01/23/2022

Trump podpisuje „zarządzenie” priorytetowo traktując rozwój sztucznej inteligencji

Udostępnij teraz w social media:

Ma to na celu ochronę sztucznej inteligencji stworzonej przez Stany Zjednoczone, a także zapewnia regulację bezpieczeństwa narodu, prywatności i wartości związanych z AI.

Prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek zarządzenie wykonawcze z zamiarem szybkiego śledzenia rozwoju i regulacji sztucznej inteligencji w Stanach Zjednoczonych.

ewolucja sztucznej inteligencji

Zarządzenie wykonawcze uruchamia amerykańską inicjatywę AI, która przekaże amerykańskie zasoby w celu zapewnienia, że ​​technologia sztucznej inteligencji jest wytwarzana w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z prawem.

Zarządzenie to ma na celu: Zainwestowanie w badania i rozwój w zakresie AI , zwiększenie zasobów sztucznej inteligencji, ustanowienie standardów zarządzania sztuczną inteligencją, lepsze kształcenie pracowników na temat sztucznej inteligencji oraz promowanie międzynarodowego środowiska promującego badania i rozwój w zakresie sztucznej inteligencji.

Sprawdź -   Jak zdobyć darmowe Bitcoiny

Czym jest sztuczna inteligencja ?

Czym jest sztuczna inteligencja ?

„Kontynuacja amerykańskiego przywództwa w zakresie sztucznej inteligencji ma ogromne znaczenie dla utrzymania ekonomicznego i bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych oraz kształtowania globalnej ewolucji sztucznej inteligencji w sposób zgodny z wartościami, polityką i priorytetami naszego narodu” – powiedział Trump w zarządzeniu .

Inicjatywa będzie koordynowana przez Komisję ds. Sztucznej Inteligencji (komitet ds. Wyboru NSTC). Współprzewodniczący Komitetu ds. Wyboru NSTC ustalą również, które agencje pomogą w realizacji inicjatywy.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób administracja Trumpa zastosuje nakaz wykonawczy, ponieważ nie przyznaje jednoznacznie środków finansowych na inicjatywę. Zarządzenie wymaga od odpowiednich szefów agencji opracowania propozycji budżetowych dotyczących badań i rozwoju w zakresie sztucznej inteligencji w roku podatkowym 2020 i później.

Sprawdź -   Intel i Ericsson opracowują platformę 5G

Oświadczenie amerykańskiego Urzędu ds. Nauki i Technologii o nowej inicjatywie w zakresie sztucznej inteligencji również nie zawierało szczegółów na temat tego, jakie fundusze zostaną przekazane, ani w jaki sposób nowe zasady zostaną wprowadzone w życie.

Nakaz władzy wykonawczej jest krótki, a Stany Zjednoczone angażują się w wojnę handlową z Chinami. Oba kraje nałożyły cła na fot-tat na towary o wartości 34 miliardów dolarów, a Trump wywiązał się z obietnicy eskalacji wojny handlowej, kierując przedstawicielstwo handlowe USA Roberta Lighthizera, aby znaleźć kolejne 200 miliardów dolarów produktów, które można by oclić.

Dodatkowo, w tym samym dniu, w którym wykonano zlecenie, Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo ostrzegł narody Europy Środkowej, że wdrażanie urządzeń telekomunikacyjnych z Huawei „utrudnia Ameryce obecność w tych krajach”.

Sprawdź -   Marriott chce danych gości, aby mógł im powiedzieć, czy ich dane zostały skradzione

Według raportu Axiosa, Trump ma zorganizować szczyt w Mar-a-Lago w przyszłym miesiącu z chińskim prezydentem Xi Jinpingem, by spróbować zakończyć wojnę handlową.

x