W zasobniku systemowym może być wyświetlany jeden zegar i domyślnie pokazuje godzinę dla bieżącej strefy czasowej. Strefa czasowa jest ustawiana po skonfigurowaniu okna 10, ale zawsze możesz go zmienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednego zegara w systemie Windows 10, możesz go dodać. Jedynym ograniczeniem jest to, że nadal zobaczysz tylko jeden zegar w zasobniku systemowym. Będziesz musiał rozwinąć datę i godzinę pokazane na pasku zadań, aby wyświetlić drugi lub trzeci zegar.

Wiele zegarów w systemie Windows 10

Możesz dodać wiele zegarów w systemie Windows 10 z Panelu sterowania. Śmiało, otwórz go i przejdź do grupy ustawień Zegar i region. Kliknij „Dodaj zegary dla różnych stref czasowych”.

Sprawdź -   Jak zduplikować okno Eksploratora plików w systemie Windows 10

W oknie, które zostanie otwarte, przejdź do sekcji Dodatkowe zegary. Możesz wprowadzić jeszcze dwa zegary, które pojawią się oprócz domyślnego zegara dla bieżącej strefy czasowej. Włącz opcję „Pokaż ten zegar” i otwórz menu pod nim. Wybierz strefę czasową, dla której chcesz dodać zegar, i dla własnej wygody nadaj zegarowi nazwę. Ta nazwa wyświetla się po przejściu do panelu czasu i kalendarza. Dodaj trzeci zegar, jeśli potrzebujesz.

Po zakończeniu kliknij Zastosuj, a następnie OK. Na pasku zadań kliknij zegar / datę w zasobniku systemowym, a panel daty / kalendarza zostanie otwarty. Drugi zegar pojawi się pod pierwszym, głównym zegarem i będzie zauważalnie mniejszy.

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu z cieniem w systemie Windows 10

Jeśli chodzi o obsługę zegarów dla wielu stref czasowych, jest to jego zasięg. Aplikacja Alarmy i zegar w systemie Windows 10 nie ma nic wspólnego z dodawanymi nowymi zegarami. Alarmy będą nadal dotyczyły podstawowej strefy czasowej ustawionej na komputerze. Jeśli chcesz ustawić budzik dla innej strefy czasowej, opcje nie są dobre. Standardowa aplikacja alarmów nie zadziała, a wiele aplikacji zegara / alarmów innych firm dostępnych dla systemu Windows również nie wydaje się mieć podobnego.

Masz tylko dwie możliwości; zmień strefę czasową dla zegara głównego lub ręcznie uwzględnij różnicę czasu między strefami czasowymi i odpowiednio wygeneruj alarm. Problem z tym podejściem polega na tym, że za każdym razem, gdy tworzysz alarm, będzie miejsce na błąd. Strefy czasowe przebiegają w obie strony; kraj może być przed lub za bieżącą lokalizacją.