Dlaczego AR Cloud to kolejny poziom rozszerzonej rzeczywistości

Chmura AR tworzy cyfrowego bliźniaka rzeczywistych rzeczy wokół użytkowników, dzięki czemu konsumenci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami AR z innymi.

Przetwarzanie w chmurze sprawiło, że technologie cyfrowe stały się przystępne cenowo. Obecnie coraz więcej firm tworzących oprogramowanie powstaje z łatwością, ponieważ mogą tworzyć instancje w chmurze online w celu kodowania, testowania, wdrażania i powtarzania projektów związanych z tworzeniem oprogramowania.

Szeroko zakrojony rozwój i rozpowszechnienie technologii chmurowej otworzyło nowe możliwości rozwoju i dojrzewania innych technologii. Jedną z takich technologii nowej generacji jest chmura rozszerzonej rzeczywistości lub chmura AR, umożliwiająca współdzielenie rzeczywistych rzeczy i miejsc na żądanie.

Czytaj dalej, aby poznać podstawy chmury AR, jej działanie, architekturę i nie tylko. Zapoznaj się także z zasobami edukacyjnymi, aby opanować chmurę AR.

Co to jest rzeczywistość rozszerzona?

Rzeczywistość rozszerzona (AR) to następna generacja otaczającego Cię świata w czasie rzeczywistym, uzyskana dzięki wielu pokrewnym technologiom informatycznym. Na przykład standardowe doświadczenie AR będzie obejmować następujące zaawansowane technologie:

  • Rozszerzone obrazy 3D, teksty lub animacje w świecie rzeczywistym są dostarczane i oglądane na urządzeniach montowanych na głowie (HMD), smartfonach, tabletach, smartwatchach, szybach samochodowych i tak dalej.
  • Urządzenia Internetu rzeczy (IoT) zbierają dane ze świata rzeczywistego i zasilają procesory treści AR.
  • Holistyczne wyniki wyszukiwania w sieci zawarte w doświadczeniach AR.
  • Analityka brzegowa oferująca użytkownikom biznesowym AR szybki wgląd w dane.

AR to dojrzała technologia wykorzystywana w wielu branżach, takich jak:

  • Handel elektroniczny i biznesowy handel detaliczny
  • Obsługa klienta
  • Motoryzacja i inne firmy produkcyjne
  • Operacje biznesowe i zarządzanie w odległych miejscach
  • Gry online i mobilne
  • Rozrywka online i offline

Technologia AR dotyczy sposobu, w jaki użytkownicy końcowi konsumują treści, robią zakupy online i doświadczają stylu życia za pomocą technologii cyfrowych. Po zakończeniu kolejnej iteracji AR chmura AR stanie się łatwo dostępna. Użytkownicy mogą dzielić się doświadczeniami, korzystając z trwałej kopii rzeczywistych doświadczeń dostępnych w chmurze.

Co to jest chmura AR?

Chmura rozszerzonej rzeczywistości (AR) to przestrzeń online, w której programiści AR mogą przechowywać doświadczenia AR z dowolnego miejsca, produktu, chwili i nie tylko. Ideą jest stworzenie nieuszczuplającej kopii teraźniejszości uzupełnionej obszernymi informacjami z sieci o teraźniejszości.

Na przykład idziesz ulicą w nowym mieście. Odkrywasz najlepsze miejsce do jedzenia lokalnej kuchni.

W dzisiejszym cyfrowym świecie otworzyłbyś Mapy Google lub Mapy Apple. Następnie wyszukaj słowo kluczowe, takie jak restauracja, piekarnia, jadłodajnia itp. Następnie mapa wyświetli wiele lokalizacji w pobliżu.

Musisz wybrać każde miejsce i przejrzeć informacje, takie jak oceny w gwiazdkach, teksty opinii klientów, menu itd.

Chmura AR zastąpi to doświadczenie wyszukiwania lokalizacji za pomocą AR i infrastruktury przetwarzania w chmurze. Centralna lub brzegowa aplikacja analityczna automatycznie przeanalizuje pobliskie restauracje i zasugeruje kilka najlepszych, analizując dane recenzji za pomocą sztucznej inteligencji (AI).

Podchodząc do jednej z takich restauracji, na ekranie swojego smartfona lub na nagłownym wyświetlaczu zobaczysz bardziej szczegółowe informacje, takie jak menu, wygląd przygotowań, nazwiska osób obsługujących, koszt dań itp.

