Jak doładować swój wynik Reddit Karma i pozostawić trwały wpływ

Czy jesteś stałym i aktywnym użytkownikiem Reddita? Możesz skupić się na swoim wyniku karmy Reddit, aby uzyskać widoczność i wiarygodność.

Reddit zawsze był wyjątkową platformą w przestrzeni mediów społecznościowych. To forum internetowe ma dużą społeczność, która omawia i debatuje na różne tematy. Jeśli należysz do jego społeczności, musisz znać wynik karmy Reddit.

Jest to fascynująca funkcja Reddit, o której większość użytkowników nie ma jasnego pojęcia. W tym przewodniku po karmie na Reddit dowiemy się o niej szczegółowo, wraz z jej rodzajami, korzyściami, sposobami na zwiększenie punktów karmy i jak uniknąć kary.

Co to jest wynik Reddit Karma?

Wynik karmy Reddit nie ma nic wspólnego z twoją prawdziwą karmą. Jest to system punktowy, który pokazuje zaangażowanie i popularność użytkownika w społeczności. Jeśli ktoś ma wysoki wynik karmy, oznacza to, że posty i komentarze tego użytkownika są lubiane.

Z drugiej strony ludzie z niskim lub ujemnym wynikiem karmy oznaczają nieistotność ich interakcji. Punktacja karmy jest czymś, co nie wygasa. Możesz więc zbierać kumulujące się wyniki karmy, które można wykorzystać do ostatniego dnia korzystania z Reddita.

Rodzaje Reddit Karma Point

Istnieją różne rodzaje punktów karmy, które otrzymujesz na Reddit, które przyczyniają się do twojego wyniku karmy:

# 1. Post Karma

Reddit ma ogromną bazę użytkowników, a ludzie natychmiast reagują na posty, które uznają za przydatne. Dlatego postkarma jest uważana za najbardziej wpływową kategorię punktacji. Jest to reprezentacja w czasie rzeczywistym kombinacji głosów pozytywnych i negatywnych, które otrzymały Twoje posty Reddit. Głosy pozytywne tworzą Twój wynik, a liczba głosów negatywnych go obniża.

To, czy twoja karma postowa wzrośnie, czy spadnie, zależy wyłącznie od tego, jak rozumiesz subreddit. Powinieneś poświęcić trochę czasu przed opublikowaniem posta i upewnić się, że post jest wyjątkowy. Opublikowanie czegoś nieaktualnego, niepowiązanego, irytującego lub obraźliwego może obniżyć Twój wynik.

Możesz także zdobyć punkty karmy poprzez karmę komentarzy. Kiedy komentujesz post, otrzymane głosy za i przeciw są liczone, aby wygenerować ogólny wynik karmy. Zanim skomentujesz, bądź ostrożny i zastanów się, jak inni zareagują na Twój komentarz.

Jeśli post nie obejmuje ważnego punktu na ten temat, powinieneś rozważyć poruszenie tego w swoim komentarzu. To może pomóc ci zwiększyć swój wynik karmy. Co więcej, chwalenie oryginalnego plakatu lub powiedzenie czegoś miłego o poście może sprawić, że Twój komentarz zyska kilka głosów.

#3. Nagrodzony i Nagrodzony Karma

Oprócz powyższych typów istnieje jeszcze jeden rodzaj punktów karmy, który jest związany z nagrodami. Jeśli użytkownik otrzyma lub wręczy nagrody, może zdobyć trochę punktów karmy.

Gdy ktoś zdecyduje się wręczyć nagrodę, taką jak ikony, odznaki premium i dostęp do korzyści Premium Reddit, otrzymuje punkt karmy Awarder. Odbiorca otrzymuje punkty Awardee. Jednak osoba przyznająca nagrodę musi kupić te nagrody za monety Reddit.

Najlepsze strategie, aby uzyskać wynik Reddit Karma

Tworzenie wysokiej jakości i angażujących treści

Praktyczną zasadą jest publikowanie nowych i interesujących treści, które spodobają się innym. Upewnij się, że Twoje posty są pouczające, dowcipne lub dobrze zaplanowane. Również twoje posty powinny być odpowiednie. Jeśli społeczność nie może połączyć się z Twoimi postami lub komentarzami, nie będzie zawracać sobie głowy ich głosowaniem.

Angażuj się w sensowne dyskusje

Nie ograniczaj swojego wkładu w Reddit do publikowania własnych zgłoszeń. Możesz udowodnić, że jesteś bardziej użyteczny i godny wysokiego wyniku karmy, komentując posty innych i uatrakcyjniając rozmowy.

Aktywne komentowanie postów na Reddicie sprawia, że ​​inni też się Tobą interesują. Mogą sprawdzić, co publikujesz i poważnie potraktować Twoje komentarze, gdy następnym razem się z tym zetkną. Jeśli otrzymasz pozytywną opinię od nieznanego użytkownika, możesz podziękować mu w odpowiedzi i rozpocząć z nim rozmowę.

