Jak grupować czat wideo z ośmioma osobami na WhatsApp

WhatsApp już od dłuższego czasu prowadzi czaty grupowe i wideo, ale dopiero teraz zwiększyła się liczba użytkowników, z którymi możesz czatować grupowo. Nazwij to odpowiedzią na blokadę COVID-19, ale aplikacja podwoiła liczbę osób, z którymi możesz jednocześnie rozmawiać na czacie wideo. To nic nowego; wiele firm, które mają klienta czatu lub platformę do przesyłania wiadomości, ulepszyło swoje funkcje, a Facebook uruchomił nawet zupełnie nową aplikację.

Oto jak możesz rozmawiać na czacie wideo nawet z ośmioma osobami w WhatsApp.

Wymagania dotyczące połączeń wideo WhatsApp

Jest to nowa funkcja i aby z niej skorzystać, musisz upewnić się, że:

  1. Każdy, kto ma wziąć udział w rozmowie wideo z ośmioma osobami, korzysta z najnowszej wersji WhatsApp.
  2. Dodaj wszystkich do grupy.
  3. Osoba inicjująca połączenie musi mieć dodaną osobę w grupie jako kontakt. Uczestnicy grupy, którzy nie są kontaktami, nie mogą zostać włączeni do czatu wideo dla ośmiu osób.

WhatsApp: czat wideo z maksymalnie ośmioma osobami

Aby prowadzić czat wideo z maksymalnie ośmioma osobami, wykonaj poniższe czynności;

  1. Tworzyć grupę, dodaj tyle osób, ile chcesz, ale pamiętaj, że tylko osiem może uczestniczyć w grupowym czacie wideo.
  2. Otwórz grupę, dotknij przycisku połączenia w prawym górnym rogu.
  3. ZA menu otworzy się lista uczestników w grupie.
  4. Wybierz siedem. Jesteś ósmym uczestnikiem czatu wideo.
  5. Po wybraniu uczestników zobaczysz u góry przyciski do rozpoczęcia połączenia wideo lub audio. Stuknij w przycisk połączenia wideo (kamera) aby rozpocząć połączenie.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli nie możesz dodać użytkownika do rozmowy wideo, upewnij się, że używa najnowszej wersji WhatsApp. Wydaje się, że nie ma żadnych ograniczeń dla tej funkcji i powinna być dostępna na większości urządzeń. Jeśli użytkownik korzysta z najnowszej wersji aplikacji, ale ma starszy telefon lub nie używa najnowszej wersji systemu operacyjnego na swoim urządzeniu, może to uniemożliwić korzystanie z tej funkcji.

Jeśli aplikacja została niedawno zaktualizowana, spróbuj ją zamknąć i otworzyć ponownie. Warto również ponownie uruchomić telefon, aby pojawiła się ta funkcja.

WhatsApp pozwalał na czat wideo z maksymalnie czterema osobami jednocześnie. Obecnie liczba ta podwoiła się dla użytkowników iOS i Androida do ośmiu.

x