Celownik znajduje się we wszystkich aplikacjach, ale jest podstawowym elementem gier, szczególnie gier FPS. Celownik pomaga graczom celować, a także może pomóc w zmniejszeniu choroby lokomocyjnej, umożliwiając użytkownikom skupienie się na jednym miejscu na ekranie.

Gry zazwyczaj oferują wiele opcji dostosowywania, ale nie pozwalają użytkownikom dostosowywać krzyżyka. Dostajesz to, co dostajesz, chyba że jesteś wystarczająco zaangażowany, aby zmodyfikować grę i zmienić celownik. Niektóre gry mogą korzystać z celownika, ale ich nie mają. W obu przypadkach możesz dodać lepszy celownik do swojej gry za pomocą aplikacji.

Dodaj celownik w grze

Aby dodać celownik do gry, wykonaj następujące kroki;

Sprawdź -   Jak wyprostować zdjęcie w systemie Windows 10 - AddictiveTips

Pobieranie i zainstaluj bezpłatną aplikację o nazwie Crossover. Uruchom aplikację. Naciśnij skrót klawiaturowy Ctrl + Alt + Shift + X, aby zablokować celownik. Otwórz grę, w którą chcesz zagrać. Przesuwaj się dookoła, a celownik na środku ekranu pozwoli ci lepiej celować. Aby przesunąć celownik, wróć do aplikacji. Naciśnij skrót klawiaturowy Ctrl + Alt + Shift + X, aby go odblokować. Kliknij i przeciągnij małą ikonę siatki, aby ustawić celownik w dowolnym miejscu na ekranie. Zablokuj go ponownie i wróć do gry.

Dostosuj celownik

Jednym z powodów, dla których zalecamy używanie Crossover, jest to, że pozwala użytkownikom dostosować celownik dodawany przez aplikację.

Uruchom Crossover. Użyj suwaka „Rozmiar”, aby zmienić rozmiar celownika. Kliknij wewnątrz koloru (domyślnie żółty) i wybierz inny kolor celownika. Kliknij „Wybierz celownik”, aby wybrać inny wygląd celownika. Istnieje wiele opcji do wyboru. Możesz zresetować aplikację, dotykając skrótu klawiaturowego Ctrl + Alt + Shift + R.

Sprawdź -   Jak zapobiec bombardowaniu Zoomem

Ograniczenia

Celownik będzie statyczny na ekranie. Aby go użyć, będziesz „przesuwać” grę, skupiając różne przedmioty. To może nie być to, czego szukasz, ale aplikacja jest darmowa i zdecydowanie warto spróbować.

Osobiście zauważyłem, że celownik pomógł w pewnym stopniu zmniejszyć chorobę lokomocyjną.

Wniosek

Celownik nie jest głównym przedmiotem projektowania gier. Wszystkie gry, które je mają, zapewniają widoczność, gdy nie grasz aktywnie, ale gdy zaczniesz się poruszać, celować i próbować coś zastrzelić, celownik może zniknąć na tle. Dzięki Crossover masz wiele opcji kolorów, które nadrabiają ten brak.

newsblog.pl

newsblog.pl