Jak dodać podpisy do Instagram Stories

Jedną z najnowszych funkcji Instagrama jest możliwość dodawania napisów do Twojego Instagram Stories. Ta funkcja interpretuje to, co mówisz Ty lub ktoś inny, i generuje tekst, aby Twoi obserwatorzy mogli go przeczytać. Chociaż ta opcja może być wygodna dla niektórych użytkowników, nadal nie jest dostępna we wszystkich regionach.

W tym artykule pokażemy, jak dodawać podpisy do Instagram Stories na różnych urządzeniach. Pokażemy Ci również obejście tego problemu na komputerze.

Jak dodać podpisy do Instagram Stories na iPhonie

Teraz, gdy Instagram wdrożył funkcję napisów, da to Twoim obserwatorom szansę na przeczytanie lub lepsze posłuchanie tego, co mówisz. Funkcja napisów jest przydatna nie tylko w sytuacjach, w których nie możesz włączyć dźwięku, ale sprawia, że ​​Instagram jest bardziej przyjazny dla osób niedosłyszących. Po włączeniu Instagram automatycznie wygeneruje napisy, które rejestrują to, co Ty lub ktoś inny mówisz w filmie.

Pamiętaj, że ta funkcja jest dostępna tylko wtedy, gdy Twój Instagram Story to wideo. Nie działa ze zdjęciami. Możesz go używać na nagranych filmach lub nagrać wideo za pomocą Instagram Stories i dodaj podpisy później. Pamiętaj, że obecnie działa tylko w języku angielskim, więc jest dostępny tylko w krajach anglojęzycznych. Jednak może się to wkrótce zmienić.

Jeśli chcesz dodać napisy do swojego Instagram Story na swoim iPhonie, oto co musisz zrobić:

Otwórz Instagram na swoim iPhonie.

Instagram umożliwia nie tylko dodawanie podpisów do historii, ale także edytowanie formatu tekstu. Na przykład możesz zmienić rozmiar, kolor i położenie tekstu. Ponadto masz do wyboru cztery różne czcionki tekstu. Zawsze istnieje ryzyko, że Twoja mowa nie została dokładnie przepisana i niestety obecnie nie można edytować samego tekstu. Dlatego podczas nagrywania filmu powinieneś mówić tak wyraźnie, jak to możliwe.

Funkcja napisów jest obecnie dostępna tylko dla Instagram Storiesale w niedalekiej przyszłości może to być również możliwe dzięki rolkom na Instagramie.

Jak dodać podpisy do Instagram Stories na urządzeniu z Androidem

Funkcja napisów jest również dostępna na Instagramie na urządzenia z systemem Android. Co więcej, włączenie go zajmie tylko około minuty. Wykonaj poniższe czynności, aby dodać podpisy do swojego Instagram Story na Twoim Androidzie:

Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu z Androidem.

To wszystko. Teraz Twoi obserwatorzy lub każda inna osoba, która przegląda Twoją Historię, będzie mogła przeczytać Twoje podpisy.

Jeśli nie możesz znaleźć funkcji napisów w menu naklejek, możliwe, że Instagram Story napisy nadal nie są dostępne w Twoim kraju. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji. Jak wspomniano wcześniej, jeśli nie mówisz po angielsku, funkcja napisów nie będzie dostępna dla Ciebie Instagram Story.

Jeśli Twój film jest stosunkowo krótki i mówisz tylko kilka zdań, nadal możesz dodać tekst do swojej historii na Instagramie; po prostu musisz to wpisać sam. Oto jak to się robi:

Otwórz „Twoja historia” w aplikacji Instagram.

Mimo że zwykła funkcja tekstowa nie przypomina funkcji napisów, jest doskonałą alternatywą dla krótszych filmów.

Jak dodać podpisy do Instagram Stories na PC

Ponieważ nie ma bezpośredniego sposobu na publikowanie Instagram Story na komputerze funkcja napisów również nie jest dostępna. Możesz jednak użyć dwuetapowego obejścia, aby dodać podpisy do swojego Instagram Story i opublikuj go ze swojego komputera. Po pierwsze, musisz dodać napisy do swojego filmu za pomocą aplikacji innej firmy na swoim komputerze. Stamtąd możesz przesłać film do telefonu lub opublikować go w przeglądarce.

Omówmy najpierw, jak dodać napisy do swojego filmu. Chociaż istnieje wiele aplikacji innych firm, z których możesz korzystać, zalecamy korzystanie z Dysku Google.

W przypadku tej metody musisz przesłać film na swoje konto Dysku Google. Następnie podpisy muszą być napisane w formacie SRT, który należy zapisać na komputerze lub Dysku Google. Oto, co musisz zrobić dalej:

Otwórz Dysk Google w przeglądarce.

Teraz, po dodaniu napisów do filmu, pobierz go na swój komputer. Czas opublikować to na swoim Instagramie. Wykonaj poniższe czynności, aby to zrobić:

Otwórz Google Chrome lub preferowaną przeglądarkę na swoim komputerze.
Prześlij film ze swojego komputera. Edytuj film w dowolny sposób. Opublikuj swój Instagram Story.

Ta metoda może wydawać się bardziej skomplikowana, ale opłaca się, jeśli w tej chwili nie możesz korzystać z urządzenia mobilnego. Jest również bardziej niezawodny, ponieważ sam kompilujesz podpisy. Będziesz mógł dokładnie napisać podpisy i nie muszą one być w języku angielskim.

Stwórz swój Instagram Stories Jeszcze lepiej z podpisami

Chociaż dodawanie tekstu do historii na Instagramie zawsze było przydatną funkcją, automatycznie generowane podpisy są jeszcze lepsze. Pozwalają Twoim obserwatorom czytać to, o czym mówisz, kiedy Cię nie słyszą. Mimo że ta funkcja nie jest jeszcze dostępna na całym świecie, możesz ręcznie dodać napisy.

Czy kiedykolwiek dodałeś napisy do swojego Instagram Story zanim? Jak to zrobiłeś? Czy zastosowałeś metodę z tego przewodnika? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x