Jak dodać podpisy do zdjęć i filmów na iPhonie i iPadzie

Udostępnij teraz w social media:

Zapalony użytkownik iPhone’a i iPada ma tysiące zdjęć w swojej bibliotece. Jeśli nie chcesz organizować zdjęć w albumy, możesz skorzystać z funkcji napisów wprowadzonej w iOS 14 i iPadOS 14, aby opisać zdjęcie lub wideo na swoim iPhonie i iPadzie.

Po dodaniu podpisu do zdjęcia lub filmu jest on indeksowany przez aplikację Zdjęcia i możesz później wyszukać słowa kluczowe. Chociaż aplikacja Zdjęcia ma automatyczną wyszukiwarkę zdjęć, nie jest ona zbyt dokładna ani niezawodna. Dzięki podpisom możesz przejąć kontrolę nad zdjęciami, które chcesz przeszukać później.

Aplikacja Zdjęcia automatycznie grupuje te same napisy, dzięki czemu możesz używać tej funkcji jako prowizorycznego systemu tagowania. Możesz nadać ten sam podpis składający się z jednego słowa do wielu zdjęć, aby szybko je znaleźć.

  Co to jest TTY w systemie Linux? (i jak używać polecenia tty)

Otwórz aplikację „Zdjęcia” na iPhonie lub iPadzie i przejdź do zdjęcia, do którego chcesz dodać podpis. Następnie przesuń palcem w górę na zdjęciu, aby wyświetlić dodatkowe opcje.

Spowoduje to wyświetlenie informacji o zdjęciu, w tym miejsca wykonania zdjęcia. Tuż pod zdjęciem dotknij pustego obszaru tekstowego oznaczonego „Dodaj podpis”.

Stuknij opcję Dodaj podpis

Tutaj wpisz swój podpis. Kliknij przycisk „Gotowe” znajdujący się w prawym górnym rogu.

Po napisaniu podpisu dotknij Gotowe

Możesz powtórzyć ten proces dla wszystkich zdjęć i filmów, do których chcesz dodać podpis. Możesz też wrócić tutaj w dowolnym momencie, aby edytować podpis.

Podpis pokazany z obrazem

Aplikacja Zdjęcia rozpocznie teraz indeksowanie podpisu. Aby znaleźć zdjęcie lub film na podstawie podpisu, przejdź do karty „Szukaj”, a następnie dotknij paska „Wyszukaj” u góry i wpisz słowo lub frazę z jednego z podpisów.

  Jak działają inteligentne domy?

Dotknij paska wyszukiwania

Teraz przewiń całą drogę na dół strony. Znajdziesz tutaj sekcję „Napisy”. Wybierz podpis, aby zobaczyć powiązane z nim zdjęcia.

Dotknij podpisu

Jeśli masz wiele zdjęć lub filmów, będą one miały ten sam podpis, po prawej stronie zobaczysz liczbę zdjęć. Dotknij podpisu, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia i / lub filmy.

Podpis z pojedynczym obrazem

Gdy udostępniasz zdjęcie lub wideo za pomocą AirDrop lub iCloud, aplikacja Zdjęcia automatycznie udostępnia również podpis. Możesz to wyłączyć w arkuszu udostępniania. Kliknij przycisk „Udostępnij”, aby przejść do arkusza udostępniania.

Stuknij w przycisk Udostępnij w aplikacji Zdjęcia

Wybierz przycisk „Opcje” u góry.

Stuknij Opcje z arkusza udostępniania

W tym miejscu dotknij przełącznika obok opcji „Podpisy”, aby wyłączyć udostępnianie zdjęć z podpisami.

Dotknij przełącznika obok napisów

Nie wiesz, co zrobić ze zdjęciami z iPhone’a? Oto najlepsze sposoby udostępniania zdjęć i filmów z iPhone’a.

  3 świetne sposoby korzystania z funkcji liczenia w programie Excel

x