Focal (Beta) ma na celu być jedyną aplikacją do obsługi kamer, która będzie nimi rządzić [Android]

Będę pierwszym, który powie, że niewiele na tym świecie może pokonać aplikację Aparat Google. Nie znalazłem jeszcze niczego, co byłoby bliskie dla Androida lub iOS. Mimo to zawsze istnieje szansa, że ​​nadejdzie coś lepszego lub innego. Focal to nowa aplikacja aparatu na Androida i zanim przeczytasz dalej, wiedz, że jest w wersji Beta i ma błędy. To wszechstronna aplikacja do nagrywania filmów lub robienia zdjęć z kilkoma trybami lampy błyskowej, balansem bieli, trybem sceny, przechwytywaniem HDR, efektami, regulacją ekspozycji i trybem zdjęć seryjnych.

Możesz dostosować punkt ogniskowania, dotykając dowolnego miejsca na ekranie. Ogniskowa ma stałą średnicę, co jest nieco rozczarowujące. Aby wyświetlić wiele ustawień obsługiwanych przez aplikację, przesuń palcem w prawo. W tym miejscu napotkasz jeden z błędów aplikacji. Aby wyjąć panel i przykleić się, wystarczy kilka przeciągnięć. Flash i automatyczny balans bieli są dość powszechne w aplikacjach aparatu. Tryb Scena umożliwia dostosowanie światła do miejsca robienia zdjęcia. Tryb plaży, światło świec, fajerwerki, krajobraz i tryb nocny służą do robienia lepszych zdjęć w dostępnym świetle.

Funkcja HDR jest również dość standardowa. Efekty pozwalają ustawić filtr kolorów do robienia zdjęć. Efekty filtrów można zobaczyć na żywo, gdy skupisz się na swoim obiekcie. Tryb ekspozycji umożliwia zwiększenie lub zmniejszenie ilości światła na zdjęciu. Każdy panel można przypiąć do wyszukiwarki widoków, aby mieć do niego szybki dostęp. Przewiń w dół lewy pasek sterowania, a będziesz mógł ustawić licznik czasu, a także zarządzać ustawieniami zdjęcia. Możesz zarządzać rozmiarem zdjęcia, włączyć wyświetlanie pierścienia ekspozycji wzdłuż pierścienia ogniskowego i włączyć siatkę, dotykając opcji Reguła trójpodziału.

Ogniskowy Tryby ogniskowe

Teraz głównym błędem, który napotkaliśmy, było to, że mówi, że musisz gdziekolwiek na ekranie, aby zrobić zdjęcie, ale wszystko, co robi, to zmiana położenia punktu centralnego. Musisz dwukrotnie dotknąć ekranu, aby przejść do trybu szybkiego fotografowania (wszystkie ustawienia zostaną zapisane), a następnie dotknąć ekranu, aby zrobić zdjęcie. Możesz przełączyć się na przedni aparat, tryb wideo lub tryb panoramy, przytrzymując i przeciągając spust migawki do odpowiedniego trybu. Aby wyświetlić właśnie zrobione zdjęcia, przesuń palcem w dół, a następnie w lewo lub w prawo, aby przeglądać zdjęcia zrobione za pomocą aplikacji.

Ogniskowe tryby aparatuOgniskowe zdjęcie

Sama aplikacja jest całkiem dobra, ale błędy wymagają naprawienia, a programista szuka beta testerów.

Zainstaluj Focal ze sklepu Google Play