Jak zmienić identyfikator dzwoniącego FaceTime na iPhonie i iPadzie

Gdy wykonujesz połączenia FaceTime na iPhonie i iPadzie, odbiorcy zobaczą Twój identyfikator rozmówcy – adres e-mail lub numer telefonu. Jeśli ten identyfikator dzwoniącego nie jest tym, czego oczekują, nie będą wiedzieć, kto dzwoni. Oto jak zmienić swój identyfikator dzwoniącego.

Gdy dzwonisz do kogoś za pomocą FaceTime, Twoim identyfikatorem rozmówcy jest adres e-mail lub numer telefonu wyświetlany na ekranie. Jeśli masz wiele adresów e-mail powiązanych z Twoim Apple ID, istnieje jeszcze większa szansa, że ​​dzwonisz do osób z takim, którego nie rozpoznają. Może to prowadzić do nieodebrania połączeń lub udostępnienia nieoczekiwanego adresu e-mail komuś, kogo nie chcesz mieć.

Zmiana identyfikatora dzwoniącego używanego podczas inicjowania nowej rozmowy FaceTime jest stosunkowo prostym procesem, a oto jak się do tego zabrać.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „FaceTime”.

Pamiętaj, że adresy e-mail pojawią się tylko wtedy, gdy jesteś zalogowany przy użyciu swojego Apple ID, więc upewnij się, że jesteś zalogowany i dotknij przycisku „Użyj swojego Apple ID do FaceTime”, jeśli nie.

Stuknij opcję Użyj swojego Apple ID do FaceTime

Następnie dotknij numeru lub adresu e-mail, którego chcesz używać jako identyfikatora rozmówcy w sekcji „ID dzwoniącego”.

Wybierz numer lub adres, którego chcesz użyć

I to wszystko. Teraz, gdy rozpoczniesz nowe połączenie wideo lub głosowe FaceTime, numer telefonu lub adres e-mail, który właśnie wybrałeś, będzie tym, który będzie używany jako identyfikator dzwoniącego, co oznacza, że ​​będzie to również ten, który zobaczy Twój odbiorca.

x