Jak dodać kontakt na Whatsapp

Whataspp prosi o dostęp do kontaktów w telefonie. Jeśli zezwolisz aplikacji na dostęp do tych informacji, wysyłanie wiadomości do któregokolwiek z kontaktów stanie się znacznie łatwiejsze, jednak nadal możesz korzystać z Whatsapp bez udzielania dostępu do swoich kontaktów. Możesz dodać kontakt bezpośrednio na Whatsapp. Metoda jest taka sama na iPhonie i telefonie z Androidem, jednak interfejs aplikacji jest nieco inny, więc szczegółowo opisaliśmy proces dla obu z nich osobno.

Dodaj kontakt na Whatsapp – iPhone

Otwórz Whatsapp i dotknij nowego przycisku czatu w prawym górnym rogu. Będziesz musiał wybrać odbiorcę wiadomości czatu, a ekran Nowy czat zasadniczo otworzy się dla twoich kontaktów. U góry znajduje się opcja dodania nowego kontaktu. Dotknij tego.

Aby dodać kontakt na Whatsapp, naprawdę potrzebujesz tylko numeru telefonu. Jeśli wiesz, że dana osoba korzysta z Whatsapp, upewnij się, że masz prawidłowy numer, który jest połączony z jej kontem Whatsapp. Wpisz go w polu numeru i nadaj kontaktowi nazwę, którą rozpoznasz (podpowiedź: użyj ich prawdziwego imienia). Po zakończeniu dotknij Zapisz.

Jeśli wprowadzony numer nie jest połączony z kontem Whatsapp, na stronie Szczegóły kontaktu pojawi się opcja „Zaproś do Whatsapp”.

Dodaj kontakt na Whatsapp – Android

Otwórz Whatsapp i dotknij nowego, pływającego przycisku czatu w prawym dolnym rogu. Nastąpi przeniesienie do ekranu Wybierz kontakt, na którym możesz wybrać odbiorców wiadomości. U góry znajduje się opcja „Nowy kontakt”. Dotknij tego.

Wpisz nazwisko i numer telefonu osoby, z którą chcesz wysyłać wiadomości przez Whatsapp. W systemie Android możesz wybrać miejsce zapisania kontaktu. Jeśli zapiszesz go na swoim urządzeniu, zostanie ono dodane do kontaktów na Twoim urządzeniu. Jeśli zdecydujesz się zapisać go w aplikacji, nie zostanie dodany do kontaktów na urządzeniu. Po wprowadzeniu numeru dotknij Zapisz. Jeśli numer nie jest powiązany z kontem Whatsapp, zobaczysz opcję zaproszenia użytkownika do Whatsapp.

Zarówno w systemie iOS, jak i Android możesz dodać dodatkowe informacje dla kontaktu w Whatsapp. Może to obejmować między innymi adres domowy, drugi numer telefonu i ich adres e-mail. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli osoba, którą dodałeś, również korzysta z Whatsapp, jej zdjęcie profilowe zostanie zsynchronizowane z listą kontaktów, możesz jednak edytować je na swoim urządzeniu w coś innego. Użytkownik nie będzie wiedział, że go zmieniłeś, a zmiana nie zostanie zsynchronizowana z jego urządzeniem.

x