Jak wyłączyć komentarze w poście na Instagramie

Zdjęcia stanowią dużą część mediów udostępnianych w sieciach społecznościowych. Ludzie tak często udostępniają zdjęcia, że ​​istnieją aplikacje takie jak Instagram i Snapchat. Te aplikacje polegają na ludziach, którzy chcą nieustannie udostępniać zdjęcia. Sądząc po sukcesie, jaki odnieśli, można śmiało powiedzieć, że wiedzieli, na co liczą. Oczywiście tam, gdzie udostępniane są zdjęcia, przyjaciele mogą również komentować je. Facebook oferuje wysoce konfigurowalne opcje kontrolowania, kto może wyświetlać i komentować udostępniane zdjęcia. Instagram tego nie robi. Jedyną opcją prywatności na Instagramie jest prywatność konta. Nie możesz wybiórczo ustawić niektórych zdjęć jako prywatnych, a innych publicznych. Jeśli zauważysz, że na zdjęciu zostały pozostawione nieodpowiednie komentarze, możesz wyłączyć komentowanie. Oto, jak możesz wyłączyć komentarze w poście na Instagramie.

Wyłącz komentarze w poście na Instagramie przed wysłaniem

Otwórz Instagram i dotknij przycisku aparatu / plusa, aby utworzyć nowy post. Dodaj lub zrób zdjęcie lub film. Zastosuj wybrane filtry lub utwórz album. Następnie dodaj podpis, ale nie naciskaj przycisku „Udostępnij”. Pod polem z napisami znajdują się ustawienia udostępniania, a pod tymi ustawieniami znajduje się opcja „Ustawienia zaawansowane”. Wybierz „Ustawienia zaawansowane”. W „Ustawieniach zaawansowanych” jest tylko jedno ustawienie, które służy do wyłączania komentarzy.

Dotknij przełącznika „ Wyłącz komentowanie ”, aby go włączyć, a nikt nie będzie mógł zostawić komentarza pod Twoim postem na Instagramie. Nie wpłynie to na inne zdjęcia opublikowane przez Ciebie na Instagramie. Ta opcja będzie dotyczyła wszystkich zdjęć w albumie na Instagramie.

Wyłącz komentarze w poście na Instagramie po opublikowaniu

Przejdź do posta na Instagramie, dla którego chcesz wyłączyć komentarze. Stuknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu wpisu. Pojawi się menu z opcjami edycji i usuwania postu. Dostępna jest również opcja „Wyłącz komentowanie”. Stuknij, aby wyłączyć wszystkie przyszłe komentarze.

Jeśli post zawiera już komentarze, wyłączenie komentowania nie spowoduje ich usunięcia. Pozostaną widoczne dla wszystkich, chyba że sam je usuniesz.

Aby ponownie włączyć komentowanie, wykonaj tę samą procedurę, co powyżej. Menu, które pojawia się po dotknięciu przycisku Więcej, będzie miało opcję „Włącz komentowanie”. Dotknij go, a użytkownicy ponownie będą mogli dodawać komentarze do Twojego posta na Instagramie.

Nie możesz wyłączyć komentowania posta, który nie jest Twój. Te elementy sterujące działają tylko w przypadku zdjęć opublikowanych z Twojego konta. Nie masz żadnej kontroli nad komentarzami pozostawionymi do postów na innych kontach.