iOS

Jak anulować aktualizację systemu iOS podczas pobierania

Aktualizacja systemu iOS ma dość duży rozmiar. Jeśli posiadasz iPhone’a, możesz otrzymać następną wersję iOS jako aktualizację OTA na swój telefon lub możesz podłączyć go do komputera i użyć iTunes, aby pobrać nową wersję. Jeśli używasz iTunes do pobrania aktualizacji iOS, anulowanie jej podczas pobierania jest dość łatwe. Jednak na iPhonie po rozpoczęciu pobierania nie ma ani pauzy, ani przycisku anulowania. Oto, jak możesz anulować aktualizację iOS, gdy jest ona pobierana na iPhonie lub iPadzie.

Anuluj aktualizację iOS

Sprawdź, czy aktualizacja iOS już się pobiera, czy nie. Jeśli Twój telefon wykrył tylko, że dostępna jest nowa aktualizacja, ale nie zaczął jej pobierać, nie masz się czym martwić. Jeśli aktualizacja jest już pobierana, musisz ją anulować.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Pamięć iPhone’a. Poczekaj, aż załaduje listę aplikacji zainstalowanych w systemie. Ta lista jest posortowana według ilości miejsca zajmowanego przez aplikację, więc powinieneś zobaczyć wpis iOS, w tym przypadku jest to iOS 12, na liście gdzieś u góry.

Stuknij wpis iOS, a następnie stuknij przycisk Usuń aktualizację. Ponieważ pobieranie jest w toku, prawdopodobnie zobaczysz alert na ekranie informujący o niepowodzeniu pobierania lub coś podobnego.

O to chodzi. Ponieważ aktualna stabilna wersja iOS to iOS 11, wiesz, że aktualizacja zostanie w końcu ponownie wykryta i może zostać pobrana w tle. Przyjdź na iOS 12, możesz wstrzymać automatyczne aktualizacje, ale najpierw musisz je zaktualizować.

Jeśli już pobrałeś następną aktualizację iOS i pojawia się błąd podczas próby jej zainstalowania, powinieneś usunąć aktualizację z telefonu z tego samego ekranu.

Aktualizacja iOS ma zwykle 3-4 GB, więc w zależności od tego, jak szybkie i stabilne jest Twoje połączenie internetowe, pobieranie nie zajmie zbyt dużo czasu. Oczywiście czasami pobieranie w dniu, w którym aktualizacja jest dostępna, zajmuje więcej czasu, ponieważ serwery Apple są przeciągane w dół. W innych przypadkach po prostu nie chcesz, aby aktualizacja została pobrana, ponieważ spowolni Twój iPhone, nie przejmujesz się nowymi funkcjami i zdecydowanie nie chcesz, aby coś w rodzaju aktualizacji zmusiło Cię do aktualizacji nowszy model iPhone’a.

x