Jak dodać link do relacji na Instagramie bez 10 000 obserwujących

Instagram ma specjalne narzędzia dla twórców treści i kont biznesowych, które pozwalają im łatwiej publikować treści i kontrolować ich odbiorców. Być może zauważyłeś, że niektóre konta na Instagramie mogą zamieszczać linki w swoich historiach. Ta funkcja była zarezerwowana dla użytkowników, którzy mieli 10 000 lub więcej obserwujących. Jest teraz dostępny dla wszystkich, niezależnie od liczby obserwujących.

Dodaj link do relacji na Instagramie

Opcja dodania linku do relacji na Instagramie jest dostępna dla wszystkich kont. Liczba obserwujących, które masz, nie ma znaczenia, a możesz korzystać z funkcji zarówno na koncie publicznym, jak i prywatnym.

Dodaj link do relacji na Instagramie

Aby dodać link do swojej relacji na Instagramie, wykonaj następujące kroki.

Skopiuj link do schowka, aby był gotowy do wklejenia.
Otwórz Instagram.
Przesuń w prawo, aby przejść do ekranu Story.
Zrób zdjęcie lub nagraj film albo wybierz jedno z rolki aparatu.
Stuknij przycisk Naklejka.
Wybierz naklejkę Link.

Wklej link do tej naklejki.
Zmień rozmiar i przesuń naklejkę tak, aby była widoczna, ale nie ukrywała niczego w Twojej relacji.
Opublikuj obraz/film w swojej relacji.

Otwieranie linków w relacji na Instagramie

Pierwotna opcja dodawania linku do relacji wymagała, aby użytkownicy przesunęli palcem w górę, aby przejść do linku. Naklejka działa inaczej. Aby otworzyć link w relacji na Instagramie;

Przejdź do relacji na Instagramie z linkiem.
Stuknij raz w naklejkę z linkiem.
Stuknij w etykietkę narzędzia Odwiedź łącze.
Link otworzy się w domyślnej przeglądarce.

Naklejka z linkiem zawiera wskazówkę, do której strony zostaniesz przekierowany, ale jeśli nie jest to popularna strona, bądź ostrożny. Jest mało prawdopodobne, że telefon zostanie zainfekowany przez dotknięcie złośliwego łącza, ale nie powinieneś ryzykować. Nie klikaj linków, jeśli obserwujesz nieznane lub niewiarygodne konta.

Wniosek

Instagram nie oferuje statystyk wyświetleń linków. Możesz zobaczyć, kto oglądał Twoją historię, ale nie możesz zobaczyć, czy kliknął/odwiedził zawarty w niej link. Każda historia lub każdy post w Twojej relacji może mieć osobny link.

Instagram nie skraca linków, ale wyświetla domenę, którą odwiedzasz. Łatwo to obejść, jeśli ktoś używa skracacza adresów URL. Instagram nie sprawdzi, dokąd przekierowuje skrócony adres URL, więc jeśli próbujesz coś promować, najlepiej użyć oryginalnego linku.