Dodaj akcje warunkowe (IF) do aktywatora na telefonie iPhone z jailbreakiem

Uważam, że aby smartfon był naprawdę „inteligentny”, niezbędne jest, aby urządzenie w pełni rozumiało, co i kiedy ma robić, a także jak. Załóżmy, że możliwości smartfona znacznie wykraczają poza możliwości oferowane przez zwykłe urządzenie mobilne, ale prawdziwe piękno koncepcji zaczyna się, gdy telefon zaczyna działać zgodnie z poleceniami, które chcesz, aby wykonywał bez ręcznej inicjacji w zależności od warunków i środowiska. Pojawiło się wiele aplikacji, które przynoszą coś podobnego, z których najważniejsza to międzyplatformowa usługa IFTTT. Następnie w przypadku telefonów z systemem Android dostępny jest Tasker, który może praktycznie zautomatyzować wszystkie obszary telefonu lub tabletu. W przypadku iOS podobnym i chyba najlepszym jak dotąd okazał się Activator, który umożliwia wykonywanie akcji w oparciu o spełnione określone warunki. Teraz pojawiła się nowa poprawka dla iDevices z jailbreakiem, która dodaje instrukcje warunkowe (IF) do Activator. Ta poprawka nosi nazwę ActIf, a dzisiaj przyjrzymy się jej bliżej.

Rzecz w przypadku samego Aktywatora polega na tym, że chociaż może on wykonywać pewne czynności automatycznie, nie może dodawać do nich uzasadnienia. Rozważmy przykład: możesz skonfigurować aktywator, aby automatycznie wyłączał dane mobilne, gdy urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi, ale nie możesz zrobić tego samego po podłączeniu do określonej sieci. W efekcie to ustawienie działa domyślnie dla WSZYSTKICH sieci WiFi, ale nie tylko dla określonej. W tym miejscu pojawia się ActIf. To ulepszenie dodaje tę brakującą „funkcję warunkową” do Aktywatora i sprawi, że urządzenie sprawdzi identyfikator SSID sieci, do której jest podłączone, przed wykonaniem określonej akcji.

ActIf_Cydia_iOS (1) ActIf_Cydia_iOS (2)

Obecnie ActIf obsługuje zestaw działań, w tym połączenie z określonym identyfikatorem SSID WiFi, określonym urządzeniem Bluetooth, czy muzyka jest odtwarzana, czy nie, czy urządzenie jest podłączone do źródła zasilania, czy nie, lub jeśli określona aplikacja jest otwarta. Ulepszenie dodaje własne ustawienia do panelu Rozszerzenia w natywnej aplikacji Ustawienia systemu iOS, gdzie można określić parametry warunkowe związane z obsługiwanymi kontrolami, podczas gdy same działania będą musiały zostać ustawione w ustawieniach Aktywatora, gdzie zostanie dodany nowy panel Działania ActIf. Dobrą rzeczą jest to, że ActIf obsługuje trzy możliwe ustawienia dla każdego parametru warunkowego, co zapewnia elastyczność konfiguracji wielu opcji dla tego samego warunku.

ActIf_Cydia_iOS (3)

Poprawki takie jak ActIf są rzadkie nawet w scenariuszu jailbreak i raczej trudne do opanowania, ale elastyczność i wolność, którą obiecują, sprawiają, że wysiłek jest tego wart. ActIf jest dostępny za pośrednictwem repozytorium BigBoss w Cydii za darmo i obsługuje iPhone’a, iPoda touch i iPada, w tym architekturę 64-bitową iPada Air i iPhone’a 5s. Jeśli używasz Aktywatora, ta modyfikacja jest koniecznością.

x