Jak dokładny jest monitor spalonych kalorii Apple Watch?

Żyjemy w szalonym świecie, w którym bardziej ufamy gadżetom niż własnemu osądowi. Na przykład miliony użytkowników Apple Watch spoglądają na swoje nadgarstki, aby ocenić, czy blask po treningu jest efektem prawdziwego oparzenia, czy po prostu popołudniowego słońca.

To atrakcyjna myśl, ale gdy codzienne decyzje dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia opierają się na informacjach zwrotnych z zegarka, powinno pojawić się pytanie: jak dokładny jest moduł śledzenia kalorii Apple Watch? Czy najlepszy przyjaciel Twojego nadgarstka dostarcza rozsądnych, hardcorowych faktów, czy też szczypie odrobiną optymizmu, jeśli nie domysłów?

Przyjrzyjmy się bliżej monitorowi kalorii Apple Watch, aby upewnić się, że nie zawiodłaś zaufania. Omówimy, w jaki sposób Twój zegarek Apple Watch oblicza spalone kalorie i czy są one dokładne, czy nie.

Jak Apple Watch oblicza spalone kalorie?

Nie chodzi tylko o liczenie kroków czy notowanie, kiedy machasz ręką. Prawdziwa magia tkwi w połączeniu danych o ruchu i monitorowaniu tętna.

Zegarek korzysta z akcelerometru i żyroskopu, aby wykryć, kiedy i jak się poruszasz. Mierzy intensywność tych ruchów i łączy te dane z odczytami tętna pobranymi z wbudowanych czujników. Robiąc to, uzyskuje się stosunkowo dobry obraz poziomu Twojej aktywności.

Następnie, i tu właśnie pojawia się osobisty kontakt, łączy te dane z Twoimi unikalnymi szczegółami, takimi jak wiek, wzrost, waga i płeć, aby oszacować liczbę spalonych kalorii.

Jeśli jesteś już użytkownikiem Apple Watch, prawdopodobnie natknąłeś się na dwa terminy na wyświetlaczu Apple Watch: Aktywne kalorie i Całkowite kalorie. Rozszyfrujmy je.

Aktywne kalorie umożliwiają odczyt kalorii spalonych w wyniku celowego ruchu i treningów. Obejmuje to wszystko, od wyczerpujących zajęć ze spinningu po chwile, gdy energicznie brniesz w rytm ulubionych utworów w kuchni. Zasadniczo są to kalorie, które spalasz powyżej tempa metabolizmu spoczynkowego.

Z drugiej strony, całkowita liczba kalorii daje pełny obraz. To suma Twoich aktywnych kalorii i energii, którą w naturalny sposób spalasz, po prostu istniejąc. Tak, nawet gdy leżysz na kanapie i oglądasz swój ulubiony serial.

Zatem następnym razem, gdy spojrzysz na te liczby, będziesz dokładnie wiedział, co mówią Ci o wydatkach energetycznych Twojego dnia.

Teraz, gdy wiesz, jak działa Twój zegarek, obliczając spalanie kalorii, możesz go nosić z odrobinę większą pewnością. Albo sceptycyzm, jeśli taki masz styl!

Czynniki wpływające na dokładność śledzenia kalorii na zegarku Apple Watch

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę indywidualne czynniki. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, prawda? Apple zgadza się.

Apple Watch pobiera od Ciebie informacje o Twoim wieku, wadze i tętnie, a także wie, że wszyscy spalamy kalorie w różnym tempie. Dwie osoby w tym samym wieku i tej samej wadze mogą mieć znacznie różne tempo metabolizmu lub strefy tętna. Tak więc, chociaż zegarek jest inteligentny, nadal nie jest doskonały.

Następny jest poziom sprawności i intensywność aktywności. Twój Apple Watch zarejestruje większe spalanie kalorii w przypadku intensywnych aktywności w porównaniu do spokojnego spaceru po parku. Podobnie doświadczony sportowiec i nowicjusz od kanapy do 5 km mogą wykonywać tę samą aktywność, ale spalają kalorie inaczej ze względu na zróżnicowany poziom sprawności.

