Jak Generative AI Search zmienia wyszukiwarki

Wyszukiwanie generatywne AI to kolejna iteracja wyszukiwania online, jakie znamy z Yahoo.com, Google.com, Bing.com i innych.

Sztuczna inteligencja (AI) ma wpływ na nasze życie od czasu wprowadzenia osobistych asystentów AI na urządzenia mobilne, takich jak Cortana, Siri, Asystent Google, Alexa itp. Korzystanie ze sztucznej inteligencji na urządzeniach Internetu rzeczy (IoT); możesz kontrolować wiele rzeczy w domu i miejscu pracy.

Następnie sztuczna inteligencja weszła do branży produkcji multimediów, aby tworzyć treści, takie jak obrazy, wideo, audio i tekst ze słów kluczowych lub instrukcji. Obecnie zaawansowane AI mogą edytować treści, takie jak wideo i audio, do perfekcji. Krótko mówiąc, AI jest wszędzie. Dlatego ten dzień nie jest daleko, kiedy zobaczysz, jak sztuczna inteligencja wpływa na wyszukiwanie treści w sieci WWW.

Aby zrozumieć koncepcję wyszukiwania generatywnej sztucznej inteligencji, musisz najpierw zrozumieć, czym jest generatywna sztuczna inteligencja. Taka sztuczna inteligencja po prostu tworzy treści, takie jak tekst, obrazy, dźwięk, kod programu itp. Z przykładowej zawartości.

Deweloperzy szkolą generatywną sztuczną inteligencję, aby rozumiała naturalne treści w języku maszynowym za pomocą modeli uczenia maszynowego (ML). Takie AI mogą być nadzorowane, nienadzorowane lub częściowo nadzorowane.

Generatywne modele AI

Generatywna sztuczna inteligencja wykorzystuje różne modele ML do szkolenia programu AI, chatbota lub wirtualnego asystenta. Niektóre z tych modeli i ich wyniki przedstawiono poniżej:

Generatywne Vs. Model dyskryminacyjny

W dyskryminacyjnym modelu szkolenia AI osoba nadzorująca szkoli sztuczną inteligencję, aby nauczyła się różnic między dwoma lub więcej obiektami w próbce wejściowej. Na przykład, jeśli dostarczysz AI 10 obrazów 10 różnych zwierząt jako dane wejściowe, bazowy model dyskryminacyjny pomoże jej pomyślnie rozróżnić wszystkie zwierzęta.

Z drugiej strony model generatywny pomaga sztucznej inteligencji tworzyć obiekty odnoszące się do przykładowych danych z częściowym nadzorem lub bez nadzoru. Generatywny model uczenia maszynowego pomaga sztucznej inteligencji zrozumieć dane wejściowe i zachować zrozumienie w pamięci sieci neuronowej, aby mogła wykorzystać to doświadczenie w przyszłości, jeśli pojawi się podobne wyzwanie.

Generatywne sieci kontradyktoryjne (GAN)

Ten algorytm uczenia maszynowego łączy modele generatywne i dyskryminacyjne na potrzeby szkolenia AI. Tutaj model generatywny tworzy próbki z wektorów wejściowych, takich jak słowa kluczowe, pytania itp.

Następnie model dyskryminacyjny musi określić, czy utworzona próbka jest fałszywa, czy oryginalna. Jeśli jest fałszywy, model generatywny przerabia zadanie, aby utworzyć kolejny wynik dla modelu dyskryminacyjnego. Trwa to w iteracjach, dopóki model generatywny nie będzie mógł tworzyć podróbek, których model dyskryminacyjny nie może już odróżnić od oryginalnych danych wejściowych.

Modele oparte na transformatorach

Modele transformatorów dla ML to głębokie sieci neuronowe, które analizują wektory wejściowe sekwencja po sekwencji. Następnie przewiduje, jaki może być wynik. Na przykład, jeśli przedstawisz transformatorowi serię niepowiązanych ze sobą słów, przeanalizuje on słowa i spróbuje przewidzieć poprzednie lub kolejne słowa, które mogą wypełnić puste miejsca i przekształcić niepowiązane słowa w sensowne zdania.

W transformatorze koder wyodrębnia wszystkie cechy lub punkty danych z sekwencji wejściowej i konwertuje je na wektory wejściowe. Następnie dekoder analizuje wektory wejściowe, tworzy kontekst z danych i tworzy sekwencję wyjściową.

