01/26/2022

Jak dostosować ekran główny Google TV

Udostępnij teraz w social media:

Przejście z Android TV na Google TV przyniosło ogromną zmianę w funkcjonowaniu ekranu głównego. Skupiamy się na rekomendacjach i wyświetlaniu treści z usług przesyłania strumieniowego. Pokażemy Ci, jak dostosować ekran główny na urządzeniach takich jak Chromecast z Google TV.

Istnieją trzy sposoby dostosowania ekranu głównego Google TV. Po pierwsze, możesz zmienić kolejność aplikacji i gier, aby umieścić ulubione z przodu i na środku. Po drugie, możesz udostępniać Google usługi strumieniowe, za które płacisz. Wreszcie możemy całkowicie wyłączyć rekomendacje.

Zmień i uporządkuj swoje ulubione aplikacje Google TV

Zainstalowane aplikacje i gry są wyświetlane w rzędzie na kartach „Dla Ciebie” i „Aplikacje”. Bez rozwijania pełnej listy można wyświetlić tylko 12 aplikacji i gier. Dobrym pomysłem jest umieszczenie ulubionych na początku kolejki.

Aby zmienić układ ulubionych, przejdź do wiersza „Twoje aplikacje” i zaznacz aplikację lub grę, którą chcesz przenieść. Wybierz „Zobacz wszystko”, aby zobaczyć pełną listę, jeśli Twoja aplikacja się nie wyświetla.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony Arc w systemie Linux

Teraz przytrzymaj przycisk „Wybierz” lub „Enter” na pilocie przez kilka sekund.

zaznacz aplikację

Pojawi się wyskakujące menu z kilkoma opcjami, wybierz „Przenieś”.

wybierz przenieś

Możesz teraz użyć pada kierunkowego na pilocie, aby przesunąć skrót do aplikacji w lewo lub w prawo. Przesuń go w lewo, aby znalazł się na początku listy.

przenieś aplikację w rzędzie

Gdy skrót do aplikacji znajdzie się w żądanym miejscu, kliknij przycisk „Wybierz” lub „Enter” na pilocie, aby potwierdzić. Nadal będziesz w trybie zmiany kolejności aplikacji. Wybierz inną aplikację, aby ją przenieść, lub dotknij przycisku „Wstecz” na pilocie, aby zakończyć.

tryb aranżacji aplikacji

Jeśli przenosisz aplikacje z pełnej listy aplikacji, pamiętaj, że podświetlone wiersze wskazują aplikacje i gry, które pojawią się bez wybierania opcji „Zobacz wszystko”.

pierwsze dwa rzędy

Uzyskaj lepsze rekomendacje filmów i programów telewizyjnych w Google TV

Zalecenia na ekranie głównym Google TV uwzględniają kilka rzeczy. Najpierw usługi wybrane podczas pierwszej konfiguracji urządzenia. Po drugie, filmy i programy telewizyjne dodane do listy obserwowanych i ocenione. Na koniec sugestie Google, których nie możesz kontrolować.

Sprawdź -   Jak skonfigurować i używać aplikacji Microsoft Family Safety

Aby wprowadzić zmiany w usługach, które subskrybujesz, przejdź do karty „Dla Ciebie” u góry ekranu głównego.

przejdź do zakładki dla Ciebie

Teraz przewiń do samego dołu karty i wybierz „Uzyskaj lepsze rekomendacje”.

wybierz, aby uzyskać lepsze rekomendacje

Możesz teraz włączać i wyłączać przełączniki dla różnych dostępnych usług. Usługi przesyłania strumieniowego u góry ekranu są połączone z kontem Google i można je usunąć za pomocą Strona internetowa Google.

włączać i wyłączać usługi

Następną rzeczą, którą możemy zrobić, jest dodanie filmów i programów telewizyjnych do listy obserwowanych i ocenianie tytułów. Treści do listy obserwowanych można dodawać za pomocą wyszukiwarki Google na dowolnym urządzeniu.

Aby dodać coś do listy obserwowanych z poziomu samego urządzenia Google TV, najpierw zaznacz film lub program telewizyjny i przytrzymaj przycisk „Wybierz” lub „Enter” na pilocie.

najlepszy program lub film

Spowoduje to wyświetlenie menu z kilkoma opcjami, z których jedna to „Dodaj do listy obserwowanych”.

wybierz dodaj do listy obserwowanych

W tym samym menu zobaczysz opcje „Obejrzałem”, „Podoba mi się” i „Nie podoba mi się”. Możesz ich również użyć do dostrojenia zaleceń.

Sprawdź -   Jak zainstalować GNU Octave w systemie Linux

więcej opcji dotyczących treści

Jeśli zrobisz to wystarczająco długo, zalecenia staną się lepsze.

Włącz tryb samych aplikacji w Google TV

Ekran główny Google TV jest w większości wypełniony rekomendacjami, ale można je prawie całkowicie wyłączyć. W trybie „Tylko aplikacje” wszystko sprowadza się do wiersza Najciekawsze i wiersza „Twoje aplikacje”.

Najpierw wybierz ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.

wybierz ikonę profilu

Wybierz „Ustawienia” z wyskakującego menu.

wybierz ustawienia

Następnie w menu kliknij „Konta i logowanie”.

wybierz konta i zaloguj się

Wybierz swoje konto Google (konto odpowiedzialne za ekran główny).

wybierz swoje konto Google

Przewiń w dół i włącz „Tryb tylko aplikacji”.

przełącz tryb tylko aplikacji

Pojawi się ekran potwierdzenia z informacją, że ten tryb spowoduje ukrycie rekomendacji Google i możliwości korzystania z funkcji listy obserwowanych. Nie będziesz też mieć dostępu do żadnych treści kupionych w Filmach Google Play lub Asystencie Google. Wybierz „Kontynuuj”, aby kontynuować.

kontyntynuj

Twój ekran główny Google TV będzie teraz wyglądał następująco:

tylko tryb aplikacji

Chociaż nie jest tak konfigurowalny jak Android TV, ekran główny Google TV może być lepszy, im częściej go używasz. Mamy nadzieję, że te opcje dostosowywania mogą pomóc.

x