Jak automatycznie wyciszyć dźwięk podczas blokady systemu w systemie Windows 10

Jeśli odtwarzasz muzykę na komputerze z systemem Windows 10, bez względu na to, w której aplikacji ją odtwarzasz, odtwarzanie będzie kontynuowane nawet po zablokowaniu systemu. Zapobiegnie nawet zasypianiu systemu. Dotyczy to większości aplikacji z kilkoma wyjątkami, np. Netflix zatrzyma się automatycznie, ale jest to jedna z niewielu aplikacji, które to robią. Możesz ustawić aplikację tak, aby wstrzymywała się automatycznie po zablokowaniu ekranu lub możesz iść z czymś prostszym; wyciszyć dźwięk.

Wycisz dźwięk przy blokadzie

Windows 10 zapamiętuje głośność urządzenia, np. Wbudowanych głośników i słuchawek. Po podłączeniu urządzenia do komputera, system Windows 10 automatycznie zmieni poziom głośności na wszystko, co ustawiłeś dla niego podczas ostatniego użycia. Podobnie, może również zapamiętać głośność dla poszczególnych aplikacji. To powiedziawszy, jeśli chcesz wyciszyć dźwięk przy blokadzie systemu, będziesz potrzebować aplikacji innej firmy.

WinMute to darmowa aplikacja typu open source, która może automatycznie wyciszyć dźwięk przy blokowaniu systemu. Możesz go pobrać z Github.

  1. Pobierz WinMute i uruchom aplikację. Nie trzeba go instalować i będzie działać w zasobniku systemowym.
  2. Odtwórz audio lub wideo. Nie ma znaczenia, której aplikacji używasz.
  3. Naciśnij Win + L, aby zablokować system.
  4. Dźwięk zostanie automatycznie wyciszony.
  5. Odblokuj system, a dźwięk zostanie przywrócony do pierwotnego poziomu.

Kompatybilność aplikacji

WinMute będzie działać ze wszystkimi aplikacjami, które mogą odtwarzać dźwięk. Oznacza to, że będzie działał z Netflix, dowolną przeglądarką, z której korzystasz, odtwarzaczem VLC, standardową aplikacją Filmy i TV, iTunes i nie tylko. Powodem, dla którego aplikacja działa dla wszystkich innych aplikacji, jest to, że nie wycisza aplikacji. Zamiast tego kontroluje głośność na poziomie systemu. Możesz zwiększyć głośność w aplikacji, ale jeśli głośność systemu jest wyciszona, nie usłyszysz żadnego dźwięku.

Aplikacja ma jedno ograniczenie, choć jest to mniej ograniczenie, a bardziej zakres. Wycisza dźwięk. Nie zatrzyma tego, co gra. Jeśli oglądasz film i musisz wstać, możesz zablokować system i wyciszyć go w tym samym czasie, ale film będzie nadal odtwarzany i stracisz miejsce.

WinMute nie działa tylko w przypadku blokady systemu. Wycisza również dźwięk po uruchomieniu wygaszacza ekranu. Wygaszacze ekranu nadal istnieją w systemie Windows 10, a jeśli ich użyjesz, one również uruchomią aplikację. Jeśli wolisz, aby wygaszacz ekranu go nie uruchamiał, możesz go wyłączyć w opcjach aplikacji na pasku zadań.