Istnieje wiele udanych modeli sztucznej inteligencji opartych na transformatorach, takich jak te opisane poniżej:

 • Generatywny wstępnie wyszkolony model transformatora 3, znany również jako ChatGPT
 • Model językowy dla aplikacji dialogowych, znany również jako LaMDA, zbudowany na Google Transformer

Korzystając ze wszystkich powyższych modeli, programiści AI z powodzeniem stworzyli wiele funkcjonalnych generatywnych programów AI, które mogą wykonywać lub wytwarzać następujące elementy z prostych danych wejściowych, takich jak obrazy, teksty, opisy, dźwięk itp.:

 • Generowanie obrazów ludzi, które nie istnieją, poprzez odwoływanie się do danych wejściowych z witryn internetowych, czasopism, wyszukiwarki grafiki Google itp.
 • Generuj rzeczywiste obrazy ze szkiców
 • Przenieś artystyczny lub kreatywny styl z jednej sztuki do drugiej
 • Syntetyzowanie tomografii komputerowej z MRI jako danych wejściowych
 • Dall-e AI OpenAI może tworzyć wyjątkowe obrazy tylko z tekstów
 • Sztuczna inteligencja DeepMind, Amazon Polly itp. może tworzyć ludzkie przemówienia z tekstów
 • AI Music, przejęta przez Apple, może przekształcać muzykę publiczną wolną od praw autorskich w ścieżki dźwiękowe

Teraz generatywne wyszukiwanie AI to połączenie wszystkich tych narzędzi i technologii AI w celu przedstawienia dokładnych treści z sieci. Dzięki takim możliwościom wyszukiwania opartym na sztucznej inteligencji nie musisz przeszukiwać milionów sugestii stworzonych przez wyszukiwarki Google, Bing, Yahoo itp.

Wyszukiwanie generatywne AI zaprezentuje Ci gotowość do publikowania lub konsumowania treści ze źródeł internetowych z różnymi obsługiwanymi treściami, takimi jak obrazy, filmy i tekst na jednym ekranie, tak jak działa ChatGPT.

Wyszukiwarka internetowa, jaką znamy od czasu uruchomienia wyszukiwarki Archie 10 września 1990 r., ulegnie całkowitej zmianie, jeśli wyszukiwanie generatywne AI stanie się popularne i łatwo dostępne.

Regularne wyszukiwanie w Internecie to ręczny proces wyszukiwania online. Tutaj musisz wpisać pytanie lub słowo kluczowe w polu wyszukiwania wyszukiwarki. Dostawcy wyszukiwarek, tacy jak Google, Yahoo, Bing itp., ważą wynikowe strony internetowe zawierające żądaną treść zgodnie z pewną zastrzeżoną logiką.

Na przykład autorytet witryny w danej niszy, czytelnictwo, jakość strony internetowej itp. Następnie wyszukiwarka przypisuje każdej witrynie rangę na podstawie wyszukiwania i pokazuje wszystkie witryny zgodnie z ich rankingiem. Na przykład witryna z pierwszą pozycją pojawi się na górze stron wyników wyszukiwania.

Krótko mówiąc, zwykłe wyszukiwarki internetowe nie tworzą treści. Po prostu syndykują treści z kilku stron internetowych. Kliknięcie wyniku wyszukiwania powoduje przejście bezpośrednio do określonej witryny internetowej.

Jednak wraz z uruchomieniem wyszukiwania generatywnego otrzymasz ograniczoną zawartość. Bazowa sztuczna inteligencja przeanalizuje wszystkie wyniki wyszukiwania, wygeneruje niestandardową treść i wyświetli ją za pomocą przeglądarki internetowej. Mogą istnieć linki do źródeł, z których generatywna sztuczna inteligencja stworzyła wyświetlaną zawartość.

