Udostępnij teraz w social media:

Steam nie jest jedynym miejscem, z którego można instalować gry. Istnieją inne platformy / aplikacje, na których można uruchamiać gry, np. Xbox i aplikacja Xbox lub Microsoft Store. Wprawdzie nikt tak naprawdę nie idzie do Microsoft Store w poszukiwaniu gier, ale niektóre gry można znaleźć tylko tam. Nawet jeśli wolisz Steam, nadal możesz mieć jedną lub dwie gry ze sklepu Microsoft Store. Jeśli tak, możesz dodać te gry Microsoft Store do Steam. Oto jak.

Steam umożliwia dodawanie gier innych niż Steam, ale aplikacje Microsoft Store nie pojawiają się na liście. Jest mały hack, aby to obejść, ale wydaje się, że nie działa w systemie Windows 10 1809. Nadal jest możliwe dodanie gry Microsoft Store do Steam, a proces jest w rzeczywistości znacznie prostszy.

Sprawdź -   Jak naprawić brakującą opcję Bluetooth w systemie Windows 10

Gry Microsoft Store na Steam

Aby dodać gry Microsoft Store na Steam, musisz Ściągnij i zainstaluj aplikację o nazwie UWPHook. Uruchom aplikację iz listy zainstalowanych aplikacji wybierz grę, którą chcesz dodać do Steam. Kliknij przycisk „Eksportuj wybrane aplikacje do Steam”.

Jeśli masz uruchomiony Steam, zamknij go z paska zadań, a następnie uruchom aplikację. Otwórz Steam i kliknij Biblioteka. Gra powinna pojawić się w Twojej bibliotece. Po kliknięciu przycisku Graj uruchomi się gra.

Kiedy dodajesz gry do Steam, zapisywany jest czas, w jaki grasz. Poza tym nie ma żadnych innych korzyści. Jeśli chcesz, możesz także ustawić kategorie dla gry.

Sprawdź -   Jak otwierać pliki MS Office w Google Suite w systemie Windows 10

Jeśli kiedykolwiek zechcesz usunąć aplikację ze Steam, jest to łatwe. Otwórz aplikację, przejdź do swojej biblioteki i kliknij grę prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Usuń skrót”, a gra zniknie.

Jeśli masz inne gry, np. Gry spoza Microsoft Store, które chcesz dodać do Steam, możesz to zrobić. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do swojej biblioteki Steam i kliknąć mały przycisk plus na dole. Wybierz z menu „Dodaj grę inną niż Steam” i wybierz plik EXE gry, którą chcesz dodać.

To ograniczenie w grach Microsoft Store istnieje tylko dlatego, że gry są aplikacjami UWP i mają ograniczenia, których nie mają zwykłe aplikacje komputerowe. Zasadniczo brak pliku EXE uniemożliwia Steamowi znalezienie go i dodanie do biblioteki.

Sprawdź -   Pobierz menu Start systemu Windows 7 w systemie Windows 10 [Paid]