Dane pozyskiwane online będą wyświetlane na podglądzie produktu, lokalizacji, miejsca itp. z kamery w czasie rzeczywistym. Deweloperzy mogą zapisywać te informacje w chmurze. Inni klienci mogą również uzyskać dostęp do doświadczeń AR na żądanie.

Chmura AR może również stać się platformą do tworzenia treści AR. Dostawcy usług w chmurze, tacy jak Google, Microsoft i Amazon, mogą opracowywać łatwe w użyciu zestawy SDK do programowania AR i hostować narzędzia w chmurze.

Deweloperzy na całym świecie mogą uzyskiwać dostęp do tych platform programistycznych AR, tworzyć własne treści i publikować online dla docelowych konsumentów.

Kiedy chmura AR jest w pełnym rozkwicie, wyszukiwanie online zmieni się z góry na dół. Użytkownicy nie będą musieli przeglądać setek stron, aby znaleźć treść, dokument, obraz lub doświadczenie, którego szukają. Zamierzone wyszukiwanie użytkowników będzie odbywać się wizualnie, a odpowiedzi będą obecne tam, gdzie znajdują się ich pytania.

Jak działa chmura AR?

Konwencjonalne treści AR nakładają warstwę abstrakcji na dynamiczne efekty wizualne w świecie rzeczywistym za pomocą podłączonych urządzeń IoT, ekranów smartfonów, kamer mobilnych itp. Na przykład obiektywy Snapchat, aplikacja do gry Pokemon Go, aplikacja do farbowania włosów, aplikacja do upiększania itp.

Dzięki chmurze AR twórcy treści i programiści rozwiązań AR mogą tworzyć takie treści do masowego użytku przy użyciu zasobów w chmurze, takich jak instancje w chmurze do projektowania graficznego, animacji, emulacji IoT, analiz brzegowych w chmurze itp.

W środowisku chmury AR aplikacje AR będą hostowane w chmurze zamiast smartfonów, wyświetlaczy nagłownych, wizjerów, gadżetów VR itp. W związku z tym procesor graficzny i moc obliczeniowa będą również zapewniane przez instancję w chmurze. Nie ma potrzeby pozyskiwania wysokowydajnych urządzeń do użytku przez użytkowników końcowych.

Użytkownicy potrzebują tylko urządzenia komputerowego z aparatem, GPS, dostępem do Internetu i przeglądarką internetową. Cała reszta zostanie zapewniona przez rozwiązanie chmurowe AR hostowane na zwirtualizowanej instancji przetwarzania w chmurze.

Komponenty AR Cloud

Według Ori Inbara funkcjonalna chmura AR będzie zawierała następujące komponenty:

  • Trwały obraz świata, który można udostępniać i skalować, nadający się do odczytu maszynowego, wraz ze współrzędnymi lokalizacji w świecie rzeczywistym
  • Kody programów lokalizacyjnych, które mogą natychmiast zlokalizować lokalne interesujące miejsca
  • System dostarczania multimediów do umieszczania wirtualnych treści na urządzeniach AR przy jednoczesnym wsparciu wielu użytkowników

Jednak z punktu widzenia technologii i oprogramowania minimalnym wymaganiem do skonfigurowania funkcjonalnej chmury AR powinno być:

  • Przeglądarka AR do wyszukiwania wizualnego, uwierzytelniania użytkowników, renderowania AR, syndykowania treści, śledzenia dłoni, śledzenia gestów, śledzenia obiektów itp.
  • Przetwarzanie brzegowe do analiz w czasie rzeczywistym na miejscu, bez czekania na centralny serwer
  • Wirtualne zasoby AR, takie jak hologramy, wykresy społecznościowe, dane kontekstowe, mapy 3D itp.
  • Przechowywanie danych AR, takich jak repozytorium metadanych, zawartość, chmura punktów itp.
  • Podstawowe technologie, takie jak wykrywanie geometrii 3D, śledzenie dynamicznych obiektów, zrozumienie emantyki 3D, inteligencja wizyjna itp.

Następnie zbadamy możliwości biznesowe w ekosystemie chmury AR.

Możliwości biznesowe w ekosystemie AR Cloud

Najbardziej obiecującym i dochodowym biznesowym zastosowaniem chmury AR może być funkcjonalna przeglądarka chmury AR. Zamiast wpisywać rzeczy w polu wyszukiwania przeglądarki, konsumenci mogą szukać treści, produktów, sugestii itp. za pomocą wyszukiwania wizualnego.

