Dołącz do spotkania z linku

Google Meet istnieje od lat i na długo przed tym, jak wiele osób zaczęło korzystać z Internetu podczas pandemii. Jedną z głównych zalet Google Meet jest to, że większość ludzi już ją posiada. Możesz go używać z kontem Google (lub bez) i jest bezpłatny.

Spotkanie Google

Google Meet nie ma wielu ograniczeń, które można znaleźć na bezpłatnym koncie Zoom i brakuje w nim wielu komplikacji Microsoft Teams. Świetnie nadaje się do spotkań online, które wymagają niewielkiej konfiguracji, ale wymagają zaawansowanych narzędzi.

Google Meet: dołącz do spotkania

Podobnie jak w przypadku wielu narzędzi do spotkań online, kluczem do dołączenia do spotkania w Google Meet jest link do spotkania. Możesz zalogować się na swoje konto Google i dołączyć do niego lub dołączyć do spotkania bez konta.

Link do Google Meet

Aby dołączyć do spotkania w Google Meet, potrzebujesz do niego linku. Link do spotkania może być;

Znalezione w zaproszeniu na spotkanie
Udostępniane bezpośrednio przez gospodarza spotkania za pośrednictwem poczty e-mail lub aplikacji do czatu

Po uzyskaniu linku możesz dołączyć do spotkania. Pamiętaj, że nie będziesz mógł dołączyć do spotkania, które się jeszcze nie rozpoczęło. Jeśli wejdziesz na spotkanie przed jego rozpoczęciem, zostaniesz umieszczony w kolejce. Tylko wtedy, gdy gospodarz spotkania pozwoli ci wejść na spotkanie, będziesz mógł wejść.

Google Meet dołącz do spotkania

Do spotkania w Google Meet możesz dołączyć z komputera, korzystając z nowoczesnej przeglądarki na komputerze. Nie ma dedykowanej aplikacji komputerowej do Google Meet.

Otwórz przeglądarkę.
Wprowadź link do spotkania w pasku adresu URL i naciśnij Enter.
Zaloguj się na swoje konto Google, jeśli chcesz.
Jeśli nie chcesz logować się za pomocą konta Google, wprowadź nazwę i kliknij Dołącz.
Poczekaj, aż gospodarz spotkania wpuści Cię do spotkania.

Uwaga: Twoja przeglądarka poprosi o pozwolenie na dostęp do mikrofonu i kamery, gdy otworzysz link do spotkania. Aby być słyszanym, gdy mówisz podczas spotkania, musisz zezwolić przeglądarce na dostęp do mikrofonu. Jeśli chcesz dołączyć za pomocą wideo, zezwól przeglądarce na dostęp do kamery internetowej.

Aby dołączyć do spotkania Google Meet z telefonu, wykonaj te czynności.

Zainstaluj aplikację Google Meet na swoim telefonie. Jest dostępny dla Android i na iOS.
Otwórz aplikację i zaloguj się na konto Google.
Stuknij Dołącz do spotkania.
Wpisz link do spotkania.
Stuknij Dołącz.

Uwaga: przy pierwszej instalacji musisz zezwolić aplikacji Google Meet na dostęp do mikrofonu i kamery.

Wniosek

Na platformach mobilnych nie ma możliwości dołączenia do spotkania bez zalogowania się na konto Google. Możesz spróbować dołączyć do spotkania przez telefon, ale oznacza to, że nie będziesz udostępniać żadnych filmów ani ekranów.