Jak grupować czat wideo na Snapchacie

Snapchat ma funkcję połączeń wideo i głosowych. Nie jest to najważniejszy element aplikacji społecznościowej i nie jest wystarczająco popularny, aby Facebook lub Instagram go skopiowały. To powiedziawszy, wydaje się, że Snapchat uważa, że ​​warto na to liczyć. W ostatniej aktualizacji aplikacji dodano nową funkcję, która umożliwia grupowy czat wideo na Snapchacie.

Grupy na Snapchacie były popularne od jakiegoś czasu, ale głównie służyły do ​​udostępniania snapów i nic więcej. Ta nowa funkcja umożliwia prowadzenie jednego grupowego czatu wideo do szesnastu osób. W ramach czatu możesz używać soczewek. Oto jak to działa.

Grupowy czat wideo

Aby prowadzić grupowy czat wideo na Snapchacie, musisz najpierw dołączyć do grupy. Wszystko inne jest mniej więcej takie samo, jak na czacie dla jednego członka.

Otwórz aplikację Snapchat i dotknij ikony czatu w lewym dolnym rogu ekranu. Spowoduje to przejście do wątków na czacie. Znajdź wątek będący wątkiem grupowym i stuknij przycisk aparatu obok przycisku migawki. Twoje połączenie pojawi się w wątku czatu grupowego.

Wątek czatu jest podzielony, aby pomieścić wszystkich, którzy biorą udział w czacie wideo. Skłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że nie jest tłoczno, jeśli w rozmowie wideo bierze udział piętnaście osób.

Dotknij dowolnego miejsca w wyszukiwarce widoku aparatu, aby załadować soczewki. Przeciągnij przez soczewki, aby ustawić tę, której chcesz użyć, wewnątrz migawki. Możesz opuścić grupę czatu w dowolnym momencie, a wideo zostanie wstrzymane. Aby zakończyć czat wideo, stuknij ten sam przycisk aparatu, który stuknąłeś, aby rozpocząć połączenie wideo.

Trzeba się zastanawiać, co to zrobi z baterią twojego urządzenia, zwłaszcza jeśli masz starszy telefon. Jeśli Twoje urządzenie jest stare i jest to urządzenie z systemem iOS, prawdopodobnie już masz mniej wrażeń. Snapchat ładuje się wolno na starszych telefonach, a podczas korzystania z tej aplikacji telefony zwykle się nagrzewają. Wyobraź sobie rozmowy wideo w Snapchacie, ale z piętnastoma innymi osobami.

Nie jest jasne, jak Snapchat poradzi sobie ze strumieniami wideo. Wątpimy, czy czyjś pakiet danych jest wystarczająco duży lub jego sieć jest wystarczająco szybka, aby obsługiwać piętnaście połączeń wideo naraz. Aplikacja oczywiście zastosowała jakąś formę optymalizacji, aby ta funkcja działała, ale jak dobrze działa, okaże się. W tej samej notatce, kto ma piętnastu znajomych, którzy chcą rozmawiać wideo przez Snapchat w tej samej grupie?

x