Jak automatycznie wyciszyć dźwięk przy blokadzie systemu w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli odtwarzasz muzykę na komputerze z systemem Windows 10, niezależnie od aplikacji, w której ją odtwarzasz, będzie ona nadal odtwarzana nawet po zablokowaniu systemu. Zapobiegnie nawet zasypianiu systemu. Dotyczy to większości aplikacji z kilkoma wyjątkami, np. Netflix zatrzyma się automatycznie, ale jest to jedna z niewielu aplikacji, które to robią. Możesz ustawić aplikację tak, aby wstrzymywała się automatycznie po zablokowaniu ekranu lub możesz skorzystać z czegoś prostszego; wyciszyć dźwięk.

Wycisz dźwięk przy blokadzie

Windows 10 zapamiętuje głośność dla urządzenia, np. Wbudowanych głośników i słuchawek. Po podłączeniu urządzenia do komputera system Windows 10 automatycznie zmieni poziom głośności na taki, jaki ustawiłeś, gdy było ostatnio używane. Podobnie może również zapamiętywać głośność dla poszczególnych aplikacji. To powiedziawszy, jeśli chcesz wyciszyć dźwięk przy blokadzie systemu, będziesz potrzebować aplikacji innej firmy.

  Jak zainstalować OpenSSH w systemie Windows 10

WinMute to bezpłatna aplikacja typu open source, która może automatycznie wyciszać dźwięk po zablokowaniu systemu. Możesz to pobrać z Github.

Pobierz WinMute i uruchom aplikację. Nie trzeba go instalować i będzie działać w zasobniku systemowym.
Odtwórz dźwięk lub wideo. Nie ma znaczenia, której aplikacji używasz.
Stuknij Win + L, aby zablokować system.
Dźwięk zostanie automatycznie wyciszony.
Odblokuj system, a dźwięk zostanie przywrócony do oryginalnego poziomu.

Zgodność aplikacji

WinMute będzie działać z każdą aplikacją, która może odtwarzać dźwięk. Oznacza to, że będzie działać z Netflix, dowolną przeglądarką, której używasz, odtwarzaczem VLC, aplikacją Filmy i TV, iTunes i nie tylko. Powodem, dla którego aplikacja działa we wszystkich innych aplikacjach, jest to, że nie wycisza aplikacji. Zamiast tego kontroluje głośność na poziomie systemu. Możesz całkowicie zwiększyć głośność w aplikacji, ale jeśli głośność systemu jest wyciszona, nie usłyszysz żadnego dźwięku.

  4 aplikacje do edycji wideo systemu Windows, które działają w systemie Linux

Aplikacja ma jedno ograniczenie, chociaż jest to mniej ograniczenie, a bardziej zakres. Wycisza dźwięk. Nie zatrzyma tego, co gra. Jeśli oglądasz film i musisz wstać, możesz jednocześnie zablokować system i wyciszyć go, ale film będzie nadal odtwarzany i stracisz miejsce.

WinMute działa nie tylko na blokadę systemu. Wycisza również dźwięk po uruchomieniu wygaszacza ekranu. Wygaszacze ekranu nadal istnieją w systemie Windows 10, a jeśli ich użyjesz, również uruchomią aplikację. Jeśli wolisz, aby wygaszacz ekranu go nie uruchamiał, możesz go wyłączyć w opcjach aplikacji w zasobniku systemowym.

x