Dodaj 5 ważnych zadań do strony nowej karty [Chrome]

Wcześniej omawialiśmy szereg złożonych menedżerów zadań dla platform stacjonarnych i mobilnych, ale jeśli szukasz czegoś znacznie prostszego, Dayboard for Chrome jest warty wypróbowania. To minimalne rozszerzenie strony Nowa karta dla przeglądarki internetowej Google, które pozwala skupić się na najważniejszych sprawach w Twoim codziennym programie. Rozszerzenie przejmuje domyślną stronę nowej karty i prezentuje prostą kanwę, na której możesz szybko zapisać pięć najważniejszych zadań i zadań, które chcesz wykonać tego dnia. Główną ideą tablicy dziennej jest śledzenie tych zadań i ich harmonogramów, abyś ich nie zapomniał.

Po pobraniu i zainstalowaniu rozszerzenie automatycznie zastępuje domyślną stronę nowej karty i nie musisz nic więcej robić, aby je uruchomić.

Kanwa, na której możesz szybko wpisywać zadania, wyświetla aktualną datę wraz z przyciskami strzałek, które umożliwiają nawigację między poprzednimi listami zadań. Aby rozpocząć, wystarczy wpisać nazwę zadania i nacisnąć Enter. To z kolei zapisze to zadanie, a obok niego zostanie wyświetlony znacznik wyboru. Po zakończeniu zadania możesz po prostu oznaczyć ten element jako ukończony z listy. Zaletą Dayboard jest to, że przedstawia listę zadań na każdej nowej stronie karty, stale przypominając o obowiązkach, których jeszcze nie zakończyłeś. Co ciekawe, Dayboard pozwala wykonać maksymalnie pięć zadań w ciągu jednego dnia.

Dayboard_New Tasks

Jednak pozwala usunąć istniejące zadania i dodać nowe lub zmienić bieżące zadania, klikając przycisk edycji. Funkcja edycji jest wystarczająco dobra, aby wykonać więcej niż pięć zadań dziennie, zastępując nowe zadania starymi.

Dayboard_Hover

Dayboard umożliwia również przejście do trybu „Focus”, który pokazuje tylko jedno zadanie na raz. Może się to przydać, jeśli masz trudności ze skupieniem się na wielu zadaniach w programie. Na przykład w trybie fokusu możesz po prostu skupić się na jednym zadaniu, a po jego ukończeniu możesz oznaczyć je jako zakończone. Aplikacja Dayboard pozwala również pominąć zadanie, klikając odpowiadający mu przycisk.

Tryb Dayboard_Focus

Podsumowując, Dayboard jest dość przydatny w przypadku wszystkich czynności i zadań, o których chcesz mieć przypomnienie, ale nie są one związane z harmonogramem i nie mają charakteru powtarzającego się.

Zainstaluj Dayboard z Chrome Web Store

x