Im więcej osób przegląda Twoje posty i komentarze, tym większa szansa na zdobycie pozytywnych opinii. Reddit jest pełen niszowych subredditów skierowanych do wyspecjalizowanych społeczności. Jeśli chcesz zdobyć więcej punktów karmy, powinieneś skupić się na popularnych subredditach, takich jak r/funny, które mają dużą bazę obserwujących.

Jeśli uda ci się przyciągnąć tam członków, na pewno zdobędziesz wiele pozytywnych opinii. Jeśli jednak masz czas, możesz również utrzymać obecność w subredditach z mniejszą publicznością. Stamtąd możesz również spodziewać się powolnego, ale stałego punktowania.

Brak widoczności jest często największą przeszkodą w uzyskaniu wysokiego wyniku karmy. Nawet twój najlepszy komentarz lub post może zostać pogrzebany, jeśli nie ma wystarczającej liczby odbiorców, aby to zauważyć. Dlatego lepiej jest komentować nowe lub wschodzące posty lub posty na popularne tematy. W ten sposób możesz uzyskać maksymalną widoczność, co prowadzi do większej liczby punktów karmy.

Bądź aktywny w r/FreeKarma4U

Dla użytkowników Reddit, którzy chcą zwiększyć swój wynik karmy, istnieje kilka dedykowanych subredditów. Jednym z nich jest r/FreeKarma4U. Wszystko, co zostanie opublikowane na tym subreddicie, zostanie automatycznie ocenione przez innych członków.

Oczekuje się również, że przegłosujesz posty i komentarze przesłane tutaj. Tego rodzaju niewypowiedziana umowa działa jako sytuacja korzystna dla każdego Redditora, który chce zobaczyć wzrost swojego wyniku karmy.

Publikuj w godzinach szczytu

Jeśli możesz sprawić, by Twój post był widoczny dla maksymalnej liczby użytkowników, masz dużą szansę na uzyskanie pozytywnych głosów. Postaraj się publikować między 6:00 a 8:00 czasu wschodniego w sobotę, niedzielę i poniedziałek, aby uzyskać maksymalną widoczność i interakcję. Ponieważ ludzie z całego świata korzystają z Reddita, to okno jest zwieńczeniem godzin szczytu dla różnych krajów.

Użyj r/AskReddit, aby zadawać pytania otwarte

Podczas gdy większość subredditów jest zorientowana tematycznie, r/AskReddit to forum pytań i odpowiedzi, na którym każdy może wnieść swój wkład. Tutaj możesz zadawać pytania na prawie każdy temat. Zadając dobre pytanie, możesz zdobyć wiele głosów pozytywnych od użytkowników. Możesz nawet odpowiadać na pytania zadawane przez innych i zbierać karmę z komentarzy, aby uzyskać zdrowy wynik karmy.

Jak obliczany jest wynik karmy

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokładnie obliczany jest Twój wynik karmy, masz pecha. Reddit nie ujawnia algorytmu obliczania wyniku karmy swoich użytkowników. Zgodnie z powszechnym poglądem, Twój wynik karmy jest bezpośrednio powiązany z pozytywnymi ocenami Twoich postów lub komentarzy.

Jednak to nie jest tak, że jeden głos w górę liczy się jako jeden punkt karmy. W rzeczywistości, im więcej głosów uzyskasz, tym mniej punktów karmy zostanie dodanych do twojego konta. Na przykład, jeśli jesteś nowy w Reddit i zacząłeś ostatnio zdobywać punkty karmy, może się wydawać, że każdy głos pozytywny dodaje jeden punkt do wyniku karmy.

Ale kiedy zbierzesz dużą liczbę głosów za komentarze, na przykład 5000 lub coś w tym rodzaju, wzrost wyniku będzie wolniejszy. Zwróć też uwagę, że punkty karmy są przyznawane na ruchomej skali — im więcej masz punktów karmy, tym mniej punktów zostanie dodanych za tę samą liczbę głosów pozytywnych w porównaniu z tym, co otrzymywałeś, rozpoczynając podróż Reddit.

Dzieje się tak, ponieważ algorytm Reddit ma na celu zniechęcenie spamerów. Z tego samego powodu Redditorzy, którzy często odświeżają swoją stronę profilową, mogą zauważyć duże wahania punktów karmy.

Jak głosy za i przeciw wpływają na Twój wynik karmy

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, dokładny algorytm używany przez Reddit do obliczania wyników karmy nie jest publicznie ujawniany. Dlatego nikt nie jest w stanie dokładnie określić wpływu każdego pozytywnego lub negatywnego wyniku na Twój wynik karmy.

Co więcej, Reddit jest również znany z fuzzingu głosów, co oznacza, że ​​liczby głosów za i przeciw wyświetlane pod Twoim postem lub komentarzem nie zawsze odzwierciedlają dokładną liczbę głosów, które faktycznie otrzymałeś.

Kiedy Redditorzy głosują na Twój post lub komentarz, zdecydowanie pozytywnie wpływa to na Twój wynik karmy. W ten sposób każdy upvote dodaje pewne punkty karmy do twojego postu lub karmy komentarzy, w zależności od wkładu. Dokładna ilość karmy zdobytej za głosowanie nie jest publicznie ujawniana przez Reddit.

