Jak wybudzić laptopa z systemem Windows 10 ze snu za pomocą zewnętrznej klawiatury

Udostępnij teraz w social media:

Laptop z systemem Windows 10, który wszedł w tryb uśpienia, można „ wybudzić ”, naciskając przycisk zasilania na laptopie lub dotykając klawisza wbudowanej klawiatury. Zewnętrzne klawiatury i myszy mogą być również używane do wybudzania laptopa z systemem Windows 10 ze snu, ale często okaże się, że nic nie robią. Może to być problem sprzętowy lub problem z oprogramowaniem. Niezależnie od tego, oto, co musisz zrobić, jeśli chcesz obudzić laptopa z systemem Windows 10 ze snu z zewnętrznej klawiatury. Pamiętaj, że jeśli wystąpi problem ze sprzętem uniemożliwiający wybudzenie systemu, być może będziesz musiał kupić nowy lub dodatkowy sprzęt.

Sprawdź urządzenia do wybudzania systemu

Upewnij się, że klawiatura zewnętrzna, której chcesz użyć do wybudzania laptopa z systemem Windows 10, jest do niej podłączona. Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i uruchom następujące polecenia.

powercfg/devicequery wake_programmable

To polecenie zwróci listę wszystkich urządzeń, które mogą wybudzić system ze stanu uśpienia. Jeśli widzisz swoją klawiaturę na liście, może ona rzeczywiście obudzić system. Jeśli go nie widzisz, prawdopodobnie oznacza to, że napotkałeś barierę sprzętową. Jedną z rzeczy, które możesz wypróbować i wiadomo, że pomaga, jest podłączenie zewnętrznej klawiatury do systemu przez koncentrator USB, który ma własne źródło zasilania, tj. Koncentrator USB nie wyłącza się, gdy system przechodzi w tryb uśpienia. Uruchom polecenie ponownie i zobacz, czy pojawi się klawiatura.

  Jak konwertować pliki do formatu PDF w systemie Windows 10

Jeśli nie wiesz, jak nazywa się Twoja klawiatura zewnętrzna, otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń opcję Klawiatury. Możesz odłączyć / ponownie podłączyć klawiaturę, aby zobaczyć, które urządzenie znika i określić jego nazwę w prostym procesie eliminacji.

Włącz wybudzanie systemu z klawiatury

Jeśli twoja klawiatura jest wyświetlana po uruchomieniu powyższego polecenia, ale nie wybudza systemu ze stanu uśpienia, możliwe, że nie ma uprawnień do wybudzania systemu ze stanu uśpienia. Aby sprawdzić, które urządzenia mogą budzić system ze stanu uśpienia, uruchom następujące polecenie. Jeśli twojej klawiatury nie ma na liście, musisz pozwolić jej wybudzić system ze stanu uśpienia.

powercfg /devicequery wake_armed

Aby to zrobić, uruchom poniższe polecenie i zamień „Nazwa klawiatury” na nazwę klawiatury, tak jak pokazano po uruchomieniu pierwszego polecenia. Upewnij się, że nazwa klawiatury została umieszczona w cudzysłowie. Gdy to zrobisz, klawiatura powinna być w stanie wybudzić laptopa ze snu.

powercfg /deviceenablewake "Keyboard name"

Jeśli korzystanie z koncentratora USB z własnym źródłem zasilania nadal nie pozwala na wybudzenie systemu ze stanu uśpienia za pomocą klawiatury zewnętrznej, jest bardzo prawdopodobne, że klawiatura nie obsługuje tej funkcji. Będziesz musiał kupić taki, który to robi.

  6 najlepszych aplikacji pogodowych dla systemu Windows 10

x