Czy kontrole w tle mogą zobaczyć oczekujące opłaty?

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli martwisz się, że sprawdzenie przeszłości pokazuje oczekujące zarzuty lub dane dotyczące aresztowania, przeczytaj ten artykuł. Posiadamy wszystkie potrzebne informacje, a także wyszczególniamy najlepsze strony sprawdzające przeszłość, abyś mógł sprawdzić swoje własne dane.

Weryfikacja przeszłości to prosty sposób dla pracodawców na zapoznanie się z Twoimi wcześniejszymi dokumentami, aby sprawdzić, czy masz jakiekolwiek wyroki karne lub inne informacje, które mogłyby uniemożliwić Ci podjęcie pracy.

W wielu stanach obowiązuje siedmioletni limit wstecznego spojrzenia na czyjeś rejestry karne. Ale jedno z najczęściej zadawanych nam pytań dotyczy tego, czy oczekujące opłaty pojawią się podczas sprawdzania przeszłości.

W tym artykule udzielimy Ci ostatecznej odpowiedzi, a także udzielimy wszystkich informacji, których potrzebujesz, aby samodzielnie dowiedzieć się, co pojawia się podczas sprawdzania przeszłości.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Weryfikacja przeszłości to narzędzie wyszukiwania online, które przeszukuje setki tysięcy publicznie dostępnych rekordów, aby ujawnić jak najwięcej informacji o kimś.

Często zaskakuje ludzi, ile informacji na ich temat jest publicznie dostępnych. Rodzaje informacji, które mogą znaleźć te witryny sprawdzające przeszłość, obejmują:

Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Historia zatrudnienia
Księgi finansowe
Historia kredytowa
Historia edukacji (liceum i college)
Autoryzacja do pracy
Rekord jazdy
Szczegóły licencji
Profile w mediach społecznościowych

Większość tych danych sama w sobie niewiele nam mówi. Ale gdy jest połączone razem, może dostarczyć odkrywczego obrazu osoby, który jest przydatny z wielu różnych powodów.

Większość ludzi wie o sprawdzaniu przeszłości, ponieważ zostały one poddane kontroli podczas ubiegania się o pracę lub szukania wynajęcia mieszkania. Ale w rzeczywistości są czymś, co każdy może zrobić.

Istnieje jednak różnica między ogólnymi kontrolami przeszłości, które można przeprowadzić w domu, a kontrolami klientów przeprowadzanymi przez pracodawców i wynajmujących. Kontrole te podlegają wielu różnym prawom i regulacjom, które nakładają ścisłe ograniczenia na to, jakie informacje mogą przeglądać i komu mogą się nimi dzielić.

Jednak witryny sprawdzające tożsamość osobistą mają mniej ograniczeń i często mogą przedstawiać bardziej szczegółowe raporty. Ludzie używają tych witryn z różnych powodów:

Kontrole karne – nie tylko pracodawcy chcą wiedzieć o rejestrach karnych. Wiele osób martwi się o sąsiadów lub inne osoby. Sprawdzenie przeszłości może dać ci kategoryczną odpowiedź, czy ktoś, kogo znasz, ukrywa tajemną kryminalną przeszłość.
Odszukanie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – każdy ma osobę z przeszłości, z którą stracił kontakt. Może to być kuzyn, stary kolega ze szkoły lub twoja utracona miłość. Kogo chcesz wyśledzić, sprawdzenie przeszłości pozwala szybko i łatwo dowiedzieć się, gdzie się znajduje, jak się z nim skontaktować i dowiedzieć się więcej o ich życiu.
Spojrzenie w czyjąś przeszłość – jeśli w Twojej okolicy, w biurze jest tajemnicza osoba lub która właśnie zaczęła spotykać się z Twoją siostrą i chcesz dowiedzieć się czegoś o niej, rozwiązaniem jest sprawdzenie przeszłości. Może dać ci kompleksowy wgląd w ich życie i to, kim są, i może to zrobić szybko!
Sprawdzanie własnych danych – jeśli wiesz, że będziesz poddany kontroli przeszłości, zawsze dobrze jest wiedzieć z wyprzedzeniem, co może się wydarzyć. Dlatego tak wiele osób decyduje się na sprawdzenie przeszłości, aby dowiedzieć się, jakie informacje o tobie znajdują się w domenie publicznej i mogą być widoczne dla potencjalnych pracodawców lub właścicieli.

  Pokaż rozmiar folderu w systemie Windows 10 (samouczek: jak zobaczyć)

Jaka jest najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości?

Sprawdzenie swojej przeszłości to jeden z najpewniejszych sposobów sprawdzenia, czy jakiekolwiek oczekujące opłaty mogą być wobec Ciebie widoczne podczas sprawdzania przeszłości.

Jeśli chcesz wiedzieć, musisz wybrać witrynę sprawdzającą przeszłość, która oferuje możliwie najbardziej wyczerpujące i aktualne wyniki. Testowaliśmy wszystkie najpopularniejsze witryny sprawdzające w tle, aby spróbować to zidentyfikować. Oto lista trzech najpopularniejszych witryn sprawdzających przeszłość dostępnych obecnie na rynku.

