Udostępnij teraz w social media:

Whatsapp właśnie otrzymał aktualizację, która oznacza nowe funkcje. Wspaniałą rzeczą w tej aktualizacji i nowych funkcjach, które dodaje, jest to, że nie mają one nic wspólnego ze Snapchatem. Whatsapp dodał filtry do wysyłanych zdjęć. Jest ich zaledwie kilka, ale mimo to są. Filtry można dodawać do zdjęć, filmów i GIF-ów, GIF-y mogą być obsługiwane przez Tenor i obsługiwane natywnie przez Whatsapps lub mogą być wideo konwertowane na GIF. Aby dodać filtry do zdjęć i filmów w Whatsapp, musisz zaktualizować go do najnowszej wersji.

Najnowsza wersja aplikacji na iOS to 2.17.30. Najnowsza wersja aplikacji na Androida to 2.17.215. Zaktualizuj aplikację, a następnie otwórz ją na swoim urządzeniu. Wybierz wątek konwersacji, do którego chcesz wysłać zdjęcie, wideo lub GIF. Stuknij przycisk plusa, aby wyświetlić menu udostępniania. Możesz dodawać filtry do zdjęć i filmów w Whatsapp, a także do GIF-ów.

Sprawdź -   ChooseMyPC pomaga znaleźć części do budowy budżetowego komputera

Dotknij opcji „Biblioteka zdjęć i filmów” w menu udostępniania, aby udostępnić zdjęcie lub film z rolki aparatu oraz GIF.

Na ekranie Rolka z aparatu wybierz zdjęcie lub film, który chcesz udostępnić. Jeśli chcesz, możesz przekonwertować wideo na GIF, pod warunkiem, że trwa tylko 6 sekund. Alternatywnie dotknij przycisku GIF w lewym dolnym rogu ekranu Rolka z aparatu, aby wyszukać i wysłać GIF z Tenora.

Po wybraniu zdjęcia, wideo lub GIF-a przechodzisz do ekranu edycji. Przesuń palcem w górę na tym ekranie, aby otworzyć szufladę filtrów. Jak wspomniano wcześniej, do wyboru jest tylko kilka filtrów. Nie jest jasne, czy Whatsapp doda więcej i nie narzekamy, o ile nie dodaje filtrów twarzy.

Sprawdź -   Jak tymczasowo wstrzymać wiadomości e-mail w Gmailu

Wybierz filtr, który chcesz zastosować. Filtr zostanie dodany do udostępnianych multimediów, niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie, wideo czy GIF.

Następnie wystarczy dotknąć przycisku Wyślij.

Ta nowa aktualizacja grupuje wiele zdjęć przesłanych w jednej wiadomości w albumy. Oczywiście, jeśli przeglądasz multimedia udostępnione w wątku konwersacji, obrazy nadal pojawiają się jako pojedyncze obrazy. To nie tyle albumów, ile tylko pogrupowanych obrazów. Łatwiej jest je wszystkie przeglądać bez konieczności przewijania i utraty miejsca w rozmowie. Po dotknięciu grupy zdjęć można wyświetlić tylko zdjęcia z tej grupy. Nie możesz przeglądać innych zdjęć udostępnionych w tym samym wątku.

Sprawdź -   Jak robić lepsze zrzuty ekranu w systemie Linux za pomocą Flameshot