W zależności od kontekstu wyszukiwania lub słowa kluczowego, wyszukiwarka AR pokaże użytkownikom informacje o przedmiotach, towarach, miejscach itp., na które patrzą za pomocą gadżetu HMD lub aparatu w smartfonie.

Wyniki wyszukiwania będą unosić się jak obrazy 3D, animacje, teksty, bloki treści itp. w pobliżu zapytania wyszukiwania, które w prawdziwym świecie może być rzeczą fizyczną lub cyfrową.

Inne przypadki użycia skoncentrowane na biznesie, które mogą przynieść miliony dolarów przychodów, są następujące:

# 1. Małe chmury AR

Kilka startupów ze spektrum chmur AR opracowuje małe chmury AR. Są to trwałe i aktualizowalne trójwymiarowe i rzeczywiste doświadczenia miasta, miasteczka, kraju lub regionu na mapach cyfrowych dostarczanych za pośrednictwem urządzeń AR.

#2. Gry w chmurze AR

Programiści online i multimedia mogą używać chmury AR do tworzenia gier, które przedstawiają świat rzeczywisty zamiast świata animowanego. Na przykład aplikacja gry Pokemon Go na telefony komórkowe i tablety.

#3. Nieruchomość

Służby zajmujące się rejestracją nieruchomości lub urzędy mogą wykorzystywać chmurę AR do mapowania świata rzeczywistego. Następnie mogą korzystać z multimedialnych ewidencji gruntów do wygodnej rejestracji, przeniesienia własności, wydawania pozwoleń na budowę itp.

#4. Infrastruktura i narzędzia programistyczne AR Cloud

Startupy technologiczne mogą również opracowywać AR Cloud API/SDK do mapowania 3D, mapowania przestrzennego świata rzeczywistego itp. oraz sprzedawać dostęp programistom AR, twórcom treści i nie tylko.

#5. Zawartość chmury AR

Dostawcy repozytoriów w chmurze mogą wykorzystywać swoją infrastrukturę i inwestycje do skanowania miast biznesowych, turystycznych, turystycznych, handlowych itp. Te repozytoria AR w chmurze mogą sprzedawać dostęp do zmapowanych treści twórcom oprogramowania AR.

Twórcy treści AR mogą korzystać ze skanowania 3D, obrazowania przestrzennego, lokalizacji, pozycjonowania wizualnego itp., danych na żądanie od dostawców chmury AR, aby tworzyć angażujące treści lub doświadczenia AR dla konsumentów.

#6. Reklama oparta na chmurze AR

Wraz z wprowadzeniem chmury AR branża reklamowa może się diametralnie zmienić. Firmy mogą wyświetlać spersonalizowane produkty i rekomendacje treści swoim docelowym odbiorcom, gdy odwiedzają dowolne ważne miejsce.

Na przykład marka restauracyjna może proaktywnie wyświetlać oferty i promocje na HMD lub ekranach telefonów komórkowych użytkowników, którzy przybywają w pobliże lokalu restauracji.

Korzyści z chmury AR

Podstawową zaletą chmury AR będzie oszczędność czasu i wysiłku na szukanie wysokiej jakości treści w sieci. Kiedy chmura rzeczywistości rozszerzonej stanie się dostępna i dojrzała, firmy i użytkownicy końcowi będą mogli znaleźć treści, których szukają, tuż przed ich oczami za pośrednictwem HMD, ekranów tabletów, ekranów smartfonów, wizjerów kasków itp.

Inne godne uwagi zalety chmury AR to:

  • Deweloperzy zajmujący się cyberbezpieczeństwem mogą wykorzystać infrastrukturę chmurową chmury AR do opracowania bezpieczniejszych rozwiązań dostarczania treści niż dzisiejszy system internetowy.
  • Firmy zajmujące się obsługą klienta mogą wydajniej obsługiwać klientów z odległych lokalizacji.
  • Lokalizowanie miejsc, sklepów, punktów handlowych, restauracji, kempingów, punktów łowieckich, łowisk itp. będzie łatwiejsze dzięki nawigacji AR na ekranach mobilnych, HMD lub wizjerach, które nakładają informacje i wskazówki na rzeczywisty widok.
  • Technologia informatyczna i cyfrowa staną się łatwiejsze i bardziej dostępne, ponieważ niewtajemniczeni użytkownicy będą mogli wizualnie korzystać z rozwiązań w chmurze AR, nie wiedząc, jak kodować lub obsługiwać złożone aplikacje.

Następnie omówimy przyszły zakres chmury AR.

