Jak dodać znak wodny do prezentacji PowerPoint

Znaki wodne to prosty sposób na ochronę dokumentów i obrazów przed plagiatem. Jasne, ludzie nadal mogą znaleźć sposoby na obejście tego problemu, śledząc grafikę lub wpisując zawartość dokumentu, ale tego rodzaju kradzież wymaga wysiłku. Nie jest to tak natychmiastowe, jak kliknięcie przycisku pobierania i pobranie pliku RAW. Istnieje również fakt, że znak wodny jest trudny do zignorowania, co oznacza, że ​​jeśli w dokumencie jest coś, o czym ludzie powinni wiedzieć od razu, np. Że jest poufny, znak wodny jest drogą do zrobienia. Oto, jak możesz łatwo dodać znak wodny do prezentacji PowerPoint.

Prezentacja PowerPoint ze znakiem wodnym

Do prezentacji PowerPoint możesz dodać wiele różnych elementów projektu, w tym tabele, wykresy i pola tekstowe. Wszystkie mogą służyć do dodawania znaku wodnego do prezentacji PowerPoint, jednak trzeba będzie je skopiować i wkleić do każdego slajdu, a także upewnić się, że nie odcinają one części rzeczywistej prezentacji.

Znacznie łatwiejszym sposobem znakowania prezentacji PowerPoint znakiem wodnym jest dodanie obrazu znaku wodnego do slajdów wzorcowych. Kiedy dodajesz coś do slajdu wzorcowego, jest to automatycznie powtarzane na każdym slajdzie. To sprawia, że ​​wystarczy dodać element znaku wodnego tylko raz.

Otwórz PowerPoint i przejdź do karty Widok na wstążce. Poszukaj przycisku wzorzec slajdów i kliknij go. Przejdziesz do trybu edycji slajdu wzorcowego. Jeśli chcesz, możesz dodawać lub usuwać elementy ze slajdu wzorcowego.

Teraz musisz zdecydować, czego chcesz użyć jako znaku wodnego. Możesz dodać pole tekstowe lub wstawić obraz. Jeśli zdecydujesz się na obraz, upewnij się, że jego przezroczystość została zmniejszona na tyle, aby tekst na slajdzie nie był trudny do odczytania. Możesz usunąć tło z obrazu w programie PowerPoint za pomocą wbudowanego zestawu narzędzi.

Po prostu dodaj element, a po zakończeniu kliknij przycisk Zamknij widok główny. Edytuj element tak długo, jak chcesz, zanim klikniesz ten przycisk. Zawsze możesz wrócić i ponownie go edytować.

Gdy skończysz, zacznij dodawać slajdy, a znak wodny zostanie automatycznie dodany do wszystkich.

Jeśli udostępnisz komuś oryginalny pokaz slajdów, np. Plik PPTX, użytkownicy będą mogli edytować slajd wzorcowy i usunąć znak wodny. Pamiętaj o tym, zanim udostępnisz plik i jak go udostępniasz, np. Jako plik PPTX lub PDF.