5glogo

Intel i Ericsson opracowują platformę 5G

Udostępnij teraz w social media:

Ericsson i Intel ogłosili kolejną współpracę, tym razem na platformę do zarządzania oprogramowaniem i sprzętem dla 5G, NFV i rozproszonej chmury.

Intel i Ericsson nawiązali współpracę w celu opracowania platformy do zarządzania oprogramowaniem i sprzętem dla 5G, wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV) i chmury rozproszonej.

Obie firmy będą łączyć oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą zdefiniowaną przez firmę Ericsson (SDI) i projektory Rack w skali Intela dla projektu wieloletniego.

Czym jest 5G ?

Czym jest technologia 5G ?

„Nasza współpraca w zakresie zarządzania infrastrukturą z firmą Ericsson pomoże dostawcom usług telekomunikacyjnych usunąć bariery związane z wdrażaniem, obniżyć koszty i dostarczyć nowe usługi 5G i Edge z szybkością w chmurze na elastycznej, programowalnej i inteligentnej sieci”, powiedziała Sandra Rivera z grupy Intel ds. Platformy sieci SVP.

Pomoże to przewoźnikom wdrożyć infrastrukturę otwartej chmury i NFV, dodał szef Ericsson firmy Cloud i NFV Business Area Digital Services Lars Mårtensson, a produkt zostanie zaprezentowany na Mobile World Congress (MWC) 2019 w Barcelonie jeszcze w tym miesiącu.

  Jak ustawić priorytet połączenia WiFi w systemie Android

We wrześniu Intel powiedział, że jego technologia będzie wykorzystywana przez firmy Ericsson oraz Nokia w pierwszej serii wdrożeń 5G na całym świecie.

5G

„Intel zasila pierwszą falę sieci 5G”, powiedział wówczas Rivera.

„Zaczynając od naszych modemów 5G, tworzymy portfolio funkcji, które stanowią dodatkową podstawę dla setek milionów urządzeń modemowych, które dostarczyliśmy na rynek sieci 4G”.

Intel i Ericsson współpracują z użyciem technologii 5G dla operatorów na całym świecie, w tym T-Mobile, Sprint, AT & T, Verizon, Deutsche Telekom, Vodafone Group, BT, Telia, Swisscom, Telefonica, Lifecell, Etisalat, MTN, Turkcell, Ooredoo, Orange, China Mobile, China Unicom, SoftBank, NTT DoCoMo, KDDI, Chungwa Telecom, Far EasTone i Telstra.

Intel ogłosił swój modem 5G w listopadzie 2018 z modemem wielomodowym XMM 8160 5G, aby zapewnić łączność 5G ze smartfonami, komputerami i bramami dostępu szerokopasmowego. Intel powiedział, że zapewni prędkość maksymalną do 6 Gbps.

  Najlepsze adaptery USB WiFi dla systemu Linux (recenzja) w 2020 roku

Pod koniec września firma Intel ogłosiła także serię nowych produktów 5G w Chinach, obok Huawei, ZTE, Tencent, China Mobile, China Telecom, China Unicom, Baidu i Unisoc, w tym wykorzystanie modemów 5G w smartfonach Unisoc Android klasy średniej.

Szykość technologi 5G

Podczas targów CES 2019 Intel ogłosił także swoją najnowszą wersję 5G i AI jako Project Athena, program innowacyjny z nowymi specyfikacjami branżowymi dla laptopów.

Intel spodziewa się, że pierwsze urządzenia korzystające z Project Athena zostaną uruchomione w drugiej połowie 2019 roku, wraz z partnerami innowacyjnymi w zakresie projektu, w tym Dell, Google, HP, Samsung, Microsoft, Acer, Asus, Lenovo i Innolux.

„5G i sztuczna inteligencja, projekt Athena tworzy ścieżkę do przyspieszenia innowacji w laptopach”, powiedział Intel na CES.

Firma Intel rozszerza również swoją serię system-on-a-chip (SoC) o kodek SoC, który został nazwany „Snow Ridge”, według nich został „opracowany specjalnie dla 5G”.

  Czy Twój stary router nadal otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń?

W międzyczasie Ericsson ogłosił ostatnio partnerstwo 5G z Fujitsu w październiku, oprócz partnerstwa 5G z Juniper i Qualcomm, a także ogłosił plany wdrożenia 5G z Telstra, Optus i T-Mobile.

Firma Ericsson dodała trzy nowe produkty do swojego sprzętowego portfolio i oprogramowania 5G we wrześniu, w tym udostępnianie pasma pomiędzy 4G i 5G.

x