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

Firma BeenVerified jest naszą rekomendacją numer jeden dzięki wyjątkowej wszechstronnej wydajności oraz szczegółowym i dokładnym raportom. Generuje kompleksowe i szczegółowe raporty, które są również dobrze zaprojektowane i łatwe do odczytania. Informacje, które dostarcza, są imponująco dokładne, nawet jeśli można wprowadzić tylko minimalną ilość informacji.

Korzystając z BeenVerified, możesz zarządzać wszystkimi swoimi wyszukiwaniami na ich intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym. Alternatywnie możesz wybrać ich dedykowane aplikacje na iOS i Androida. Wszystkie są dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu nawet dla nowicjuszy.

Subskrypcja BeenVerified kosztuje zaledwie 26,89 USD miesięcznie lub możesz zarejestrować się na trzy miesiące za jedyne 17,48 USD miesięcznie. W tym celu uzyskasz również dostęp do zespołu obsługi klienta BeenVerified, który jest niezwykle pomocny i responsywny. Aby zapewnić wszechstronną obsługę i aktualne, dokładne wyniki, żadna weryfikacja w tle nie jest lepsza od witryny BeenVerified.

2. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate to idealna strona do sprawdzania przeszłości, jeśli potrzebujesz szybko uzyskać informacje. Jest to superszybka witryna, która może obsłużyć prawie każde żądanie w ciągu zaledwie kilku minut. Nawet jeśli możesz podać tylko minimalną ilość informacji, w kilka chwil uzyskasz imponujące wyniki. Duże prędkości nie oznaczają również, że musisz iść na kompromis w kwestii jakości. Wyniki Instant CheckMate są dokładne i szczegółowe.

Istnieje dedykowany pulpit nawigacyjny Instant CheckMate, który jest prosty, schludny i łatwy w użyciu. Możesz także zarządzać swoimi wyszukiwaniami w aplikacjach na Androida i iOS, które są podobnie dobrze zaprojektowane. Instant Checkmate oferuje również imponujący zespół obsługi klienta, co czyni go jednym z najbardziej pozytywnych doświadczeń użytkowników, jakie testowaliśmy.

  Jak włączyć i wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Chrome

Instant CheckMate będzie kosztować 34,78 USD miesięcznie lub 27,82 USD miesięcznie, jeśli zarejestrujesz się na trzymiesięczną subskrypcję. Nie jest to najtańsza strona do sprawdzania przeszłości na rynku, ale jeśli potrzebujesz szybkich i dokładnych wyników, niewiele jest lepszych.

3. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

Dużą zaletą TruthFinder jest dokładność. Może zapewnić zadziwiająco dokładne wyniki, nawet jeśli wprowadzisz informacje, które są nieprawidłowe lub wprowadzające w błąd. Jego algorytmy są w stanie wyciąć niepoprawne dane i nadal dostarczać wyniki, które są konsekwentnie dokładne i imponujące. Tworzy raporty, które są szczegółowe, aktualne i nieomylnie dokładne.

Raporty te są łatwe do skanowania, a wszystko, co robisz, jest zarządzane przez jeden z najładniej wyglądających pulpitów nawigacyjnych, które testowaliśmy. Istnieją również imponujące aplikacje na urządzenia z Androidem i iOS.

Prawdziwą zaletą korzystania z TruthFinder jest jego obsługa klienta. Ta usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pod bezpłatnym numerem, co oznacza, że ​​możesz uzyskać pomoc w wyszukiwaniu, gdy jest to dla Ciebie najlepszy czas. Ceny też są konkurencyjne. Połącz to wszystko razem, a TruthFinder to kolejna niezwykle imponująca strona sprawdzająca przeszłość.

Czy sprawdzenie przeszłości pokaże moje oczekujące opłaty?

Nie jest to pytanie, na które można odpowiedzieć prostym tak lub nie, ponieważ odpowiedź zależy od różnych czynników. Należą do nich, gdzie w kraju jesteś, jakie usługi sprawdzania przeszłości są wykorzystywane do badania Ciebie oraz czego szuka Twój potencjalny pracodawca lub wynajmujący.

Prawda jest taka, że ​​w większości stanów aresztowanie lub oskarżenie w toku pojawi się podczas kontroli przeszłości. Ale nie wszędzie tak jest.

Dobrym przykładem wyjątku od reguły jest Kalifornia. W Kalifornii wszystkie oczekujące zarzuty i szczegóły dotyczące aresztowania pojawią się podczas weryfikacji. Obejmuje to zarzuty o przestępstwa i wykroczenia. Ale jeśli wyszukiwanie odbywa się w innym hrabstwie niż miejsce wniesienia oskarżenia, nie pojawi się.

