Jak grać w klasycznego Minecrafta w przeglądarce

Minecraft skończył 10 lat w tym roku iz okazji świętowania Mojang nie tylko zaoferował rozsądną zniżkę na grę, co nigdy się nie zdarza, ale także wypuścił klasycznego Minecrafta za darmo. Klasyczny Minecraft to Minecraft, kiedy został opracowany. To było co najmniej podstawowe. Miałeś bardzo mało bloków do zbudowania i, niestety, żadnych złych mobów do pokonania. Oto jak możesz grać w klasyczną grę Minecrafft w przeglądarce.

Zagraj w Classic Minecraft

Klasyczny Minecraft ma ograniczenia, jak łatwo się domyślić. Po pierwsze, nie możesz zapisać gry, nie możesz użyć swojego zwykłego konta Minecraft / Mojang / Microsoft do zalogowania się, nie możesz dołączyć do żadnych istniejących gier serwerowych i zasadniczo wszystko, co ma związek z Twoim głównym kontem, nie będzie z nim działać.

Potrzebujesz do tego dość nowoczesnej przeglądarki. Chrome i Firefox wystarczą. Do gry potrzebujesz klawiatury i myszy. Nawet jeśli masz kontroler gier podłączony do systemu, nie będzie on działał z grą.

Możesz grać razem z maksymalnie dziewięcioma graczami i możesz mieć małą, średnią lub ogromną mapę do gry. Odwiedź tę stronę, i wygeneruje dla Ciebie nową grę. Wpisz swój pseudonim. Gra da ci link, który możesz udostępnić znajomym i zaprosić ich do tej samej gry.

Otrzymasz krótki przegląd elementów sterujących, a ponieważ są one podstawowe, nie musisz się zbyt wiele nauczyć. Nie ma narzędzi, więc wszystkie elementy „łamią się” jednym kliknięciem i podobnie umieszczane są drugim.

Klawisze WASD służą do poruszania się, spacja do skakania, a F do przełączania mgły.

Chociaż nie będzie to miało tak dużego wpływu na system, jak rzeczywista gra, w którą gra się jako aplikacja komputerowa, nadal będzie zużywać dużo pamięci RAM w przeglądarce. Warto upewnić się, że nic w systemie nie zużywa zbyt dużo pamięci RAM. Zamknij inne karty podczas gry.

Będziemy szczerzy; to nie jest super-wciągające doświadczenie. Nie będziesz grać godzinami. To trochę nostalgii, która jest dobra z umiarem. Zasadniczo grasz w grę w trybie kreatywnym; możesz zbudować, co chcesz, z dowolnymi dostępnymi blokami. Jeśli Twoi znajomi dołączą, możecie razem budować.

Jeśli zainicjujesz grę i opuścisz ją, gdy nie ma innych graczy w grze, gra zostanie przegrana / zakończy się. Jeśli w grze są inni gracze, możesz do niej ponownie dołączyć, odwiedzając jej łącze.