Jak blokować obraźliwe komentarze na Instagramie

Media społecznościowe mają swoją dobrą stronę i swoją mroczną, przygnębiającą, złą stronę. Zarówno ludzie, jak i trolle zostawiają obraźliwe komentarze, które mogą zrujnować Twój dzień lub rozpocząć wojnę o komentarze na postach społecznościowych. Instagram nie jest inny i ma sporo trolli. Jego problem z nękaniem nie jest tak zły jak Twitter i istnieją środki zapobiegające blokowaniu obraźliwych komentarzy na Instagramie.

Możesz zablokować obraźliwe komentarze na Instagramie w ustawieniach aplikacji. Otwórz aplikację i dotknij karty swojego profilu. U góry kliknij przycisk koła zębatego, aby przejść do ustawień aplikacji. Przewiń w dół i dotknij sekcji Komentarze.

Włącz kontrolę komentarzy

Instagram ma obraźliwy filtr komentarzy, który możesz włączyć na ekranie Komentarze. Działa w przypadku typowych obraźliwych komentarzy w języku angielskim. Jeśli to nie pomaga, są dwa dodatkowe narzędzia, które pozwalają blokować obraźliwe komentarze na Instagramie.

Pierwszy to filtr ręczny. Jeśli spodziewasz się obraźliwych komentarzy w języku innym niż angielski, możesz użyć tego filtru, aby umieścić na czarnej liście komentarze na podstawie określonych słów kluczowych. Masz swobodę wprowadzania dowolnej liczby słów kluczowych, po prostu oddziel je przecinkami.

Innym narzędziem, którego możesz użyć, jest domyślne narzędzie słów kluczowych. To narzędzie identyfikuje obraźliwe komentarze na podstawie zgłoszonych przez Ciebie komentarzy. Aby to zadziałało, musisz najpierw zidentyfikować obraźliwe komentarze, które otrzymujesz za to, czym one są. Aby oznaczyć komentarz jako obraźliwy, przesuń po nim palcem w lewo i dotknij przycisku z wykrzyknikiem. Z wyświetlonego menu wybierz opcję „Obraźliwy komentarz”. Uważaj, aby nie wybrać opcji spamu, ponieważ nie spowoduje to dodania komentarza do tego konkretnego filtra komentarzy.

Sposób, w jaki Instagram radzi sobie z nadużyciami w Internecie, obejmuje aktywną naukę. Im częściej identyfikujesz obraźliwe treści, tym skuteczniej je blokują. Użytkownik może po prostu zidentyfikować komentarze, które uważa za obraźliwe, a Instagram ukrywa je na koncie. Wreszcie, pozwala również użytkownikom wyłączyć komentarze do postów, a także całkowicie zablokować użytkownikom możliwość komentowania twoich postów.

Jeśli chodzi o konta indywidualne, które nadal Cię prześladują, możesz zablokować im wyświetlanie Twoich postów, jeśli Twoje konto jest publiczne, lub możesz je zgłosić. Wadą funkcji raportowania jest to, że Instagram nie zamierza natychmiast zawiesić konta z powodu jednego raportu. To dobra rzecz, gdy trolle próbują go użyć, aby zawiesić legalne konto, ale może to przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, jeśli musisz zgłosić konto zawierające nadużycie. Dlatego filtr komentarzy jest zawsze dobrą opcją.