12/05/2021

Jak dodawać osoby i firmy do kontaktów na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Chociaż aplikacja Kontakty na macOS dobrze sprawdza się jako książka telefoniczna, jest również przydatna do śledzenia szczegółowych informacji osobistych i połączeń. Oto jak dodać kogoś nowego do swojej listy.

Jak dodać kontakty w systemie macOS

Otwórz aplikację Kontakty na komputerze Mac z Docka, folderu Aplikacje lub wyszukując ją za pomocą Command + Space.

Zobaczysz listę wszystkich swoich kontaktów. Kliknij dowolną z nich i naciśnij przycisk + u dołu, aby dodać nowy kontakt.

macOS dodaj nowy kontakt

Możesz także dodać kontakty za pomocą skrótu klawiszowego Command + N, dla „nowego”.

Sprawdź -   Zidentyfikuj muzykę odtwarzaną na komputerze lub pobliskim urządzeniu

Zobaczysz formularz, w którym możesz wypełnić wszystkie posiadane informacje kontaktowe. Imię to imię, rozdzielone na imię i nazwisko, chociaż nazwisko jest opcjonalne.

nowy formularz kontaktowy

W dalszej części listy zobaczysz, że karta kontaktów jest dość dokładna i zawiera opcje dotyczące daty urodzenia, adresu, a nawet wielowierszowych notatek osobistych na ich temat. Nie musisz tego wszystkiego wypełniać; możesz dodać kontakt za pomocą telefonu lub e-maila.

Pod nazwą na górze znajduje się opcja miejsca pracy kontaktu. Jeśli kontakt to firma, możesz zaznaczyć pole „Firma”, aby odwrócić te dwie opcje.

Opcja kontaktu z firmą

Nadal możesz dodać imię i nazwisko, ale nazwa firmy będzie wyświetlana na liście kontaktów.

Sprawdź -   Cień wojny na Linuksie

Jak dodać grupy kontaktów

Aplikacja Kontakty zawiera grupy do organizacji. Możesz dodać grupę kontaktów w ten sam sposób, w jaki dodajesz kontakty, ale wybierając „Nowa grupa” z menu.

nowa grupa kontaktów

Możesz także użyć skrótu Shift + Command + N, aby dodać grupy. Grupy pojawią się na pasku bocznym i możesz dodać istniejący kontakt do grupy, przeciągając go na nią.

okienko grupy kontaktów

Możesz zmieniać nazwy grup, podświetlając je i naciskając Enter, a możesz je usuwać, podświetlając je i naciskając Usuń.

Jak zsynchronizować kontakty z iCloud

ustawienia icloud

Kontakty powinny automatycznie synchronizować się z iCloud, o ile jesteś zalogowany na swoje konto iCloud i masz to włączone w ustawieniach. Aby upewnić się, że jest włączony, otwórz Preferencje systemowe z Docka lub folderu aplikacji i kliknij ustawienia „iCloud”. Jeśli jesteś zalogowany, upewnij się, że „Kontakty” jest zaznaczone.

Sprawdź -   Jak używać klawisza Alt Car lub AltGr na klawiaturze w systemie Windows 10

Aby wszystko zsynchronizowało się poprawnie, musisz zalogować się na swoim iPhonie i każdym innym podłączonym urządzeniu i upewnić się, że włączyłeś iCloud również na nich. Nowe kontakty, które dodasz lub edytujesz na telefonie lub komputerze Mac, zostaną zsynchronizowane między nimi.

x