Jeśli wyszukiwanie generatywne AI stanie się nową normą wyszukiwania online, możesz spodziewać się następujących dodatkowych różnic:

 • Treść wyjściowa zapytania wyszukiwania będzie w dużym stopniu zależała od polaryzacji firmy, która stworzyła generatywny model wyszukiwania AI
 • Niektóre szkoły preferują narzędzie do wyszukiwania generatywnej sztucznej inteligencji XYZ zamiast narzędzia ABC. W związku z tym będzie rosła anomalia w pracach opartych na wyszukiwaniu online
 • Takie narzędzia wyszukiwania mogą czasami wyświetlać podobne treści, a wydawca może ryzykować umieszczenie plagiatowanych treści na swojej stronie internetowej
 • Wynik wyszukiwania stanie się intuicyjny i wypełniony powiązanymi treściami w różnych formach, takich jak teksty, obrazy, wideo, audio i tak dalej
 • Przestaniesz odwiedzać strony internetowe i wchodzić w interakcje z reklamami internetowymi, jeśli otrzymasz treść w interfejsie podobnym do ChatGPT, w którym nie ma rozpraszaczy
 • Twój wysiłek związany z wyszukiwaniem online drastycznie spadnie. Nie musisz już czytać kilku stron internetowych i komponować własnych treści
 • Twórcy sztucznej inteligencji opracują nowe reklamy internetowe oparte na sztucznej inteligencji i inne modele przychodów, aby zwiększyć swoje zyski operacyjne
 • Wyszukiwanie w Internecie będzie mniej rozpraszające, więc jakość wyszukiwania może znacznie spaść
 • Musisz zatrudnić utalentowanych i doświadczonych specjalistów ds. badań online i analityków danych do analizy treści tworzonych przez sztuczną inteligencję, zanim będzie można ich używać do celów komercyjnych
 • Nie ma jasnych wytycznych, w jaki sposób takie wyszukiwanie w witrynie oparte na sztucznej inteligencji zostanie połączone z witryną źródłową i przysporzy tym witrynom pewnego uznania. Ponieważ te AI nie mogą generować treści bez polegania na treściach referencyjnych

Następnie zbadamy wpływ generatywnego wyszukiwania AI na wyszukiwarki.

Wpływ generatywnego wyszukiwania AI na wyszukiwarki

Dowiedz się poniżej, w jaki sposób postęp generatywnego wyszukiwania AI może wpłynąć na konwencjonalne wyszukiwarki:

 • Popularność gigantów wyszukiwania, takich jak Google, Yahoo, DuckDuckGo i Brave, znacznie spadnie
 • Przychody z reklam pobieranych z wyszukiwarek również znacznie spadną
 • Wpłynie to na bezpłatne i uczciwe wyniki wyszukiwania w Internecie i pojawi się nowy strumień przychodów, w którym właściciele witryn będą płacić dostawcom generatywnej sztucznej inteligencji za wyświetlanie treści z ich stron
 • Odwiedzanie stron internetowych znacznie się zmniejszy, ponieważ użytkownicy otrzymają potrzebne treści na innej stronie internetowej

Teraz przyjrzymy się niektórym wyszukiwarkom korzystającym z generatywnego wyszukiwania AI.

Firmy zajmujące się wyszukiwarkami wiedzą już, że wyszukiwanie generatywne oparte na sztucznej inteligencji to przyszłość. W związku z tym różni giganci wyszukiwarek rozpoczęli wdrażanie prototypów i testów beta wyszukiwarek AI. Znajdź poniżej kilka wyszukiwarek opartych na sztucznej inteligencji, z których możesz teraz korzystać:

# 1. Bing

Microsoft nie poprzestał tylko na przejęciu dewelopera ChatGPT OpenAI. Wykorzystał zastrzeżone technologie i licencje OpenAI, aby ulepszyć Bing Search o możliwości AI. Odnowiony produkt jest powszechnie znany jako nowy Bing.

Wyszukiwarka pomaga uzyskać pełne odpowiedzi na prawdziwe pytania — koniec z rankingiem witryn opartym na słowach kluczowych i ręcznym czyszczeniem danych z najwyżej ocenianych witryn. Możesz także czatować z wyszukiwarką, podobnie jak wysyłając SMS-y i wiadomości z ekspertem w dziedzinie, w której pracujesz lub prowadzisz działalność.