Przyszłość chmury AR

Chmura AR poprowadzi rozwój futurystycznych produktów w spektrum rozszerzonej rzeczywistości. Firmy już dostrzegają wartość i zwrot z inwestycji (ROI) dzięki wykorzystaniu technologii AR. Podmioty komercyjne wykorzystują technologię chmury AR do zdalnej współpracy typu „zrób to sam” (DIY) z partnerami zewnętrznymi.

Firmy już szkolą swoich użytkowników za pomocą zdalnych, wciągających i realistycznych doświadczeń łączących treści 3D i rzeczywiste.

Oparte na chmurze AR mapowanie świata rzeczywistego umożliwi firmom poszerzenie zakresu zastosowań. Firmy mogą również oferować wielodostępne doświadczenia AR dla rozrywki, edukacji, sportu i nie tylko.

Wraz z dalszym rozwojem mapowania świata rzeczywistego istniejące ramy rozwoju AR, które wykorzystują AR oparty na znacznikach lub wykrywają obiekty, zmienią się, aby czerpać korzyści z danych mapowania świata rzeczywistego. Spowoduje to powstanie wielu nowych przypadków użycia w świecie biznesu, zwiększając popyt na chmurę AR w przyszłości.

Zasoby edukacyjne

# 1. Co to jest rzeczywistość rozszerzona?

Czym jest rozszerzona rzeczywistość? to obszerna książka, dzięki której można poznać aktualny stan rozwoju AR i korzyści biznesowe. Autor omawia wiele wywiadów z liderami rozwoju AR prostym językiem, aby każdy mógł zrozumieć, co dzieje się w świecie AR.

Oprócz prawdziwych wywiadów z projektantami, dyrektorami generalnymi, programistami i inżynierami AR, książka obejmuje również ewolucję narzędzi, oprogramowania i urządzeń programistycznych AR.

#2. Rzeczywistość rozszerzona, wydanie 1

Rzeczywistość rozszerzona, wydanie 1. obejmuje teorie rzeczywistości rozszerzonej, projektowanie programów rzeczywistości rozszerzonej oraz tematy związane z tworzeniem kodu, których inżynier lub programista rzeczywistości rozszerzonej musi się nauczyć na studiach lub w życiu zawodowym.

Niektóre z tematów AR omówionych w tej książce to:

  • Komputerowy układ współrzędnych
  • Kalibracja aparatu
  • Jednorodna reprezentacja macierzowa
  • Wymagania sprzętowe w AR Lab
  • Wizja komputerowa

Wprowadza również czytelnika w matematykę stojącą za rozwojem AR i kilka rzeczywistych przykładów projektów.

#3. Przetwarzanie w chmurze: koncepcje, technologia i architektura

Cloud Computing: Concepts, Technology & Architecture to obowiązkowa książka dla profesjonalistów uczących się przetwarzania w chmurze, świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych, którzy chcą wejść do ekosystemu IT jako eksperci od przetwarzania w chmurze lub interesariuszy biznesowych, którzy muszą przenieść swoją działalność do chmury.

Książka opisuje aktualne trendy w rozwoju rozwiązań chmurowych, technologie chmurowe oraz najlepsze praktyki, których musi przestrzegać firma, aby przenieść operacje do chmury.

Książka wyjaśnia również mechanizmy technologii chmurowej, modele, koncepcje i architektury chmurowe z punktu widzenia niezależnego od dostawcy. Nie wspominając o tym, że wszystkie dyskusje koncentrują się na biznesie i branży, dzięki czemu dyrektorzy ds. technicznych, dyrektorzy generalni i otwieracze startupów mogą odnieść korzyści z przyjęcia chmury.

Podsumowanie

Rzeczywistość rozszerzona (AR) jest już technologią dojrzewającą. Nie ma go już na liście nowych technologii publikowanej w Gartner Hype Cycle for Emerging Technologies. Dlatego firmy, entuzjaści technologii, programiści i badacze uważają, że AR nie jest już rodzącą się technologią.

Następną iteracją AR jest chmura AR, możliwa dzięki bezpiecznej, dostępnej i niedrogiej infrastrukturze chmurowej. Chmura AR wkrótce stanie się najczęściej używanym standardem wyszukiwania w Internecie, podobnie jak Google, Bing, Yahoo itp. Dlatego wraz z pojawianiem się nowych przypadków użycia pojawią się nowe możliwości biznesowe.

Następnie możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat rozszerzonej analizy.