Jak grać w Roblox na Chromebooku

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, ale obecnie jest ograniczona do kilku platform. Chrome OS nie znajduje się na liście „obsługiwanych”, ale dzięki Sklepowi Google Play Roblox jest w zasięgu kilku kliknięć.

Co to jest Roblox?

Roblox to platforma do tworzenia gier online dla wielu graczy (MMO), w której możesz projektować, udostępniać i grać w gry z innymi graczami. Platforma – która została wydana pierwotnie w 2006 roku – zawiera gry i światy wirtualne z różnych gatunków, takich jak symulacje, łamigłówki, gry fabularne i gry wyścigowe, by wymienić tylko kilka. Każda gra w Roblox nazywa się „Obby”, skrót od toru przeszkód.

Z ponad 90 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 15 milionami stworzonych gier, Roblox jest prawdopodobnie najpopularniejszą grą, w którą nigdy nie grałeś. Roblox jest dostępny dla Android, Windows, macOS, iOS i Xbox.

Niestety, jeśli chcesz stworzyć własny Roblox Obby, oprogramowanie Roblox Developer jest dostępne tylko w systemach operacyjnych Windows i Mac. Możesz jednak grać w nią na swoim Chromebooku – zakładając, że ma dostęp do aplikacji na Androida w Sklepie Google Play.

Jak grać w Roblox na Chromebooku

Otwórz Sklep Google Play, wpisz „Roblox” w pasku wyszukiwania i naciśnij Enter.

Wpisz Roblox w pasku wyszukiwania, a następnie naciśnij Enter

Na liście gier kliknij „Zainstaluj” pod Roblox, aby rozpocząć pobieranie.

Kliknij Zainstaluj obok aplikacji do gier Roblox w Sklepie Play

Po zainstalowaniu kliknij „Otwórz”.

Po zakończeniu pobierania kliknij Otwórz

Jeśli wolisz otworzyć go później, możesz to zrobić z szuflady aplikacji. Kliknij ikonę szuflady, a następnie przewiń, aż zobaczysz ikonę Roblox i kliknij ją.

Uzyskaj dostęp do Roblox w dowolnym momencie z szuflady aplikacji, klikając szufladę, a następnie przewiń w dół i kliknij Roblox

Po otwarciu Roblox kliknij „Zarejestruj się”, aby utworzyć nowego użytkownika – jeśli masz już konto Roblox, kliknij „Zaloguj się”, aby wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło.

Kliknij Zarejestruj się

Wprowadź swoją datę urodzenia, nazwę użytkownika, hasło i płeć, a następnie kliknij „Zarejestruj się”.

Wypełnij formularz, aby utworzyć konto

Twoja data urodzenia służy do określenia, do której z dwóch kategorii wiekowych zostaniesz umieszczony, albo „

Po zarejestrowaniu się zobaczysz stronę główną, na której możesz wybrać Obby, aby rozpocząć grę. Kliknij „Zobacz wszystko”, aby wyświetlić pełną listę życzeń.

Kliknij Zobacz wszystko, aby zobaczyć pełną listę gier

Gdy znajdziesz interesującego cię Obby, kliknij go, aby zobaczyć więcej szczegółów na jego temat.

Kliknij tytuł, aby zobaczyć więcej informacji na jego temat

Kiedy w końcu zdecydujesz się na Obby, kliknij przycisk Graj, aby dołączyć do serwera.

Kliknij ikonę Play, aby dołączyć do serwera

Po dołączeniu do serwera czas na zabawę i ukończenie kursu.

Puść się i baw się dobrze!

O ile programista serwera nie wyłączył go, powinieneś być w stanie używać klawiatury i myszy do poruszania się po grze. Jeśli jednak serwer, na którym się znajdujesz, nie pozwala na korzystanie z klawiatury i myszy, będziesz musiał mieć ekran dotykowy, aby poruszać się za pomocą panelu dotykowego.

Nie wszystkie gry obsługują mysz i klawiaturę.  Jeśli nie jest obsługiwany, będziesz musiał grać na ekranie dotykowym.

Po opanowaniu gry możesz wrócić do menu głównego, aby wybrać nowego Obby’ego do gry. Kliknij ikonę Hamburgera w lewym górnym rogu, a następnie kliknij „Opuść grę”.

Aby opuścić grę, kliknij ikonę Hamburgera, a następnie Opuść grę

Następnie ponownie kliknij „Wyjdź”, aby wrócić do menu gry.

Kliknij Opuść

Po wyjściu z gry wybierz nowy z menu głównego, aby eksplorować wiele różnych światów, które na Ciebie czekają.

Czas znaleźć nową grę do podbicia!

Łatwo zrozumieć, dlaczego Roblox to niezwykle popularna gra. Z pozornie nieskończoną liczbą gier i możliwością tworzenia jeszcze większej ilości gier, którymi można podzielić się ze światem, możesz szybko zgubić się, odkrywając wszystkie te cyfrowe światy.

x