Dlaczego Instagram nie wyświetla się jako ostatni? Oto jak włączyć aktywność

Udostępnij teraz w social media:

Zastanawiasz się, dlaczego nie widzisz, kiedy Twoi znajomi byli ostatnio aktywni na Instagramie? Chociaż jest to popularna funkcja, nie jest pozbawiona błędów i problemów. W tym przewodniku omówimy najczęstsze powody, dla których Instagram nie wyświetla opcji „Ostatnia aktywność” oraz sposoby rozwiązania tego problemu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ponownie zobaczyć aktywność na Instagramie.

Jak powiedzieć, kto jest aktywny na Instagramie?

Funkcja „Ostatnio aktywne” oznacza, że ​​możesz zobaczyć, kiedy konta, które obserwujesz lub ostatnio wiadomości, były ostatnio aktywne lub są obecnie aktywne na Instagramie. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy działa poprawnie:

 • Możesz zobaczyć zieloną kropkę obok nazwy użytkownika i zdjęcia w Twojej bezpośredniej skrzynce odbiorczej.
 • Możesz sprawdzić ich aktualny stan aktywności w swojej bezpośredniej skrzynce odbiorczej (na przykład Aktywny 2 godziny temu, Widziany, Pisanie…).
 • Możesz zobaczyć ich aktywność po otwarciu rozmowy (na przykład: na czacie).

Dlaczego Instagram nie wyświetla się jako ostatni?

Niezależnie od tego, czy nigdy nie byłeś w stanie zobaczyć stanu aktywności swoich znajomych, czy nagle przestałeś go widzieć, istnieje kilka możliwych wyjaśnień.

Nie podążają za tobą

Najpierw omówimy podstawy. Czy osoba, której statusu aktywności nie widzisz, obserwuje Cię? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, nie musisz czytać dalej.

  Jak dodać programy Netflix do historii na Instagramie

Instagram pozwala tylko zobaczyć, kiedy obserwowane osoby były ostatnio aktywne, więc to samo dzieje się w drugą stronę.

Nigdy nie miałeś prywatnej rozmowy

Ta funkcja jest zarezerwowana tylko dla osób, z którymi ostatnio rozmawiałeś na czacie w Twojej bezpośredniej skrzynce odbiorczej. Jeśli tak nie jest, nie będziesz mógł zobaczyć ich stanu aktywności.

Ograniczenie do 25 użytkowników

Jeśli jednak rozmawiałeś z osobą, którą jesteś zainteresowany, słowo kluczowe tutaj jest „niedawne”. Stan aktywności jest ograniczony do pierwszych 25 użytkowników na Twojej liście wiadomości bezpośrednich. Tak więc, jeśli od jakiegoś czasu nie wysyłałeś SMS-a do tej osoby, nie będziesz mógł zobaczyć, kiedy była ostatnia aktywna.

Ich ostatnia aktywność jest wyłączona

Być może najprostszym powodem, dla którego nie widzisz czyjegoś statusu aktywności, jest to, że nie chcą, aby ktoś go widział. Oznacza to, że użytkownik wyłączył ustawienie „Ostatnia aktywność” i nie ma możliwości ominięcia tego.

Nie wszyscy są szczególnie entuzjastycznie nastawieni do tej funkcji, więc Instagram sprawił, że wyłączenie jej było dość proste. Jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję, czytaj dalej, a zajmiemy się tym później.

Twoja ostatnia aktywność jest wyłączona

Jest to całkowicie zrozumiałe, jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek widział, kiedy ostatnio byłeś aktywny na Instagramie. Ale nie chcemy ci tego zdradzać – to jest droga dwukierunkowa. Jeśli nie widzą Twojego stanu aktywności, nie możesz zobaczyć ich.

Gdy wyłączysz tę funkcję, nie zobaczysz już niczyjego statusu „Ostatnia aktywność”, niezależnie od wybranych ustawień.

  Jak wylogować się z konta Instagram na wszystkich urządzeniach

Jeśli twoje pragnienie podglądania czyjejś aktywności na Instagramie przeważa nad chęcią zachowania wokół siebie tej aury tajemniczości, czytaj dalej. W dalszej części artykułu nauczymy Cię, jak włączyć stan aktywności.

Ograniczyli Twój profil

Jeśli przeszedłeś przez najczęstsze powody powyżej i żaden z nich nie dotyczy Twojego konkretnego przypadku, jest jeszcze jedna możliwość. Może to być trudna do przełknięcia pigułka, ale użytkownik, o którym chcesz dowiedzieć się więcej, mógł ograniczyć Twoje konto.