Podobnie, gdy otrzymasz minus za swój post lub komentarz, ma to negatywny wpływ na Twój wynik karmy. Z każdym głosowaniem w dół, pewna ilość punktów karmy jest odejmowana od karmy za post lub karmę za komentarze. Podobnie jak dokładna wartość upvote, Reddit nigdy nie ujawnia dokładnego odliczenia punktów z powodu głosów przeciwnych.

Korzyści z posiadania dobrego wyniku Reddit Karma

Wiele artykułów sugeruje, że nie ma praktycznych korzyści z posiadania dobrego wyniku karmy Rddt, a zatem nie powinieneś biegać po zwiększeniu wyniku karmy na tej platformie społecznościowej. Cóż, to nie jest poprawne. Chociaż nie ma to żadnej rzeczywistej wartości, zawsze możesz uzyskać następujące korzyści na Reddit, aby uzyskać dobry wynik karmy.

Zwiększona widoczność

Wyższy wynik karmy oznacza większą widoczność Twoich postów i komentarzy. Jeśli masz wyższy wynik karmy, Twoje posty i komentarze częściej pojawiają się nad innymi postami i komentarzami.

Zdobądź uznanie i wiarygodność

Dobry wynik karmy oznacza, że ​​jesteś zaufanym członkiem społeczności Reddit. Dla innych użytkowników twoja wysoka karma jest oznaką twojej wiedzy. W związku z tym będą bardziej cenić twoje komentarze i mogą również głosować.

Nowe szanse

Z dobrym wynikiem karmy uzyskasz dostęp do subredditów z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi punktów karmy. Niektóre subreddity przyznają uprawnienia moderacyjne Redditorom z wysokimi wynikami karmy.

Nieograniczone komentowanie i publikowanie

Chociaż ludzie nie są w stanie publikować nieograniczonej liczby postów i komentarzy z niskimi wynikami karmy, mogą to robić z dużą ilością punktów Reddit Karma.

Jak uniknąć utraty wyniku Reddit Karma

Unikaj spamowania i autopromocji

Jako społeczność społecznościowa Reddit zabrania spamowania i nadmiernej autopromocji. Pisząc tutaj, powinieneś skupić się na autentycznych postach, zamiast promować tylko własne treści lub produkty.

Uczestnictwo w wartościowych dyskusjach i dzielenie się istotnymi informacjami pomoże Ci uzyskać więcej punktów karmy, a ciągłe promowanie się spowoduje utratę punktów karmy.

Powiedz „nie” negatywnym/lekceważącym treściom

Reddit to społeczność, która ceni i oczekuje wzajemnego szacunku od każdego ze swoich członków.

Jeśli Twój post szerzy nienawiść do innych osób lub grup, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz negatywnie oceniony przez Redditorów, którzy nie zgadzają się z Twoim punktem widzenia. Chociaż możesz publikować niepopularne opinie, musisz być przygotowany na konsekwencje.

Zawsze przestrzegaj zasad subredditów

Aby wziąć udział w subreddicie, musisz przestrzegać jego własnego zestawu zasad, bez względu na to, jak absurdalne mogą ci się one wydawać. Na przykład możesz publikować tylko linki do zdjęć lub filmów w niektórych subredditach. Jeśli chcesz uniknąć krytyki za opublikowanie czegoś niechcianego na subreddicie, dokładnie zapoznaj się z warunkami tego subreddita przed opublikowaniem.

Unikaj manipulacji głosowaniem

Manipulowanie głosami jest surowo zabronione na Reddit, więc powinieneś trzymać się od tego z daleka. Obejmuje to proszenie innych członków o zagłosowanie na Twój post lub komentarz, utworzenie wielu kont w celu zagłosowania na Twoje treści lub udział w handlu głosami. Działania te mogą skutkować znacznym spadkiem punktów karmy, a nawet banem na Reddicie.

Spróbuj zrozumieć swoich odbiorców

Każdy subreddit ma unikalną publiczność, która szuka określonego rodzaju treści. Powinieneś poświęcić swój czas na właściwe zrozumienie ich zainteresowań i odpowiednio wnieść swój wkład. Jeśli możesz publikować posty zgodnie z gustem społeczności, nikt nie będzie odrzucał Twojego postu, nawet jeśli nie będzie go popierał.

Wniosek

Chociaż wynik karmy Reddit nie ma żadnego wpływu na prawdziwe życie, ma on ogromne znaczenie dla zwykłych użytkowników tej platformy. Jest to nie tylko symboliczne przedstawienie Twojej wiarygodności, ale także pokazuje Twoją wartość jako aktywnego współtwórcy Reddit.

Skoro już wiesz, jak zdobyć więcej punktów karmy, na co czekasz? Zacznij stosować te podejścia do autentycznych i znaczących interakcji. Kiedy zaczniesz pielęgnować w sobie poczucie społeczności Reddit, możesz uzyskać wysoki wynik karmy.

Jeśli jesteś bardzo aktywny na różnych platformach społecznościowych, musisz być świadomy ataków Clickjacking.