Ile osób ma Netflix?

Netflix to międzynarodowa usługa transmisji strumieniowej, w której dostępnych jest ponad 13 000 tytułów. Ich bogata kolekcja filmów i programów telewizyjnych różni się w zależności od kraju i istnieją różne kategorie, w tym komedie, filmy dokumentalne i animacje. Większość nowych telewizorów ma fabrycznie zainstalowany serwis Netflix, ale możesz też pobrać tę aplikację na swój tablet lub smartfon.

W serwisie Netflix dostępne są różne plany, w zależności od potrzeb związanych z oglądaniem. Podstawowy plan to 8,99 USD miesięcznie, a to pozwala na oglądanie Netflix tylko na jednym ekranie naraz. Jest idealny dla osób, które żyją samodzielnie. Następny plan to 12,99 USD miesięcznie i umożliwia oglądanie Netflix na dwóch ekranach oraz oglądanie Netflix na czterech ekranach i kosztuje 15,99 USD miesięcznie. Po zarejestrowaniu się w serwisie Netflix zarejestruj się za pomocą hasła i zaloguj się, aby uzyskać dostęp. Nie powinieneś udostępniać danych nikomu poza domem, ale Netflix nie ma żadnych ścisłych kontroli tego. W każdym razie jeszcze nie!

Subskrybenci serwisu Netflix

Więc ile osób ma Netflix dookoła świata? Na świecie jest 203,6 miliona subskrybentów Netflix, a znaczny wzrost odnotowano w 2020 roku – łącznie 37 milionów użytkowników w zeszłym roku! Netflix stoi za YouTube, do którego każdego miesiąca loguje się ponad 2 miliardy użytkowników. Nawiasem mówiąc, Netflix ma również kanał na YouTube, który ma 19,1 miliona subskrybentów. Zysk netto Netflix w 2019 roku wyniósł 1,9 miliarda dolarów.

Większość abonentów ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, a ponad 60 milionów. Europa, Bliski Wschód i Afryka to ponad 29 milionów, Ameryka Łacińska ponad 21 milionów, a Azja i Pacyfik – 7 milionów. Oczekiwania zostały przekroczone w 2020 roku z powodu globalnej pandemii, kiedy więcej ludzi niż kiedykolwiek utknęło w domu i oglądało usługę przesyłania strumieniowego. Queen’s Gambit był tylko jednym programem, który przyciągnął publiczność, przyciągając 62 miliony gospodarstw domowych. Przewiduje się, że Netflix będzie miał ponad 300 milionów subskrybentów do 2023 roku.

Zwiększona konkurencja

Netflix doświadcza większej konkurencji niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki stosunkowo nowej usłudze przesyłania strumieniowego o nazwie Disney +, która przyciąga 86 milionów subskrybentów. Amazon Prime Video również się rozrósł i wynosi 10,1 miliona. Netflix koncentruje się teraz na zwiększaniu subskrypcji w innych krajach, takich jak Indie, w obliczu wzrostu konkurencji. Przyszłość nadal wygląda dobrze dla Netflix, ponieważ wyjątkowy wzrost w 2020 roku sugeruje, że nie mają jeszcze się czym martwić.

Popularne tytuły Netflix

Najpopularniejsze tytuły Netflix w danym momencie zwykle zbiegają się z wydarzeniami na świecie. Przez cały 2020 rok, w którym wszyscy byli zablokowani z powodu koronawirusa, najpopularniejszymi kategoriami były komedie, dramaty i pokazy pieczenia. Niektóre z najpopularniejszych tytułów w roku 2020, w tym:

Tiger King – 64 miliony gospodarstw domowych
Love is Blind – 30 milionów gospodarstw domowych
The Christmas Chronicles – 20 milionów gospodarstw domowych
Gambit królowej – 62 miliony gospodarstw domowych
Bridgerton – 63 miliony gospodarstw domowych

W ciągu 2021 roku do serwisu Netflix będą dodawane różne nowe tytuły, na które widzowie będą mogli się spodziewać. Należą do nich popularne filmy, takie jak Batman – początek, Jason X, Jestem legendą, Rain Man i Two Weeks 'Notice.

Netflix ma własną oryginalną serię, więc widzowie mogą spodziewać się nowych programów i sezonów, w tym Sex Education (sezon 3), Yes Day, Moxie i Blonde. Netflix nieustannie dodaje nowe tytuły do ​​swojego katalogu w różnych kategoriach, więc subskrybenci mogą przesyłać wiele nowych treści w 2021 roku, a nowe sezony będą dostępne w niektórych z najpopularniejszych tytułów.