Restricting to młodsza, bardziej subtelna siostra Blocking. Zasadniczo chroni Cię przed niechcianymi interakcjami z innymi użytkownikami bez powiadamiania ich. Jeśli ograniczysz profil, ich komentarze i wiadomości zostaną ukryte w Twoim profilu, chyba że zdecydujesz inaczej. To samo dotyczy statusu aktywności.

Osoba, którą ograniczysz, nie będzie mogła zobaczyć, kiedy ostatnio korzystałeś z Instagrama.

Jeśli jesteś objęty ograniczeniem, nie będziesz w stanie sprawdzić, kiedy dany użytkownik był ostatnio aktywny.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o ograniczaniu profilu na Instagramie.

Oni cię zablokowali

Ostateczny powód, dla którego nie widzisz czyjegoś statusu „Ostatnia aktywność”, jest dość trudny do przeoczenia, ponieważ nie widzisz niczego, co robią. Jeśli klikniesz profil użytkownika i wyświetli się błąd „Nie znaleziono użytkownika”, mógł Cię zablokować.

Aby potwierdzić blokadę, możesz wyszukać ich nazwę użytkownika na Instagramie. Jeśli nic się nie dzieje, prawdopodobnie cię zablokowali. Jeśli nadal chcesz to sprawdzić, wyszukaj jego nazwę użytkownika w innym profilu. Jeśli się pojawi, to na pewno zablokowali Twoje główne konto.

W takim przypadku możesz nadal widzieć ich w swojej bezpośredniej skrzynce odbiorczej, ale nie możesz już wyświetlać ich stanu aktywności ani wysyłać do nich wiadomości.

Jak naprawić Instagram, który nie wyświetla się jako ostatni aktywny?

Ustaliliśmy, dlaczego nie widzisz, kiedy ktoś był ostatnio aktywny na Instagramie. Przejdźmy teraz do rozwiązania tego problemu.

  Jak zmienić ikonę aplikacji Instagram na iPhonie i Androidzie

Pamiętaj, że niektórych z wymienionych problemów nie można naprawić. Jeśli dana osoba wyłączyła swój status, nie będzie Cię obserwować, ograniczyła lub zablokowała, nic nie możesz zrobić. Zawsze możesz zmusić ich do odwrócenia tego, ale to zależy wyłącznie od Ciebie.

Rozwiązywanie problemów z aplikacją

Przy dość częstych błędach Instagrama zalecane jest rozwiązywanie problemów z aplikacją. Oto jak to zrobić:

 • Uruchom ponownie aplikację Instagram.
 • Uruchom ponownie telefon lub tablet.
 • Sprawdź aktualizacje.
 • Usuń Instagram i zainstaluj go ponownie ze Sklepu Play lub App Store.

Włącz status swojej aktywności

Jeśli wyłączyłeś swój stan aktywności, nie możesz zobaczyć również stanu innych użytkowników. Aby zmienić stan aktywności z powrotem na „Włączony”, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do strony swojego profilu, dotykając swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu.
 • Kliknij ikonę z trzema poziomymi liniami w prawym górnym rogu.
 • Wybierz „Ustawienia. ”
 • Dotknij „Prywatność”.
 • Przewiń w dół do „Stan aktywności”.
 • Włącz przełącznik „Pokaż stan aktywności”.
 • Jeśli z drugiej strony chcesz wyłączyć swój status aktywności, po prostu przesuń przycisk „Pokaż status aktywności” na „Wyłączony”.

  Wyślij im wiadomość

  Gdy użytkownik, którym jesteś zainteresowany, zgubił się gdzieś w Twojej bezpośredniej skrzynce odbiorczej, po prostu wyślij mu wiadomość. W ten sposób przeniosą się na górę Twojej listy wiadomości na czacie, a Ty będziesz mógł zobaczyć ich stan aktywności.

  Wylogować się

  Niezależnie od tego, czy wybierzesz Twój wybór, czy innego użytkownika, status aktywności na Instagramie nie zawsze będzie tak łatwo dostępny, jak wszystko inne w Internecie. Jeśli to Twój wybór, problem można łatwo rozwiązać, ponownie włączając stan aktywności. Druga opcja wymaga rozwiązywania problemów i być może negocjacji.

  Czy spotkałeś się z Instagramem, który nie pokazuje ostatniego aktywnego statusu? Jak to rozwiązałeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x