Tak więc, jeśli ubiegasz się o pracę w hrabstwie Orange i masz zaległą opłatę w hrabstwie Los Angeles, sprawdzenie jej nie ujawni. Ale jeśli oskarżenie było w Orange County, zobaczą to.

Arkansas to kolejny interesujący przypadek. Tam sprawdzenie przeszłości ujawni oczekujący zarzut przestępstwa, ale nie wykryje aktualnego wykroczenia.

W wielu stanach będzie również miało znaczenie, czy zostałeś za coś aresztowany lub czy zostałeś oskarżony. W wielu stanach obowiązują przepisy, które zabraniają pracodawcom rozważania aresztowania przy podejmowaniu decyzji, czy kogoś zatrudnić. Jest to zakorzenione w idei, że aresztowanie nie jest dowodem winy ani nawet, że istnieje wystarczająca ilość dowodów, aby oskarżyć cię o popełnienie przestępstwa.

Innym ważnym czynnikiem jest rodzaj przeprowadzanego sprawdzenia w tle. Większość spraw karnych toczy się na szczeblu sądów okręgowych. Jednak nie wszystkie akta sądów hrabstw są łatwo dostępne dla witryn służących do sprawdzania przeszłości.

Często będą musieli osobiście wysłać biegacza do sądu, aby przejrzał te zapisy. Niektóre witryny nie oferują tej usługi, podczas gdy pracodawcy w innych krajach mogą zdecydować, że nie chcą z niej korzystać. W rezultacie, nawet jeśli istnieje zaległa opłata oczekująca, nadal może nie pojawić się w Twoich rejestrach.

  Jak nagrywać i wyświetlać wymowę swojego imienia na LinkedIn

Skąd mam wiedzieć, czy pojawi się oczekująca opłata?

Prawda jest taka, że ​​bardzo trudno jest wiedzieć na pewno, czy oczekujący oskarżenie lub areszt pojawią się podczas kontroli przeszłości. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć pomysł:

Przeprowadź sprawdzenie swojej przeszłości – Przeprowadzenie własnego sprawdzenia w tle pokaże, jakie informacje o Tobie są dostępne, a także ujawni, czy w Twoich plikach są widoczne oskarżenia lub aresztowanie.

Sprawdź swoje lokalne przepisy – przepisy w tym zakresie różnią się w zależności od stanu, więc zrób trochę badań i zobacz, jakie przepisy obowiązują w miejscu, w którym się znajdujesz. Jeśli mieszkasz w Kalifornii, możesz skorzystać z tych przepisów na swoją korzyść, starając się o pracę.
Porozmawiaj ze swoimi prawnikami – czasami można uzyskać zarzuty z akt. Jeśli tak się stanie, na pewno nie pojawią się podczas sprawdzania przeszłości.

Jeśli przeszedłeś przez wszystkie te etapy i nadal masz zaległe opłaty, które spodziewasz się pojawić podczas kontroli przeszłości, najlepszą radą, jaką możemy udzielić, jest uprzedzenie czeku i rozmowa z potencjalnymi pracownikami lub wynajmującymi.

Jeśli możesz w przekonujący sposób wyjaśnić, co się stało, dlaczego zostałeś oskarżony i co może się stać z tymi opłatami, niektórzy pracodawcy i wynajmujący mogą chcieć je przeoczyć. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli spodziewasz się uwolnienia od zarzutów i możesz dostarczyć im dowód na ten fakt.

To podejście nie jest w żaden sposób 100%. Są pracodawcy i właściciele lokali, którzy nie chcą o tym wiedzieć i automatycznie Cię wykluczą. Oznacza to, że takie podejście jest trochę ryzykowne, ale zdajemy sobie sprawę z przypadków, w których się sprawdziło i, jak mówi stare przysłowie, „uczciwość jest zawsze najlepszą polityką”.

Wniosek

Oczekujące zarzuty i aresztowania mogą pojawić się podczas kontroli przeszłości, ale jest wiele powodów, dla których mogą tego nie robić. W tym artykule wyjaśniliśmy, że jest to wiele szczegółów, a także zasugerowaliśmy sposób, aby sprawdzić, co będzie, a co nie pojawi się podczas sprawdzania przeszłości.

Głównym zaleceniem jest sprawdzenie siebie, aby zobaczyć, co pokazuje. Poleciliśmy trzy doskonałe witryny, w których można to zrobić, a także podaliśmy kilka ogólnych wskazówek dotyczących sprawdzania przeszłości i tego, co mogą one pokazywać.

Czy zdarzyło Ci się przeprowadzić kontrolę przeszłości, która wykazała oczekujące zarzuty lub dane dotyczące aresztowania? Jak poradziłeś sobie z tą sytuacją? Czy masz rady lub wskazówki dla naszych czytelników? Zawsze pomocne jest wysłuchanie prawdziwych doświadczeń, zwłaszcza jeśli mogą one zaoferować porady, których nie ma w tym artykule, więc podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, korzystając z pola komentarza poniżej.

x