Jak bezpłatnie uzyskać pakiet Microsoft Office

Udostępnij teraz w social media:

Pakiet Microsoft Office zwykle zaczyna się od 70 USD rocznie, ale istnieje kilka sposobów, aby uzyskać go bezpłatnie. Pokażemy Ci wszystkie sposoby zdobywania programów Word, Excel, PowerPoint i innych aplikacji pakietu Office bez płacenia ani grosza.

Korzystaj z Office Online w przeglądarce; Jest wolne

Niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem Windows 10, komputera Mac czy Chromebooka, możesz bezpłatnie korzystać z pakietu Microsoft Office w przeglądarce internetowej. Internetowe wersje pakietu Office są uproszczone i nie będą działać w trybie offline, ale nadal oferują zaawansowane możliwości edycji. Możesz otwierać i tworzyć dokumenty Word, Excel i PowerPoint bezpośrednio w przeglądarce.

Aby uzyskać dostęp do tych bezpłatnych aplikacji internetowych, przejdź do Office.com i zaloguj się za pomocą bezpłatnego konta Microsoft. Kliknij ikonę aplikacji – na przykład Word, Excel lub PowerPoint – aby otworzyć wersję internetową tej aplikacji.

Możesz także przeciągnąć i upuścić plik z komputera na stronę Office.com. Zostanie on przesłany do bezpłatnego magazynu OneDrive Twojego konta Microsoft i możesz go otworzyć w powiązanej aplikacji.

Aplikacje internetowe pakietu Office mają pewne ograniczenia. Te aplikacje nie są tak pełne, jak klasyczne aplikacje biurowe pakietu Office dla systemów Windows i Mac, i nie można uzyskać do nich dostępu w trybie offline. Ale oferują zaskakująco potężne aplikacje Office i są całkowicie bezpłatne.

Zapisz się na bezpłatny miesięczny okres próbny

Microsoft Word w systemie Windows 10

Jeśli potrzebujesz pakietu Microsoft Office tylko na krótki okres, możesz zarejestrować się na miesięczny bezpłatny okres próbny. Aby znaleźć tę ofertę, udaj się do firmy Microsoft Wypróbuj pakiet Office bezpłatnie i zarejestruj się, aby skorzystać z wersji próbnej.

Aby zarejestrować się na okres próbny, musisz podać kartę kredytową, która zostanie automatycznie odnowiona po miesiącu. Możesz jednak anulować swoją subskrypcję w dowolnym momencie – nawet zaraz po rejestracji – aby mieć pewność, że nie zostanie naliczona opłata. Po anulowaniu możesz nadal korzystać z pakietu Office przez resztę bezpłatnego miesiąca.

  Jak wyszukiwać historie na Snapchacie

Po dołączeniu do wersji próbnej możesz pobrać pełne wersje tych aplikacji Microsoft Office na komputery PC z systemem Windows i komputery Mac. Uzyskasz także dostęp do pełnych wersji aplikacji na innych platformach, w tym na większych iPadach.

Ta wersja próbna zapewnia pełny dostęp do planu domowego platformy Microsoft 365 (dawniej Office 365). Otrzymasz Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i 1 TB przestrzeni dyskowej w OneDrive. Możesz go udostępnić maksymalnie pięciu innym osobom. Każdy z nich uzyska dostęp do aplikacji za pośrednictwem swojego konta Microsoft i będzie miał własny 1 TB przestrzeni dyskowej o łącznej pojemności 6 TB.

Microsoft oferuje również bezpłatne 30-dniowe oceny usługi Office 365 ProPlus, który jest przeznaczony dla firm. Możesz skorzystać z obu ofert, aby uzyskać bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Office przez dwa miesiące.

Uzyskaj pakiet Office bezpłatnie jako student lub nauczyciel

Microsoft PowerPoint w systemie Windows 10

Wiele instytucji edukacyjnych płaci za abonament Office 365, umożliwiając uczniom i nauczycielom bezpłatne pobieranie oprogramowania.

Aby dowiedzieć się, czy Twoja szkoła uczestniczy w programie, przejdź do Office 365 Education i wprowadź swój szkolny adres e-mail. Otrzymasz możliwość bezpłatnego pobrania, jeśli jest dostępne w ramach planu Twojej szkoły.

Nawet jeśli uniwersytet lub college nie uczestniczy w programie, może oferować pakiet Microsoft Office po obniżonej cenie studentom i nauczycielom za pośrednictwem swojej księgarni. Skontaktuj się ze swoją instytucją edukacyjną – a przynajmniej zajrzyj na jej stronę internetową – aby uzyskać więcej informacji.

Wypróbuj aplikacje mobilne na telefonach i małych iPadach

Microsoft Office na iPada

Aplikacje Microsoft Office są również bezpłatne na smartfonach. Na iPhonie lub telefonie z Androidem możesz pobierz aplikacje mobilne pakietu Office aby bezpłatnie otwierać, tworzyć i edytować dokumenty.

