Jak dodać kontakty iOS do osób w systemie Windows 10

Jeśli używasz produktu Apple i tylko jednego produktu Apple, szybko napotkasz wiele przeszkód, gdy spróbujesz zmusić go do współpracy z innymi używanymi urządzeniami innych niż Apple. Bardzo częstym tego przykładem są użytkownicy, którzy posiadają iPhone’y, ale nadal preferują komputery stacjonarne z systemem Windows lub Linux. Sprawienie, by dwa różne urządzenia grały dobrze, nie jest łatwe i tracisz wiele funkcji. Windows 10 wydaje się być bardziej otwarty, podczas gdy iOS i macOS są restrykcyjne. W tym celu, jeśli chcesz zsynchronizować kontakty iOS z People w Windows 10, przekonasz się, że nie ma sposobu na połączenie tych dwóch usług.

Chociaż nie możesz zsynchronizować kontaktów iOS z Osobami, nadal możesz je zaimportować. Jest różnica między tymi dwoma, które wyjaśnimy pod koniec, ale na razie przejdźmy do dodawania kontaktów iOS do People. Większym problemem jest ich importowanie, ponieważ aplikacja Ludzie jest po prostu najgorsza. Nie ma opcji bezpośredniego importu.

Eksportuj kontakty iOS

Musisz wyeksportować swoje kontakty iOS. Aby to zrobić, musisz zsynchronizować swoje kontakty z iCloud. Możesz włączyć synchronizację na swoim iPhonie. Gdy to zrobisz, odwiedź iCloud w przeglądarce i wybierz aplikację Kontakty.

W lewym dolnym rogu kliknij przycisk koła zębatego. Wybierz z menu opcję „Zaznacz wszystko”, a następnie opcję eksportu. Spowoduje to wyeksportowanie wszystkich kontaktów jako jednego pliku VCF.

VCF na CSV

Masz wszystkie swoje kontakty w pliku VCF, ale aby je zaimportować, musisz mieć plik w formacie CSV. Istnieje wiele konwerterów online, które mogą wykonać to zadanie. Wybierz dowolny i użyj go do konwersji pliku VCF do CSV. Nie wszystkie aplikacje działają równie dobrze, więc jeśli masz problemy z zaimportowaniem przekonwertowanego pliku CSV w następnym kroku, użyj innej aplikacji do konwersji pliku VCF na plik CSV i spróbuj ponownie.

Importuj plik CSV w Outlooku

Twoje kontakty iOS są teraz w pliku CSV. Odwiedzić Kontakty programu Outlook online. Zaloguj się, kliknij przycisk Zarządzaj i wybierz opcję Importuj. Importowanie kontaktów zajmie trochę czasu, w zależności od ich liczby.

Dodaj program Outlook do poczty w systemie Windows 10

Wróć na pulpit systemu Windows 10 i otwórz aplikację Mail. Kliknij przycisk koła zębatego. W otwartym panelu wybierz Zarządzaj kontami. Dodaj konto programu Outlook, do którego właśnie zaimportowano kontakty.

Po dodaniu konta wybierz je ponownie w obszarze Zarządzaj kontami. Zobaczysz opcję zarządzania ustawieniami synchronizacji konta. Kliknij go i upewnij się, że włączona jest funkcja E-mail i Kontakt.

To powinno załatwić sprawę. Twoje kontakty pojawią się teraz w aplikacji Osoby. Jeśli wyłączysz synchronizację poczty e-mail na koncie, kontakty znikną z aplikacji Osoby. Nie pytaj nas dlaczego. Tak to po prostu działa.

Synchronizacja a import

Przeskoczyłeś przez kilka kółek, aby zaimportować te kontakty, ale zostały zaimportowane. Nie synchronizują się. Oznacza to, że jeśli zaktualizujesz lub dodasz nowe kontakty na swoim iPhonie (lub MacBooku), będziesz musiał ponownie przejść przez cały proces. Nowe zmiany nie zostaną automatycznie dodane do aplikacji Osoby. Cały proces jest taki, jak wygląda biurokracja w świecie online i jeśli w tym momencie masz ochotę podpalić komputer, rozumiemy.

x