Czat w wyszukiwarce pozwoli ci zadać do pięciu pytań uzupełniających, aby dostroić wynik wyszukiwania, który zapewnia bazowy generatywny model sztucznej inteligencji. Nowy Bing służy nie tylko do uzyskiwania wyników w Internecie. Może również pomóc w następujących kwestiach:

 • Uzyskaj wskazówki dotyczące różnych tematów i domen niszowych
 • Twórz kreatywne treści za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji, takiej jak ChatGPT
 • Uzyskaj intuicyjne i dokładne wyniki wyszukiwania, aby szybko zabrać się do pracy bez rozpraszania uwagi reklamami i wyskakującymi wezwaniami do działania

#2. Google

Wyszukiwarka Google od wielu lat wykorzystuje narzędzia wyszukiwania AI. RankBrain to pierwsze narzędzie AI, którego Google użyło w 2015 roku do pozycjonowania stron internetowych. Ta sztuczna inteligencja interpretuje wyniki wyszukiwania i umieszcza odpowiednie witryny na szczycie hierarchii rankingu.

Inne programy AI, których Google używa w swojej wyszukiwarce, to:

 • Dopasowywanie neuronowe pomaga wyszukiwarce dowiedzieć się, w jaki sposób zapytania są powiązane ze stronami
 • Dwukierunkowe reprezentacje enkodera z transformatorów lub BERT do wstępnego szkolenia w zakresie przetwarzania języka naturalnego
 • Google Lens do wyszukiwania obiektów za pomocą aparatu w telefonie komórkowym lub tablecie
 • Wielozadaniowy ujednolicony model lub MUM dla informacji o szczepionce COVID-19 w wynikach internetowych

#3. Ty

You to gotowe do produkcji narzędzie wyszukiwarki AI. Użytkownicy mogą go używać do uzyskiwania bogatych wyników wyszukiwania, jak opisano poniżej:

 • Pokazuje liczbę aplikacji, narzędzi i wyników na górze SERP
 • Wyniki Ludzie też pytają pojawiają się w panelu po prawej stronie
 • Uzyskaj sugestię dotyczącą YouChat
 • Pokazuje najlepsze karty dyskusyjne z mediów społecznościowych o wysokim autorytecie, takich jak Reddit
 • Użytkownicy mogą również dodawać więcej zapytań do tego samego wyszukiwania

Obecnie oferuje następujące produkty AI Search:

#4. Neeva

Neeva to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do wyszukiwania online lub wyszukiwania stron internetowych. Pomaga uzyskać wyniki bez rozpraszania uwagi, pomijając reklamy na stronach wyników wyszukiwania. Wpisujesz pytanie zamknięte w polu wyszukiwania Neeva; daje prawie idealną, krok po kroku, odpowiedź na pytanie. Koniec z reklamami wyświetlanymi nad wynikami wyszukiwania w wyszukiwarce Google.

Neeva to narzędzie do wyszukiwania online finansowane przez subskrybentów. Otrzymuje dochody od użytkowników, którzy używają aplikacji do regularnego wyszukiwania w Internecie; Nie opiera się na przychodach z reklam, takich jak Google. W związku z tym możesz oczekiwać, że będzie Ci lepiej służyć dzięki kontekstowym wynikom wyszukiwania podczas płacenia.

Notka autora

Wyszukiwarki generatywne oparte na sztucznej inteligencji mogą stać się problemem w badaniach online. Gdy tylko firmy te zaczną planować generowanie przychodów poprzez pobieranie płatności za promowanie treści z określonych witryn internetowych lub wydawców, wyszukiwanie online stanie się wysoce stronnicze.

Twórcy wyszukiwarek AI muszą utworzyć konsorcjum, aby opracować etyczną praktykę zapewniającą swobodne i uczciwe praktyki wyszukiwania.

Do tej pory przeszedłeś szczegółową dyskusję na temat definicji generatywnego wyszukiwania AI, jego różnic w stosunku do konwencjonalnej koncepcji wyszukiwania w witrynach internetowych oraz jego wpływu. Poznałeś też nowatorskie przykłady generatywnych narzędzi wyszukiwania opartych na sztucznej inteligencji, które mogą zapewnić Ci wyjątkową treść w minimalnym czasie poświęconym na badanie witryny.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, czy powinieneś skorzystać z wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji, czy nie. Jednak nowym trendem stanie się generatywne przeszukiwanie sieci World Wide Web oparte na uczeniu maszynowym oparte na sztucznej inteligencji.

Następnie sprawdź sztuczną wąską inteligencję (ANI).

x