Na iPadzie lub tablecie z Androidem te aplikacje umożliwiają tworzenie i edytowanie dokumentów tylko wtedy, gdy masz „urządzenie o rozmiarze ekranu mniejszym niż 10,1 cala”. Na większym tablecie możesz zainstalować te aplikacje, aby przeglądać dokumenty, ale będziesz potrzebować płatnej subskrypcji, aby je tworzyć i edytować.

  Jak zamknąć i ponownie uruchomić aplikacje na iPhone'a i iPada

W praktyce oznacza to, że Word, Excel i PowerPoint oferują pełną funkcjonalność za darmo na iPadzie Mini i starszych 9,7-calowych iPadach. Będziesz potrzebować płatnej subskrypcji, aby móc edytować dokumenty na iPadzie Pro lub nowszym iPadzie 10,2-calowym.

Dołącz do czyjegoś planu Microsoft 365 Home

Microsoft Excel w systemie Windows 10

Subskrypcje Microsoft 365 Home mają być udostępniane wielu osobom. Wersja 70 USD rocznie oferuje pakiet Office dla jednej osoby, a subskrypcja za 100 USD rocznie oferuje pakiet Office dla maksymalnie sześciu osób. Otrzymasz pełne możliwości dzięki pakietowi Office dla komputerów PC z systemem Windows, komputerów Mac, iPadów i innych urządzeń.

Każdy, kto płaci za usługę Microsoft 365 Home (wcześniej znaną jako Office 365 Home), może udostępniać ją maksymalnie pięciu innym kontom Microsoft. To bardzo wygodne: udostępnianie jest zarządzane przez stronę „Udostępnianie” pakietu Office w witrynie konta Microsoft. Główny właściciel konta może dodać pięć innych kont Microsoft, a każde z tych kont otrzyma link z zaproszeniem.

Po dołączeniu do grupy każda osoba może zalogować się przy użyciu własnego konta Microsoft, aby pobrać aplikacje pakietu Office – tak, jakby płaciła za własne subskrypcje. Każde konto będzie miało oddzielny 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive.

Microsoft twierdzi, że subskrypcja jest przeznaczona do dzielenia się z „gospodarstwem domowym”. Tak więc, jeśli masz członka rodziny lub nawet współlokatora z tą usługą, ta osoba może dodać Cię do swojej subskrypcji za darmo.

Plan Home to zdecydowanie najlepsza oferta, jeśli zamierzasz zapłacić za pakiet Microsoft Office. Jeśli możesz podzielić subskrypcję w wysokości 100 USD rocznie na sześć osób, to mniej niż 17 USD rocznie na osobę.

Nawiasem mówiąc, Microsoft współpracuje z niektórymi pracodawcami, aby oferować zniżki na subskrypcje pakietu Office dla swoich pracowników. Czek Witryna internetowa programu użytkowania w domu firmy Microsoft aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do zniżki.

Darmowe alternatywy dla pakietu Microsoft Office

LibreOffice Writer w systemie Windows 10

Jeśli szukasz czegoś innego, rozważ wybór innej aplikacji biurowej. Istnieją całkowicie bezpłatne pakiety biurowe, które zapewniają dobrą zgodność z dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i plikami prezentacji Microsoft Office. Oto niektóre z najlepszych:

  Jak wybrać wiele kafelków na ekranie startowym Windows 8.1 Update 1

LibreOffice to bezpłatna aplikacja biurowa typu open source dla systemów Windows, Mac, Linux i innych systemów operacyjnych. Jest podobny do komputerowych wersji pakietu Microsoft Office, a nawet może pracować z dokumentami Office i tworzyć je w popularnych typach plików, takich jak dokumenty DOCX, arkusze kalkulacyjne XLSX i prezentacje PPTX. LibreOffice został oparty na OpenOffice. Podczas OpenOffice wciąż istnieje, LibreOffice ma więcej programistów i jest teraz bardziej popularnym projektem.
Apple iWork to bezpłatna kolekcja aplikacji biurowych dla użytkowników komputerów Mac, iPhone i iPad. Jest to konkurent Apple dla pakietu Microsoft Office i było to płatne oprogramowanie, zanim Apple uczyniło je wolnym. Użytkownicy komputerów z systemem Windows mogą również uzyskać dostęp do internetowej wersji iWork za pośrednictwem witryny iCloud.
Dokumenty Google jest zbiorem oprogramowania biurowego opartego na sieci Web. Przechowuje pliki w formacie dysk Google, Usługa przechowywania plików online firmy Google. W przeciwieństwie do aplikacji internetowych Microsoft Office, możesz nawet dostęp do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google w trybie offline w Google Chrome.

Istnieje wiele innych alternatyw, ale te są jednymi z najlepszych.

Jeśli po prostu nie chcesz płacić miesięcznej opłaty, nadal możesz kupić pudełkową kopię pakietu Microsoft Office. Jednak, Office Home & Student 2019 kosztuje 150 USD i możesz go zainstalować tylko na jednym urządzeniu. Nie otrzymasz również bezpłatnej aktualizacji do następnej głównej wersji pakietu Office. Jeśli zamierzasz zapłacić za pakiet Office, subskrypcja jest prawdopodobnie najlepszą ofertą – zwłaszcza jeśli możesz podzielić płatny plan z innymi osobami.

x