Dodaj obsługę „Ok Google” do programów uruchamiających Androida innych firm

Funkcja głosowa słowa-klucza Google „Ok Google” powoli, ale z pewnością trafia do większej liczby produktów. Pierwotnie wprowadzona wraz z premierą Moto X – pierwszego smartfona, który zawiera funkcje poleceń głosowych bezdotykowych – funkcja słowa-klucza trafiła do Nexusa 5 i w listopadzie 2013 roku, Google wypuściło ją również jako rozszerzenie przeglądarki Chrome. Niedawno omawialiśmy aplikację na Androida oznaczoną Active Searching, która zapewnia tę funkcjonalność programom uruchamiającym innych firm, takim jak Nova, Apex i TouchWiz itp. Członek forum XDA-Developers MohammadAG stworzył podobną aplikację, która współpracuje z Xposed Framed i zapewnia obsługę słów-kluczy do programów uruchamiających innych firm i umożliwia aktywowanie ich dla poszczególnych aplikacji.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Xposed, umożliwia użytkownikom stosowanie różnych modów do ich Androida i wdrażanie zmian w całym systemie bez flashowania całej nowej pamięci ROM. Wielu programistów tworzy teraz własne moduły, które wykorzystują Xposed. Aby uzyskać instrukcje dotyczące instalowania go na swoim urządzeniu, zalecamy sprawdzenie naszego przewodnika po funkcjach Xposed Framework.

Wracając do modułu Ok Google, instalacja jest dość prosta. Głównym wymaganiem jest to, że musisz zainstalować Xposed Framework i kilka dodatkowych wymagań wstępnych, aby go uruchomić. Oto jak.

Upewnij się, że korzystasz z wersji 4.4 lub nowszej wyszukiwarki Google, aby działała poprawnie.
Upewnij się, że na Twoim urządzeniu działa program uruchamiający innej firmy, taki jak Nova, Apex, TouchWiz lub Sense, oraz sportowy system Android 4.4 Kitkat.
Pobierz Ok Google Xposed Module APK i zainstaluj go na swoim urządzeniu.
Uruchom aplikację.

OK Google dla innej firmy

Po uruchomieniu automatycznie aktywuje Ok Google dla każdego z obsługiwanych programów uruchamiających innych firm. Deweloper jest już zajęty testowaniem aplikacji na kilku głównych programach uruchamiających urządzenia zapasowe bez żadnych problemów, w tym na HTC Sense, programie Xperia Stock, programie LG i TouchWiz na S5. Ale poza tym obsługiwany jest również prawie każdy program uruchamiający innej firmy.

Raczej unikalną cechą frameworka Ok Google Xposed jest to, że można go aktywować dla każdej aplikacji. Aby to zrobić, możesz dotknąć opcji „Wybierz działania” na ekranie głównym, na którym zostanie wyświetlona lista zainstalowanych aplikacji. Możesz na przykład dotknąć programu uruchamiającego, a następnie wybrać aktywację go dla wybranych lub wszystkich działań z nim związanych.

OK Google dla aplikacji innych firm OK Google do działań innych firm

Fajnie jest, że funkcja słuchania jest teraz dostępna dla wielu urządzeń z Androidem.

przez: XDA-Developers