Dlaczego funkcja Dodaj znajomego nie pojawia się na Facebooku?

Czy natknąłeś się na znajomą twarz na Facebooku, ale albo nie możesz znaleźć przycisku „Dodaj znajomego”, albo jest on wyszarzony? Jeśli tak, nie martw się; nie jesteś jedyny. Brak możliwości dodania kogoś jako znajomego na Facebooku jest zwykle spowodowany ustawieniami prywatności tej osoby, ale mogą to również powodować inne czynniki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego opcja „Dodaj znajomego” nie pojawia się na Facebooku, nie szukaj dalej. W tym artykule pomożemy Ci zidentyfikować problem i zaproponować potencjalne rozwiązania.

Dodaj znajomego nie wyświetla się na Facebooku

Zobaczmy, dlaczego opcja „Dodaj znajomego” nie jest wyświetlana jako opcja na Facebooku i co możesz z tym zrobić:

Użytkownik ograniczył swoje ustawienia prywatności

Każdy użytkownik Facebooka może dostosować swoje ustawienia prywatności zgodnie ze swoimi preferencjami. Jednym z wielu dostępnych ustawień prywatności jest ograniczanie, kto może wysyłać Ci zaproszenia do znajomych. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji: „Wszyscy” lub „Znajomi znajomych”.

Jeśli wybierzesz „Wszyscy”, każda osoba posiadająca konto na Facebooku będzie mogła wysłać Ci prośbę. Jest to opcja domyślna. Ale jeśli zmienisz ustawienia i wybierzesz „Znajomi znajomych”, znacznie ograniczysz liczbę osób, które mogą dodać Cię jako znajomego. Tylko osoby, które są znajomymi jednego z Twoich znajomych, zobaczą opcję „Dodaj znajomego”.

Jeśli więc ktoś zmienił swoje ustawienia prywatności na „Znajomi znajomych”, nie będziesz mógł wysłać mu prośby. Możesz spróbować najpierw dodać znajomego użytkownika, do którego chcesz wysłać zaproszenie do znajomych.

Użytkownik odrzucił Twoje zaproszenie do znajomych

Jeśli dodałeś użytkownika Facebooka jako znajomego, a on go usunął, przez pewien czas możesz nie widzieć opcji „Dodaj znajomego”. Facebook nie informuje swoich użytkowników o odrzuceniu zaproszenia do znajomych, więc może to służyć jako znak.

Facebook robi to, aby zapobiec nadużywaniu przycisku „Dodaj znajomego”. Zazwyczaj po kilku dniach ponownie zobaczysz przycisk.

Dodatkowo przycisk „Dodaj znajomego” może stać się nieaktywny lub wyszarzony, co oznacza, że ​​odrzucono zaproszenie do znajomych.

W takim przypadku nie możesz nic zrobić, tylko poczekać, aż opcja wysłania żądania stanie się ponownie dostępna.

Użytkownik zgłosił Twoje zaproszenie do znajomych

Każdy użytkownik może zgłosić zaproszenie do znajomych po jego usunięciu. Jeśli ktoś zgłosił Twoją prośbę, przez długi czas nie zobaczysz opcji „Dodaj znajomego”.

Ty lub osoba, którą chcesz dodać, osiągnęliście limit znajomych

Facebook pozwala na posiadanie do 5000 znajomych na każdym koncie osobistym. Jeśli masz więcej, nie będziesz mógł wysyłać zaproszeń do znajomych. Podobnie, jeśli osoba, którą próbujesz dodać, ma więcej niż 5000 znajomych, nie zobaczysz opcji „Dodaj znajomego” podczas przeglądania jej profilu lub będzie ona wyszarzona.

Zablokowano Ci możliwość wysyłania próśb

Jeśli jesteś nowy na Facebooku i w krótkim czasie dodałeś wiele osób, Facebook może tymczasowo zablokować Ci możliwość wysyłania zaproszeń do znajomych. Może się to również zdarzyć, jeśli kilka osób zgłosiło Twoje prośby lub jeśli masz wiele pytań, na które nie udzielono odpowiedzi.

Zazwyczaj ten blok trwa tylko kilka dni. Oto, co możesz zrobić, aby temu zapobiec w przyszłości:

 • Wysyłaj prośby tylko do osób, które znasz.
 • Użyj swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Oczywiście nie jest to regułą, ale niektóre osoby mogą zignorować Twoją prośbę, jeśli nie wiedzą, kto stoi za profilem.
 • Nie wysyłaj wielu próśb na raz.

Problemy z aplikacją Facebook

Inną możliwością jest to, że aplikacja Facebook nie działa poprawnie. W większości przypadków dzieje się tak, ponieważ nie jest aktualizowany lub występują w nim tymczasowe usterki.

Uaktualnić aplikację

Aby zapobiec problemom z wydajnością, powinieneś regularnie aktualizować wszystkie swoje aplikacje, w tym Facebooka.

Jeśli masz iPhone’a, oto jak upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji:

 • Otwórz menu i przejdź do App Store.
 • Wpisz „Facebook” w pasku wyszukiwania i dotknij go.
 • Jeśli dostępna jest nowsza wersja, po prawej stronie aplikacji pojawi się przycisk „Aktualizuj”. Jeśli widzisz przycisk „Otwórz”, korzystasz już z najnowszej wersji.
 • Użytkownicy Androida powinni wykonać następujące kroki, aby sprawdzić, czy korzystają z najnowszej wersji:

 • Otwórz menu i przejdź do Sklepu Play.
 • Wpisz „Facebook” w pasku wyszukiwania.
 • Naciśnij przycisk „Aktualizuj”, aby zainstalować najnowszą wersję aplikacji. Jeśli masz przycisk „Otwórz” jako opcję, w tej chwili nie ma żadnych dostępnych aktualizacji.
 • Zainstaluj ponownie aplikację

  Jeśli aktualizacja aplikacji nie działa, możesz spróbować zainstalować ją ponownie.

  Oto jak użytkownicy iPhone’a mogą ponownie zainstalować aplikację Facebook:

 • Znajdź aplikację Facebook w menu lub na ekranie głównym, naciśnij i przytrzymaj.
 • Zobaczysz menu. Dotknij „Usuń aplikację”.
 • Przejdź do Sklep z aplikacjami i ponownie zainstaluj Facebooka.
 • Jeśli masz urządzenie z Androidem, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Znajdź aplikację Facebook na swoim telefonie i naciśnij i przytrzymaj ikonę.
 • Dotknij „Odinstaluj”.
 • Otworzyć Sklep Play i zainstaluj Facebooka.
 • Skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka

  Jeśli nie możesz dowiedzieć się, dlaczego nie widzisz opcji „Dodaj znajomego”, skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka:

 • Otwórz aplikację Facebook.
 • Stuknij trzy linie pod ikoną czatu w prawym górnym rogu.
 • Przewiń w dół i naciśnij „Pomoc i wsparcie”.
 • Wybierz „Zgłoś problem” i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 • Przestrzegaj zasad Facebooka

  W większości przypadków brak opcji „Dodaj znajomego” nie jest błędem. Niestety, nie zawsze można wiele z tym zrobić, ponieważ Facebook dokłada wszelkich starań, aby chronić swoich użytkowników i ich prywatność. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i że udało Ci się dowiedzieć, dlaczego nie możesz wysyłać zaproszeń do znajomych. Jeśli nie, skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka.

  Czy zawsze widzisz opcję „Dodaj znajomego” na Facebooku? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, czy dowiedziałeś się, dlaczego? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.