Udostępnij teraz w social media:

Pisząc dokument, musisz zwracać baczną uwagę na to, jakie informacje w nim umieszczasz. Niektóre informacje mogą być istotne, ale dodanie ich wszystkich do tego samego dokumentu może nie być dobrym pomysłem. Jest coś takiego, jak zbyt dużo informacji. Dobrym pomysłem może być dodanie informacji do oddzielnego dokumentu i dołączenie ich do oryginalnego. Możesz to łatwo zrobić w programie Word w Office 365. Aplikacja umożliwia dołączanie do dokumentu dowolnego typu pliku. Po załączeniu plik można otworzyć z poziomu dokumentu w dowolnym systemie. Oto, jak możesz dołączyć plik do dokumentu w Word Office 365.

Sprawdź -   Jak zainstalować Irssi i używać IRC z terminala Linux

Załącz plik do dokumentu w programie Word

Otwórz dokument programu Word, do którego chcesz dołączyć plik. Upewnij się, że w systemie znajduje się plik, który chcesz dołączyć. Po otwarciu dokumentu przejdź do karty Wstawianie na wstążce i w przyborniku Tekst wybierz przycisk Obiekt. Z menu, które się otworzy, wybierz „Obiekt”. Otworzy się nowe okno. Przejdź do zakładki „Utwórz z pliku”. Kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz plik, który chcesz załączyć. To wszystko, co musisz zrobić. Jeśli chcesz, możesz opcjonalnie wybrać opcję „Wyświetl jako ikonę”.

Plik zostanie wstawiony jako obiekt i jak każdy inny obiekt możesz go przenieść do dowolnej części dokumentu. Rozmiar obiektu można zmienić, ale nie można zmienić jego nazwy. Istnieje kilka opcji formatowania dostępnych dla tego obiektu z menu kontekstowego wyświetlanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do dysku pCloud w systemie Linux

Otwieranie pliku

Plik można otworzyć, klikając dwukrotnie obiekt, który go reprezentuje. Jedynym wymaganiem jest posiadanie aplikacji w systemie, która może otwierać typ pliku. Jeśli jest to zwykły plik, np. Obraz lub plik tekstowy, będziesz mógł go otworzyć, ale w przypadku formatów takich jak PSD będziesz potrzebować aplikacji, która może otworzyć lub wyświetlić typ pliku. Po otwarciu pliku możesz zapisać go jako kopię na pulpicie.

Dołączanie plików do dokumentu znacznie go powiększy. Rozmiar załączonego pliku zostanie dodany do dokumentu, więc im większy jest załączony plik, tym większy będzie ostateczny dokument. Jeśli dołączasz plik do dokumentu, dobrym pomysłem może być dołączenie podpisu, który instruuje czytelnika, jak go otworzyć.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, które aplikacje są zoptymalizowane dla komputerów Mac M1