Jak kompresować obrazy za pomocą Google Squoosh

Udostępnij teraz w social media:

Kompresja obrazu to trudna sprawa. Kiedy kompresujesz obraz, chcesz, aby jakość pozostała mniej więcej taka sama, ale rozmiar został zmniejszony. W większości przypadków obraz jest kompresowany w celu zaoszczędzenia miejsca, jednak zmniejszenie rozmiaru prawie zawsze oznacza obniżenie jakości. Istnieje wiele różnych usług i aplikacji, których możesz użyć do kompresowania obrazów, a Google ma również jeden w zestawie. Nazywa się Squoosh i jest całkiem niezły.

Kompresuj obrazy za pomocą Squoosh

Squoosh działa w Twojej przeglądarce i może również działać w trybie offline. Aplikacja jest eksperymentalna i obsługuje OptiPNG, MozJPEG, WebP, Browser PNG, Browser JPEG i Browser WebP. Możesz go używać w dowolnej nowoczesnej przeglądarce internetowej.

  Jak utworzyć wykres kombi w programie Excel

Odwiedzić Squoosh i dodaj obraz, który chcesz skompresować. Po dodaniu obrazu musisz wybrać format, do którego chcesz go przekonwertować po kompresji.

Powinieneś wiedzieć, że zarówno JPEG, jak i WebP są formatami stratnymi. Każdy format ma własne ustawienia kompresji, które można dostosować.

Po dodaniu obrazu aplikacja wyświetla go w dwóch panelach. Lewe okienko pokazuje oryginalny obraz, a prawe pokazuje obraz po zastosowaniu kompresji. Możesz kliknąć i przeciągnąć obraz, aby wyświetlić inne jego części, po kompresji. Aby wybrać format kompresji, otwórz menu w lewym dolnym rogu i w sekcji Kompresuj otwórz menu. Oprócz konwersji i kompresji obrazu można również zmienić jego rozmiar i zmniejszyć paletę kolorów. Zmniejszenie palety kolorów spowoduje oczywiście mniej ostry obraz.

  Aplikacja BreakFree pomaga pokonać uzależnienie od smartfonów [Android]

Pole kontrolne w lewym dolnym rogu pokaże, o ile zmniejszył się rozmiar pliku. Aby pobrać skompresowany obraz, kliknij przycisk pobierania u dołu pola sterowania po prawej stronie.

Dzięki krótkim testom, które przeprowadziliśmy, kompresja wcale nie jest zła. W rzeczywistości nie było zauważalnego spadku jakości zdjęć, z którymi testowaliśmy. Możliwe, że w przypadku obrazów charakteryzujących się bardziej radykalnymi zmianami oświetlenia, np. Zdjęcia zachodu słońca na tle panoramy miasta, po kompresji będzie więcej ciemnych obszarów. W przypadku zdjęć w pomieszczeniach wyniki były dość dobre.

Kompresja zawsze będzie skutkować utratą jakości, jednak programiści starali się ograniczyć utratę jakości, gdy obraz jest kompresowany, aw porównaniu z kilkoma latami nastąpił znaczny postęp.

  Najlepszy VPN dla Chatroulette - Jak odblokować i obejść Chatroulette Ban

x