01/18/2022

Dodaj w pełni konfigurowalną stację dokującą OS X do systemu Windows za pomocą Aqua Dock

Udostępnij teraz w social media:

Niezależnie od tego, czy właśnie przełączyłeś się na Microsoft Windows, czy też potajemnie zazdrościsz funkcji Mac OS X, jest kilka rzeczy, które ten drugi po prostu robi lepiej niż pierwszy. Stacja dokująca Mac OS X jest czymś, czego Windows nie ma i może nigdy nie będzie. Jest podobny do paska zadań systemu Windows, ale stacja dokująca wygląda po prostu znacznie lepiej. Na szczęście istnieją sposoby na przeniesienie stacji dokującej do systemu operacyjnego Microsoft za pomocą aplikacji innych firm. Aqua Dock to jedna z takich aplikacji, która replikuje funkcjonalność stacji dokującej Mac OS X w systemie Windows i umożliwia dostosowanie jej na wiele sposobów. Aplikacja jest lekka i obsługuje wszystkie nowoczesne wersje systemu Windows od Windows XP.

Sprawdź -   Jak znaleźć wartość rejestru dla elementu menu kontekstowego w systemie Windows 10

Interfejs jest, cóż, podstawowy. Aplikacja nie wygląda dokładnie tak, jak stacja dokująca OS X, ale jest zbliżona. Kiedy uruchamiasz Aqua Dock, domyślnie znajduje się on na dole pulpitu, chociaż możesz go przesunąć na wszystkie cztery strony ekranu. Aby dodać do niego więcej skrótów, przeciągnij i upuść ikonę z pulpitu lub menu Start do samej stacji dokującej. Nie ma ograniczeń co do liczby skrótów, które możesz do niego przypiąć, a Aqua umożliwia dodanie separatora między ikonami stacji dokującej, aby zachować porządek.

Aby dodać separator, kliknij prawym przyciskiem myszy dok, a następnie wybierz opcję Dodaj> Separator. Możesz również zmienić położenie skrótów, przeciągając je i upuszczając wzdłuż doku. Kolejną małą sztuczką, którą możesz zrobić ze stacją dokującą, jest szybka zmiana jej rozmiaru. Aby to zrobić, kliknij lewym przyciskiem myszy na stacji dokującej i przesuń kursor w przeciwnym kierunku. Oddalenie się od doku spowoduje, że będzie on większy i odwrotnie. Podobnie, kliknięcie prawym przyciskiem myszy umożliwia również zmianę pozycji stacji dokującej.

Sprawdź -   Jak ukryć wiadomość w wątku iMessage

Kolejną uderzającą cechą Aqua Dock są opcje dostosowywania, które rzuca na ciebie. Przechodząc do okna preferencji za pośrednictwem menu kontekstowego prawego przycisku myszy, możesz dostosować różne ustawienia, od zmiany wyglądu stacji dokującej po dostosowanie jej rozmiaru i etykiet. Na przykład możesz przełączać efekt powiększenia i kontrolować jego intensywność w zakładce Wygląd. Ponadto możesz zmienić motyw stacji dokującej i dostosować przezroczystość.

Dostosuj Aqua Dock

Istnieją dodatkowe parametry związane z interfejsem, które można zmienić na kartach Pozycja, Zachowanie, Etykieta i Menu. Domyślnie aplikacja działa świetnie nawet na starych maszynach, ale jeśli cokolwiek spowolni, zawsze możesz przełączyć się w tryb niskiej jakości z zakładki Wydajność.

Sprawdź -   Jak używać emoji w nazwach folderów w systemie Windows 10

Dostosuj wydajność Aqua Dock

Ogólnie rzecz biorąc, Aqua Dock to bogata w funkcje aplikacja, która wprowadza jedną z najlepszych funkcji Mac OS X do systemu Windows.

Pobierz Aqua Dock

x