Tak naprawdę, jeśli szukasz zajęć, które pomogą Ci wykorzystać energię, sprawdź najlepsze sporty, które pozwalają szybko spalić kalorie.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż Twój Apple Watch jest rzeczywiście smartwatchem, jest tak dokładny, jak podane mu dane i zaprogramowane algorytmy.

Czy kalorie Apple Watch są dokładne? Badania dotyczące dokładności monitora spalonych kalorii Apple Watch

Urządzenia do monitorowania kondycji i inteligentne zegarki reklamują szereg czujników zdrowia, ale dokładnie mierzą tylko określone wskaźniki.

Godne uwagi badanie opublikowane przez Europejski dziennik nauk o sporcie zbadał dokładność kilku inteligentnych zegarków, w tym Polar Vantage V, Fitbit Sense i Apple Watch 6.

Jeśli chodzi o monitorowanie tętna, Apple Watch spisał się całkiem nieźle. Chociaż żaden gadżet nie może być w 100% precyzyjny, badacze doszli do wniosku, że Apple Watch był najdokładniejszy w pomiarze tętna w ramach 5 różnych aktywności.

Jednak wszystkie trzy urządzenia słabo radziły sobie z obliczaniem wydatku energetycznego (czyli spalonych kalorii). Z tego powodu badacze zalecają zachowanie ostrożności podczas korzystania z tych urządzeń do pomiaru spalonych kalorii.

Wskazówki, jak poprawić dokładność śledzenia spalonych kalorii na Apple Watch

Dokładność ma znaczenie. Niezależnie od tego, czy opowiadasz tę zabawną historię znajomym, czy też korzystasz z małego towarzysza na nadgarstku, wszystko tkwi w szczegółach.

Aby zapewnić najwyższy stopień dokładności, należy zadbać o prawidłowe umiejscowienie i dopasowanie. Sposób i miejsce noszenia zegarka Apple Watch może mieć znaczenie. Nie powinien być zbyt ciasny ani zbyt luźny, aby poruszał się przy każdym machaniu. Aby uzyskać dokładne odczyty tętna, czujniki muszą utrzymywać stały kontakt ze skórą.

Jeśli bierzesz udział w intensywnych treningach, rozważ dostosowanie paska w celu jeszcze lepszego dopasowania i zapewnienia ciągłego kontaktu ze skórą.

Podobnie jak Twoje ciało zmienia się z biegiem czasu, zmieniają się także dane na Twoim Apple Watchu. Eksperci fitness często podkreślają znaczenie aktualizowania statystyk, takich jak waga czy poziom sprawności, aby szacunki zegarka pozostały jak najdokładniejsze.

Wreszcie niektórzy guru zdrowia sugerują od czasu do czasu porównywanie danych zegarka z innymi profesjonalnymi metodami, takimi jak testy metaboliczne, zwłaszcza jeśli dokładne dane są kluczowe dla Twoich celów fitness.

Uzyskaj największą dokładność ze swojego zegarka Apple Watch

Apple Watch okazał się niezawodnym przewodnikiem po wypełnionej technologią technologii zdrowotnej, stale zdobywając uznanie zarówno użytkowników, jak i ekspertów.

Ale jak w przypadku każdego narzędzia, nie chodzi tylko o jego posiadanie, ale o opanowanie jego używania. Integrując spostrzeżenia ekspertów, zapewniając regularne aktualizacje i praktykując odrobinę zdrowego sceptycyzmu, możesz położyć większe zaufanie w swoich gadżetach na nadgarstku.

Ostatecznie, jeśli popchnie Cię to do dodatkowego treningu lub przekona do wyjścia po schodach od czasu do czasu, to jest już na wagę złota.

x