Jak dodać znak wodny obrazu do ekranu w systemie Windows 10

Znaki wodne są dość dobrym sposobem ochrony treści przed kradzieżą. Znaki wodne są częściej używane do zdjęć / zdjęć, ale są również używane do filmów. Jeśli nagrywasz i edytujesz filmy, istnieje szansa, że ​​Twój edytor wideo ma opcję dodania jednego. Jeśli nie, lub jeśli edytowanie jednego z nich jest zbyt czasochłonne, możesz dodać znak wodny obrazu na ekranie za pomocą SceenDragon.

Jeśli chcesz dodać tekstowy znak wodny do ekranu, powinieneś użyć skórki Rainmeter. Mamy szczegółowy samouczek na temat dodawania wiadomości tekstowej do ekranu za pomocą niestandardowej skórki Rainmeter. Po dodaniu skórki możesz zmniejszyć przezroczystość do tego, co Ci odpowiada.

Obraz znak wodny na ekranie

Najpierw wybierz obraz, którego chcesz użyć jako znaku wodnego na ekranie. Może to być PNG lub JPEG, ale jeśli masz logo, którego chcesz użyć, najlepiej jest PNG, ponieważ zachowuje przezroczystość.

Pobierz ScreenDragon i uruchom aplikację. Na ekranie pojawi się obraz smoka. To jest obraz zastępczy. Przeciągnij i upuść obraz, którego chcesz użyć, a zostanie on zaktualizowany.

Obraz może nie mieć właściwego rozmiaru lub może być zbyt nieprzezroczysty lub zbyt przezroczysty, co można dostosować.

Aby zmienić rozmiar, przytrzymaj klawisz Shift i przewiń w górę / w dół za pomocą myszy na obrazie. Aby zmienić przezroczystość, przytrzymaj klawisz Ctrl i przewiń w górę / w dół za pomocą myszy na obrazie. Możesz kliknąć i przeciągnąć obraz, aby ustawić go w dowolnym miejscu na ekranie.

Możesz użyć dowolnej aplikacji do nagrywania. W tej notatce, jeśli używasz OpenBroadcasterStudio, powinieneś wiedzieć, że możesz dodać do niego nakładkę. Jest to dość łatwe i mamy samouczek, jak to zrobić.

Za każdym razem, gdy chcesz zmienić obraz, możesz przeciągnąć i upuścić nowy na stary obraz. Za każdym razem, gdy wychodzisz z ScreenDragon, obraz resetuje się. Możesz także użyć tej aplikacji, aby w razie potrzeby dodać kilka znaków wodnych do obrazu. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić aplikację wiele razy i jest to łatwe, ponieważ obsługuje wiele instancji.

Jeśli nie wiesz, jak zamknąć aplikację, po prostu kliknij obraz prawym przyciskiem myszy, a zobaczysz opcję zamknięcia.

x