Jak dodać kontakt do ulubionych na iPhonie

Aplikacja Telefon na Twoim iPhonie ma wygodną sekcję „Ulubione”, w której możesz znaleźć najważniejsze kontakty. Oto jak wybrać, które kontakty pojawią się tutaj.

Możesz także ustawić tryb Nie przeszkadzać, aby Twoje ulubione kontakty zawsze mogły się z Tobą skontaktować – nawet jeśli inne przychodzące połączenia telefoniczne nie będą dzwonić na Twój iPhone. Może to być niezbędne w nagłych przypadkach.

Ulubione istniały od samego początku istnienia iPhone’a, ale to prawdopodobnie oznacza, że ​​zapomniałeś, że istnieją. A szkoda, bo ta funkcja jest tak przydatna.

Jak dodać kontakt do ulubionych

Aby dodać kontakt do ulubionych, otwórz aplikację Telefon – tę z zieloną ikoną telefonu – i dotknij przycisku „Ulubione” przed stuknięciem przycisku „+” w lewym górnym rogu.

Następnie znajdź kontakt, który chcesz dodać, i dotknij jego nazwy.

Stuknij nazwisko osoby, którą chcesz dodać do ulubionych

Zostaną wyświetlone wszystkie typy wpisów, które możesz utworzyć dla wybranego kontaktu. Należą do nich „Wiadomość”, „Zadzwoń”, „Wideo” i „Poczta”. Stuknij typ ulubionego, który chcesz utworzyć. Po dotknięciu, jest to czynność, która zostanie wykonana po aktywowaniu ulubionego. W tym poradniku wybierz „Wiadomość”.

Stuknij typ Ulubionego, który chcesz utworzyć

Zostaną teraz wyświetlone wszystkie dostępne numery telefonów lub adresy e-mail. Stuknij ten, który chcesz przypisać jako ulubiony.

Stuknij szczegóły kontaktu, którego chcesz użyć

To wszystko, a teraz masz nowy wpis w Ulubionych. Stuknięcie go spowoduje rozpoczęcie czatu w Wiadomościach, rozpoczęcie połączenia głosowego lub wideo lub utworzenie nowej wiadomości e-mail w zależności od opcji wybranych wcześniej.

Jak usunąć kontakt z ulubionych

Otwórz aplikację Telefon i stuknij „Ulubione”, zanim naciśniesz przycisk „Edytuj” u góry ekranu.

Stuknij Ulubione przed stuknięciem Edytuj

Następnie dotknij czerwonego przycisku „Usuń” po lewej stronie kontaktu, który chcesz usunąć, a następnie dotknij przycisku „Usuń”, który pojawi się po prawej stronie.

Stuknij czerwoną ikonę po lewej stronie nazwy, a następnie stuknij przycisk usuwania

Jak zezwolić ulubionym na omijanie trybu Nie przeszkadzać

Otwórz aplikację Ustawienia i kliknij „Nie przeszkadzać”.

Otwórz Ustawienia i stuknij opcję Nie przeszkadzać

Następnie wybierz opcję „Zezwalaj na połączenia od”.

Stuknij opcję Zezwalaj na połączenia od

Na koniec dotknij „Ulubione”, aby umożliwić połączeniom z tych oznaczonych jako ulubione pomijanie trybu Nie przeszkadzać, gdy jest on aktywny.

Kliknij Ulubione

x