Jak dostosować ekran główny konsoli Nintendo Switch

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli masz dużo gier na Nintendo Switch, nawigacja po ekranie głównym może być trudna. Istnieje kilka sposobów na dostosowanie konsoli Nintendo Switch, aby uniknąć bałaganu i uporządkować bibliotekę gier. Oto jak.

Ekran główny konsoli Nintendo Switch

Mimo że został wydany w 2017 roku, Nintendo Switch nadal ma minimalne opcje dostosowywania w porównaniu z innymi nowoczesnymi urządzeniami. Switch nadal nie oferuje niestandardowych tapet ani motywów generowanych przez użytkowników. Nie obsługuje również folderów ani kategorii, które Nintendo ostatecznie dodało do Nintendo 3DS i Wii U. Z tego powodu, jeśli posiadasz wiele gier, ekran główny może się bardzo szybko zagracić.

Jest jednak kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby ekran główny wyglądał na bardziej zorganizowany i dostosował go do swoich upodobań. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Sortowanie i zamawianie gier

Domyślnie 12 gier wyświetlanych na ekranie głównym to 12 ostatnio granych, zainstalowanych lub wstawionych do Switcha gier. Obecnie nie ma możliwości ręcznego rozmieszczenia tych gier poza otwarciem gry w celu przesunięcia jej na początek ekranu lub przełączeniem włożonej kasety w konsoli.

  Dwa sposoby uzyskania autokorekty w Google Chrome

Ikona przełączania wszystkich programów

Jeśli jednak zgromadziłeś więcej niż tuzin gier w swojej bibliotece, przewijanie do końca w prawo od ekranu głównego prowadzi do menu „Wszystkie programy”, które pokazuje wszystkie posiadane i pobrane tytuły w postaci siatki.

Przełącz siatkę gier

Z tego miejsca masz kilka opcji sortowania wszystkich gier w swojej bibliotece, do których możesz uzyskać dostęp, naciskając klawisz R na konsoli. Możesz sortować według:

Ostatnio odtwarzane: Podobny do sposobu sortowania domyślnego ekranu głównego.
Najdłuższy czas gry: to posortuje gry według tego, jak długo w nie grałeś. Gry, w które nigdy nie grałeś, są automatycznie umieszczane na dole listy.
Tytuł: To posortuje wszystkie programy w porządku alfabetycznym.
Wydawca: spowoduje to posortowanie tytułów według nazwy wydawcy w porządku alfabetycznym. Wydawcę tytułu możesz zobaczyć, naciskając przycisk plusa przy grze w menu.

Usuwanie rzadko granych gier

Ponieważ liczba gier często trafia do sprzedaży, istnieje duża szansa, że ​​masz przynajmniej kilka gier, w które już nie grasz lub rzadko grasz. Innym sposobem na usprawnienie listy gier jest usunięcie rzadko używanych gier z przełącznika i uporządkowanie listy gier. Ma to tę zaletę, że zwalnia miejsce w pamięci wewnętrznej lub na karcie microSD.

  Jak udostępniać i zarządzać plikami Microsoft Teams w kanale

Możesz to zrobić tylko w przypadku tytułów cyfrowych, które zostały pobrane z Nintendo eShop. Oto jak usunąć tytuł z Switcha:

Wybierz grę na ekranie głównym lub w „All Software”.
Naciśnij przycisk „+” po prawej stronie joysticka, aby wyświetlić menu.
Z menu gry wybierz „Zarządzaj oprogramowaniem” po lewej stronie.
Wybierz „Usuń oprogramowanie”.

Zarządzanie oprogramowaniem Nintendo Switch

Spowoduje to usunięcie tytułu z biblioteki i ekranu głównego. Nie powoduje to jednak usunięcia gry z Twojego konta, ponieważ Twoje zakupy będą nadal powiązane z Twoim profilem Nintendo. Nadal możesz dodać tytuł z powrotem do swojego Switcha w dowolnym momencie, przechodząc do eShop, klikając swój profil w prawym górnym rogu i wybierając „Pobierz ponownie” z menu. Stąd możesz pobrać dowolne gry, które posiadasz, ale których aktualnie nie ma w Twoim systemie.

Zmiana motywu tła i domu

Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, aby dostosować ekran główny przełącznika, jest zmiana tła i motywu głównego.

  Jak wysłać dowolną aplikację na Linuksa do zasobnika systemowego

Na ekranie głównym wybierz przycisk „Ustawienia systemu” u dołu. Wybierz opcję „Motyw” po lewej stronie ekranu. W tym miejscu możesz wybierać spośród dostępnych motywów dla przełącznika: Podstawowa biel i Podstawowa czerń.

Ustawienia tła Nintendo Switch

Na początku 2020 roku Switch oferuje tylko te dwa motywy. Po prostu decydujesz, czy chcesz mieć ciemny, czy jasny motyw.

Jednak zarówno Nintendo 3DS, jak i Wii U w końcu uzyskały wsparcie dla kupowania i pobierania motywów, więc Switch prawdopodobnie otrzyma tę funkcję również w przyszłości. Bądź na bieżąco z aktualizacjami oprogramowania układowego Switcha.

x