatrudnianiu kogoś.

Nakłada również ograniczenia na to, jakie dane pracodawcy mogą i nie mogą brać pod uwagę podczas sprawdzania przeszłości, a także na to, jak daleko wstecz mogą zajrzeć do niektórych rejestrów, takich jak rejestry karne i orzeczenia upadłościowe.

FCRA wymaga również, aby firma informowała Cię, jeśli planuje przeprowadzić kontrolę Twojej przeszłości, stosuje ograniczenia dotyczące tego, co mogą, a czego nie mogą robić z danymi, a także powstrzymuje ich przed udostępnianiem ich innym osobom bez Twojej wyraźnej zgody. Wprowadza również proces, jeśli uważasz, że weryfikacja klienta zwróciła nieprawidłowe informacje o Tobie.

Jeśli obawiasz się, jak firma radzi sobie z weryfikacją przeszłości lub uważasz, że ich weryfikacja jest nieprawidłowa, warto przyjrzeć się bardziej szczegółowo FCRA, ponieważ zawiera ona cały szereg klauzul ochronnych, które mogą Ci pomóc.

Podsumowanie

W pewnych okolicznościach pracodawcy mogą udostępniać informacje o weryfikacji przeszłości. Ale to nie jest normalna praktyka i zawsze potrzebują na to Twojej zgody. W tym artykule wyjaśniliśmy dlaczego, a także wyszczególniliśmy odpowiednie przepisy i prawa, których muszą przestrzegać firmy.

Wyjaśniliśmy również dokładnie, co rozumiemy przez sprawdzenie przeszłości i wyjaśniliśmy korzyści płynące z samodzielnej pracy przed złożeniem podania o pracę, aby sprawdzić, jakie informacje o sobie są dostępne.

Czy pracodawca kiedykolwiek udostępnił informacje o tobie dotyczące sprawdzenia przeszłości? Czy przestrzegali prawa i co się stało? Naszym czytelnikom zawsze przyda się wysłuchanie przykładów z życia wziętych problemów, o które się martwią, więc podziel się z nami swoimi doświadczeniami, korzystając z poniższego pola komentarza.

x